škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2011 Fabia 1.2 Ambiente Dinamik Aldım.Olası arıza,servis vb. önerilerinizi bekliyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı revenger

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar daha 2 gün önce başlıkta da yazdığı gibi 2011 fabia 1.2 ambiente dinamik aldım.

Performans ve benzeri konulardan ziyade merak ettiğim şey bu araç eğer ben düzgün kullansam bile bana fabrika kaynaklı çok sorun çıkarır mı?
Eski ve yeni Fabia kullanıcıları yardımcı olursa çok sevinirim.
Ben Volkswagen ile aynı fabrikada üretiliyor diye arıza çıkarmaz demiştim ama internette forumları bir okudum ve daha arabaya binmeden içimi karamsarlık kapladı.
Kimisi yazmış yok işte ben daha 4.000'deyken baskı balata değişti, kimisi demiş debriyajda sorun var. Bu ve bunun gibi bir sürü şey.

Merak ettiklerim şunlar:

Aracın kronik arızaları var mıdır? Varsa nelerdir ?
Mekanik veya elektronik bazda önemli sorunlar çıkarıyor mu ?
Benim ilk kullanım için özel olarak yapmam gerekenler neler ?
Periyodik bakım için veya Allah korusun bir kaza durumunda aracı Ankara'da hangi yetkili servise götürmeliyim? (Hem teknik bilgi açısından yeterli bilgide hem de ilgilenen bir yer olursa iyi olur.)
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2011, 09:54:10 Gönderen: revenger »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlı olsun. 3 yıla yakın kullandım 1.2 Fabia, beni hiç üzmedi :ok:

Garanti kapsamındaki aracı her daim yetkili servise götürün.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, bende 1.2 kullandım Fabia olarak, şimdide 1.2 Roomster kullanıyorum.Skoda kolay sorun çıkartan bir marka değil...Otomobilleri sağlam..Memnun kalacaksınız ..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı revenger

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;216600
Hayırlı olsun, bende 1.2 kullandım Fabia olarak, şimdide 1.2 Roomster kullanıyorum.Skoda kolay sorun çıkartan bir marka değil...Otomobilleri sağlam..Memnun kalacaksınız ..

Ben de vw ile ayni fabrikada uretiliyor diye saglamdir sorum cikarmaz dedim ama sonra sikayetleri bir okudum biri demis ben daha 4.000 kmde baski balata degisti biri demis benim debriyaj cok sorunluydu biri demis benim klima uflemiyodu teyp sorunluydu falan. Hem mekanik hem elektronik bir suru ariza yazmislar, ben de dedim yeni aldigim arabayi surekli yetkili servise mi goturucem diye karamsarliga kapildim.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: revenger;216640
Ben de vw ile ayni fabrikada uretiliyor diye saglamdir sorum cikarmaz dedim ama sonra sikayetleri bir okudum biri demis ben daha 4.000 kmde baski balata degisti biri demis benim debriyaj cok sorunluydu biri demis benim klima uflemiyodu teyp sorunluydu falan. Hem mekanik hem elektronik bir suru ariza yazmislar, ben de dedim yeni aldigim arabayi surekli yetkili servise mi goturucem diye karamsarliga kapildim.

Bizim arkadaş 5000 km'de baskı balata yeni Ford Focus'ta..:) Tamamen kullanıcı hatası olarak..İnsanlar araba kullanmayı bilmiyor sonra orası burası çalışmıyor diye dert yanıyor..2005'den bu yana Skoda kullanıyorum...Beni yolda bırakacak, sıkıntı yaratacak bir sorun görmedim hiç..Ama elbette sorun çıkan araçlar vardır..Ama genel olarak bu araçlar hatalı, sorunlu demek yanlış..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı revenger

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;216643
Bizim arkadaş 5000 km'de baskı balata yeni Ford Focus'ta..:) Tamamen kullanıcı hatası olarak..İnsanlar araba kullanmayı bilmiyor sonra orası burası çalışmıyor diye dert yanıyor..2005'den bu yana Skoda kullanıyorum...Beni yolda bırakacak, sıkıntı yaratacak bir sorun görmedim hiç..Ama elbette sorun çıkan araçlar vardır..Ama genel olarak bu araçlar hatalı, sorunlu demek yanlış..

