škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ Meselesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanın bakımı yaklaştı, yağlara bakıyordum. Yabancı sayılırım yağ konusunda. Skoda Shell kullanıyor serviste. Kalite olarak nasıldır? Bir de yağın tam sentetik yarı sentetik olmasının avantajları ve dezavantajları neler olabilir?

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell o kadar iyi bir marka değil bir iki konudada bu aralar bulgaristandan kaçak geldiği yazılmış ben güvenip almam şahsem.. Sana tavsiye mobil 1 10/40 olucak htp için en uygunu budur yada 5/30

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;223057
Shell o kadar iyi bir marka değil bir iki konudada bu aralar bulgaristandan kaçak geldiği yazılmış ben güvenip almam şahsem.. Sana tavsiye mobil 1 10/40 olucak htp için en uygunu budur yada 5/30

şimdi ben de uygun yağ kodunu araştırıyordum. 5w 30 htp ler için en iyisiymiş. acaba servise kendim yağı götürsem mobil1 veya castrol onu koyarlar mı yoksa prensip cart curt tan kabul etmezlermi sence.

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda shelle anlaştı diye her servis shell koymaz ama eminseniz şel koyduğuna castrol veya mobil öneririm.Serviside arayın rica edin hayır diyeceklerini sanmam.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yıllardır Castrol kullanırlar Skoda'da, ondan devam edebilirsin.

Ben Gulf markasından da memnunum, oaralarda bayii var mı bilemiyorum. 5/60 yağ var 3 yıldır araçta, kısa mesafe kullanıyorum sıklıkla, o yüzden ince alıyorum. Eksiltme olmadı hiç 6-7 bin km'de...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burda bi servis mobil kullanırken öbürünün castrol kullandığı olabiliyor.Arayıp sormak lazım :)

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abiler ben L&K için 10/40 castrol kullanıyorum ama hala yağ için tam olarak ne kullanılır bilmiyorum bu konuyu biraz daha irdelesek olmamı:D

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bosch car servislerde kullanılan motul marka alman üretimi motor ve şanzıman yağlarını da denemenizi öneririm...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dışardan kendiniz yağ alıp koydurabilirsiniz tabi. Mobil en iyi yağdır esasında, motorunuza ve kullanımıza uygun bir ürününü alabilirsiniz. Tam sentetikler yağlama performansı olarak yarı sentetiklere göre daha başarılıdır.
Castrol Skoda'nın eski anlaştığı marka, o nedenle Castrol'dür genelde, şimdi Shell ile anlaşmaları var. Aslında aracınıza düzenli bakıp, takip ediyorsanız, kullanım stiliniz normal şartlar ile sınırlıysa çokta ultra farketmez marka olayı, sonuçta hepside yağlamayı gerçekleştiriyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swwp07;223207
abiler ben L&K için 10/40 castrol kullanıyorum ama hala yağ için tam olarak ne kullanılır bilmiyorum bu konuyu biraz daha irdelesek olmamı:D

Biz hep mobil 1 0/40 tam sentetik kullandık eğer araban alışkın değilse yada fazla km li ise bu yağı eksiltir onun yerine 5/30 koyabilirsin.. 10/40 tavsiye etmem turbolu arabada kalın yağ pek iyi değil..

hasan

• Ziyaretçi
Aracınız 1.2 ise 0W/40 ı tavsiye ederim

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10.000 km demi 15.000 mi değiştriyorsunuz tam sentetikler 55bin km ömür yazıyor ne kadar dogru?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;224501
10.000 km demi 15.000 mi değiştriyorsunuz tam sentetikler 55bin km ömür yazıyor ne kadar dogru?

Tam sentetiği 10 binde değiştiriyoruz 55 bin çok uçuk bir rakam :)

Ama şu da var yağı biraz bulanık alıyorsunuz isterseniz bi 10 daha çıkarır gibime geliyor :)

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tam sentetik olduğu yağın numarasından mı anlaşılıyor şimdi :)

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
numaradan değil genelde tam  sentetik daha pahalı oluyor ama markalar aldatıcı yazılar yazıyor tam sentetik, sentetik ( aslında bu yarı sentetik oluyo ) ileri sentetik gibi ama şimdi yeni bi madde var bu konu ile ilgili tüketiciyi kandırmamamları için direk yazması lazım.

örn: magnetec yarı sentetik , edge is tam sentetik