škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI motor YETI-JETTA Yakıt değerleri

Ziyaretçi · 42 · 36394

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;205031
5 vites benim araba , 5.vites 80-90 ile giderken 3000 devir olcak hali yok zaten, 1000-1500 devirde geziniyorum, 6.vites olsada farkeden birşey olmıcak.

Doğrudur abi, zaten yakıt verileri doğrudur benim anlatmak istediğim Yeni araba. Yani şu an  0 KM  1.6 TDİ bluemotion passatla alıralmaz  3.7 ile gidemezsiniz, Celal pir bunu yapmış adam galeriden alıyor test için bindiği gbi fabrika verilerinde geziniyo daha aracın motorunu tanımamış etmemiş, ben onu kastediyorum yoksa veriler doğru olabilir. Bende şehir dışı 3.5 ama araba yeni olduğu için ne kadar sıksamda 5.4ten inemiyorum dedim :)

1000-1500 bana düşük geldi ben genellikle 2000 devirde tutarım aracı.
Bu yakıt konusunda sürüş tarzının önemi çok.
Sıfır araçta yakıtın fazla yakması normal ama zaman geçtikçe 1lt gibi bir düşme beklemek yanlış. Ben şahsen 0,5lt etkiler gibi geliyor.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hypetrax;205043
Sıfır araçta yakıtın fazla yakması normal ama zaman geçtikçe 1lt gibi bir düşme beklemek yanlış. Ben şahsen 0,5lt etkiler gibi geliyor.

Siz beni yanlış anladınız bahsettiğim konu o değildi ama, eğer sizin kararlı olduğunuz konunuza gelirsek ;

Bende 2 aya kalmaz 3bucuk-4 litreyi yakalarım, zaman geçtikçe 1 litre düşme beklemek yanlışmı anlamadım ? :) 5litre ile gitmişsin 4 litre yakalarım demişin 1litre azalma bekliyorsun işte ? kullandıkça azalır diyorsan evet öyle olucak zaten,

80-90 ile 2000 devirdemi gidersin diyorsun şimdi. sen 6.vites 120km/h 2000 devir ile giderken bende 5 vites arabayla 5.vites 120km hız ile 2000 devirde seyrediyorum. Çok kararlısın. :)

« Son Düzenleme: 08 Mart 2011, 19:17:25 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam ilk baş benim yazdıklarımı iyi oku. Burada amacım sidik yarıştırmak veya bişeyleri ispatlamak degil kendi fikir ve tecrübelerimi paylaşıyorum.

Evet sıfır arac ilk baş fazla yakar dedim bunu herkes bilir ama 1lt düşme beklemek yanlış dedim ve şuan 5lt yakıyorum 4,5lt yakalarım dedim 4lt demedim.

Ben 2000 devir olarak kendi aracımdan örnek verdim. Dikkat edersen 2000devirde tutarım ben aracı diyorum.

Olayıda uzatmaya gerek yok tartışma ortamına dönmesini istemem.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hypetrax;205094
Hocam ilk baş benim yazdıklarımı iyi oku. Burada amacım sidik yarıştırmak veya bişeyleri ispatlamak degil kendi fikir ve tecrübelerimi paylaşıyorum.

Evet sıfır arac ilk baş fazla yakar dedim bunu herkes bilir ama 1lt düşme beklemek yanlış dedim ve şuan 5lt yakıyorum 4,5lt yakalarım dedim 4lt demedim.

Ben 2000 devir olarak kendi aracımdan örnek verdim. Dikkat edersen 2000devirde tutarım ben aracı diyorum.

Olayıda uzatmaya gerek yok tartışma ortamına dönmesini istemem.