Anladim tamam, cok tesekkur ederim. Bir de Ankara icin duzgun bir yetkili servis bulabilirsem cok iyi olucak. Umarim uzun yillar sorunsuz binebilirim:)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Ben de vw ile ayni fabrikada uretiliyor diye saglamdir sorum cikarmaz dedim...
VW fabrikasında üretilip de epeyce sorun yaşayan VW modeli olduğunu da göz önünde bulundurursak, otomobil işi biraz da şans zira tutup fabrikasyon olarak çok sorunlu bir otomobil size denk gelebiliyor. İnşaallah size öylesi denk gelmez.

Çevrimdışı revenger

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;216651
VW fabrikasında üretilip de epeyce sorun yaşayan VW modeli olduğunu da göz önünde bulundurursak, otomobil işi biraz da şans zira tutup fabrikasyon olarak çok sorunlu bir otomobil size denk gelebiliyor. İnşaallah size öylesi denk gelmez.
Evet haklısınız, inşallah denk gelmez çünkü daha sıfırken arabayla uğraşmaya başlamak servis servis dolaşmak çok üzücü olur.

Çevrimdışı TheACN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Aracınız hayırlı olsun. Sanırım sikayetvar com 'da ki yazilanlardan bahsediyorsunuz. Bence onlara cok da fazla kulak asmayın, aynı yazıları bende gördüm sonra mercedes'e bakim dedim yine envayi çeşit şikayet var. Teklonoji birazda şans meselesi bence...:tmr:

Çevrimdışı revenger

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TheACN;216679
Aracınız hayırlı olsun. Sanırım sikayetvar com 'da ki yazilanlardan bahsediyorsunuz. Bence onlara cok da fazla kulak asmayın, aynı yazıları bende gördüm sonra mercedes'e bakim dedim yine envayi çeşit şikayet var. Teklonoji birazda şans meselesi bence...:tmr:
Evet aynen öyle sikayetvar.com a baktım ve inanılmaz kötü şeyler okudum. Özellikle Ankara'daki servislerle ilgili çok şikayet vardı.

Çevrimdışı TheACN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: revenger;216824
Evet aynen öyle sikayetvar.com a baktım ve inanılmaz kötü şeyler okudum. Özellikle Ankara'daki servislerle ilgili çok şikayet vardı.

Ben bundan önceki aracımı servise götürdüğümde servisle bir anlaşma yapardım. Bakımlarını sizde yaptırırım, fakat bekleme salonunda değil arabanın yanında dururum derdim. Böylece işlerini özenli ve orjinal parçalar kullanarak yaptıklarından emin olurdum. Tek servisin olduğu küçük illerde kabul etmeyebilirler fakat istanbul gibi rekabetin olduğu illerde kendilerine güvenenler kabul ediyordu. Ki hem ben hem servis bu şarta uyarak yaptığımız alışverişten herzaman mutlu olduk.

Ben aracımı henüz emniyetteki gecikmeden dolayı teslim alamadım, fakat skodamda da aynı sistemi düşünüyorum. Aracı aldığım yer ile bu konuyu az da olsa çıtlattım şimdiden. Umarım anlaşabiliriz.

Not: Bundan önceki aracım volvoydu ve servis olarak maslaktaki evo servisine götürürdüm, bir iki ufak konu dışında genel olarak memnun kaldım. Volvosu olan arkadaş var ise tavsiye ederim. :ok:

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamen şans işi aracın sorun çıkarması... Yağını suyunu düzenli değiştirip sakin kullandıktan sonra her araç uzun süre sizi üzmez....
Ford Focus Collection HB

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı uğurlu olsun, debriyaj sorununu kafanıza takmayın öyle 4000-5000 km de baskı balata değiştirenler genelde debriyaj pedalını ayak dinlendirme yeri olarak kullananlarda görülen kronik bir problemdir, debriyajı vazifesi dışında kullanmazsanız sorun çıkarmaz, iyi günlerde kullanın...;)

Çevrimdışı revenger

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;216930
debriyaj pedalını ayak dinlendirme yeri olarak kullananlar
:D süperdi ya koptum gülmekten, saol yorumun için