Zaten şu alttaki saçma yorumu yapan biriye yazcak fazla bişeyim yok. Fikir vermeden önce yakıt konusunu biraz araştırın 2000 devir ile sürmeye devam edin 0.5 lt azalmayı görüceksiniz fazlasını aramayın :)

Alıntı yapılan: hypetrax;205043
Sıfır araçta yakıtın fazla yakması normal ama zaman geçtikçe 1lt gibi  bir düşme beklemek yanlış. Ben şahsen 0,5lt etkiler gibi  geliyor.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;205019
Arkadaşlar konuya yakınlığı nedeniyle yazıyorum/soruyorum ilçe müftümüz golf5 kasa mpı 102 ps goal modelinden 57bin km de 26750 tl ye almış.Bende kendisine sordum önceki aracıyla kıyasladığınızda(2004 laguna 1.6 benzinli)hangisi daha atak diye golf dedi acaba gerçekten doğrumudur baa laguna gibi geliyor.Yoksa octavia a4 col.da aynı motor vardı kağnı gibiydi gerçi şimdi ki de aynı benim yeni taka da öyle ama golf 1200 kg falan.Sizce hangisi daha ataktır.octi a4 ile kıyaslanabilir mi?yazılımı faklımıdır?

:ok::+1:ben bi yerde okumuştum araç tanıtım forumunda 1270 km bir depoyla diye o zaman ağzım açık kalmıştı.ne kadar doğrudur bilemem.

golf u bilemem ama 1,6 olarak kullandığım en çok yakan araçtır 2004 laguna fabrika çıkışı zaten 1350kg araç 115bg olmasına rağmen kaldırmıyor o motor o aracı istanbul trafiğinde ne kadar kasarsanız kasın 10lt fln gibi oluyor. uzun yolda da 8lt fln golf bence daha az yakar

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gökçen senn araç da yakın zmanda düşecektir 80ile giderken 3,5 3,2 gibi değerler görürsün çok rahat bir şekilde octaviada yol bilgisayarı yok ama 7ileri dsg jetta ile denedik 1500devir 80km hızla 3,2 fln yakıyor düz yolda 90 la giderken de 3,5-3,6 gibi değerler ki senin araç daha hafif ve 5 vites olmasına rağmen vites aralıkları uzun tutulmus :ok:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;205130
gökçen senn araç da yakın zmanda düşecektir 80ile giderken 3,5 3,2 gibi değerler görürsün çok rahat bir şekilde octaviada yol bilgisayarı yok ama 7ileri dsg jetta ile denedik 1500devir 80km hızla 3,2 fln yakıyor düz yolda 90 la giderken de 3,5-3,6 gibi değerler ki senin araç daha hafif ve 5 vites olmasına rağmen vites aralıkları uzun tutulmus :ok:

Evet :) İnşallah, zamanla düşüceğini ümit ediyorum bende :) araba daha 900kmde çok yeni.

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;205112
Zaten şu alttaki saçma yorumu yapan biriye yazcak fazla bişeyim yok. Fikir vermeden önce yakıt konusunu biraz araştırın 2000 devir ile sürmeye devam edin 0.5 lt azalmayı görüceksiniz fazlasını aramayın :)

Hocam sen çok araştırmışsın belli. Merak etme ben turbo dizel  ve yakıt konısunda aracı aldıgım gunden beri araştırıyorum. 1300 kg aracla bayiden aldıgım gibi 350km 5lt yaktım sen hb araçla 5,4 düşüremiyorum diyorsun.

Şunu söyliyebilirimki o kullandıgın aralıkta 1000-1500 devirde mazot pompası ve kurum oluşumu için hiç saglıklı degil.bunları bende okuyarak arastırarak ögrendim. Bu konıda güzel bir yazı var paylaşmak isterdim ama telden baglanıyorum.

Aracının y

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hypetrax;205165
Hocam sen çok araştırmışsın belli. Merak etme ben turbo dizel ve yakıt konısunda aracı aldıgım gunden beri araştırıyorum. 1300 kg aracla bayiden aldıgım gibi 350km 5lt yaktım sen hb araçla 5,4 düşüremiyorum diyorsun.

Şunu söyliyebilirimki o kullandıgın aralıkta 1000-1500 devirde mazot pompası ve kurum oluşumu için hiç saglıklı degil.bunları bende okuyarak arastırarak ögrendim. Bu konıda güzel bir yazı var paylaşmak isterdim ama telden baglanıyorum.

Aracının y
Araçlarda ne zamandan beri ''y'' adında birşey var?:fiuv::fiuv::fiuv::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

Arkadaş 5 viteste yapıyorum diyo 1500-2000 deviri, 6 vitesli bir araçta yapıyorum demiyoki :D

ve bende 3000 devirde 160 yapıyorum :D budamı az :D.

Biz buna ''ekonomi'' adını veriyoruz :).Ki öylede oluyor.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2011, 22:18:49 Gönderen: skodam_1985 »
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Nediyim hocam valla ne demek istediginide anlamadım ama ozaman uzatmıyalım herkes bildigi gibi kullansın.

Arabanın z

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır araçta sadece düzelse düzelse 0.5 litre oynar diyen , 1000-1500 devir çok az 2000 devire gelmen lazım az yakıt için diyen,(1000-1500 aralığı sürüşün kurum yaptığı bilmemnesi konusuna hiç girmek istemiyorum zaten.) ve sürüş tarzının bu yüzden çok önemli olduğunu söyliyen birine hala diyorumki verceğim bir cevap yok. Bu forumda az yakmak çok konuşuldu çok tartışıldı hala birşeyler bildiğini söliyorsun amacım tartışmak değil kusurabakma seni kırdıysam üzülme ama  bu konuda açıklama yapcak kadar bilgi sahibi değilsin.

Hakan'ın kulaklarını cınlatalım o burda olsaydı bikaç satır yazısı yeterdi de ben kimseyi üzmek istemiyorum tartışma çıkmasın boşverelim kapatalım konuyu. :)

Forumda hakkatten bilen bilmeyen herkez konulara cevap veriyor.Can sıkıyor ama durum böyle.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;205180
Sıfır araçta sadece düzelse düzelse 0.5 litre oynar diyen , 1000-1500 devir çok az 2000 devire gelmen lazım az yakıt için diyen,(1000-1500 aralığı sürüşün kurum yaptığı bilmemnesi konusuna hiç girmek istemiyorum zaten.) ve sürüş tarzının bu yüzden çok önemli olduğunu söyliyen birine hala diyorumki verceğim bir cevap yok. Bu forumda az yakmak çok konuşuldu çok tartışıldı hala birşeyler bildiğini söliyorsun amacım tartışmak değil kusurabakma seni kırdıysam üzülme ama bu konuda açıklama yapcak kadar bilgi sahibi değilsin.

Hakan'ın kulaklarını cınlatalım o burda olsaydı bikaç satır yazısı yeterdi de ben kimseyi üzmek istemiyorum tartışma çıkmasın boşverelim kapatalım konuyu. :)

Forumda hakkatten bilen bilmeyen herkez konulara cevap veriyor.Can sıkıyor ama durum böyle.
:+1::+1::+1::+1:Neredeyse her zaman tartışılan bir konu
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;205188
:+1::+1::+1::+1:Neredeyse her zaman tartışılan bir konu

Saksı Değilim Ben ! ! :++: :++:

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Beyler tartışıcaksak tartışalım ama üslubunuz böyle devam edicekse baştan söyleyinde boşa zaman harcamıyalım...

Arkadaşım öncelikle burası forum herkes kendi tecrübelerini,dogrulsrını,görüşlerini ve bilgi alışverişi için burada. Kendi fikirlerimi,okudugum ve arastırdıgım şeyleri, kendi kullandıgım araçtan tecrübelerimi söylüyorum .

Benim aracım 1900/2000 d mak. tork üretiyor. Senin aracın 1600-1700 bilemem ama sizin savundugunuz seyi (1000-1500 d/d ) gidip bir ustaya sorun alıcagınız cevabıda burada paylaşın.

Yahu ben sormadıysam 3-4ustayla konuştum. Bursa maisteki 45-50 yaşındaki ustada, ç.kale renault ustada,sanayideki ustada yanlış biliyorsa sizin sayenizde ortaya çıkar...

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç 1000 devirde gitmez zaten ama yakıt ekonomisi için 1500 devir en iyisidir bana göre de :ok: 7ileri dsg de ortalama 80e denk geliyor