škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabayı stop ederken sileceklere dikkat!

hiko · 3 · 2156

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara ya ilk kar yadığı gün, hastahane gelişi kara yakalandım. Bizim sokağın bir alt sokağına kadar zor geldim. Hemen arabayı orada bıraktım. (2gün kar üzerinde kaldı bilmiyorum hata mı ettim?), Bugün arabayı temizlemek için arabaının yanına gittiğim de sadece üst ve ön camlarda kar vardı.
Ben temizlik yaparken araba da ısınsın diye arabayı çalıştırmak için kontağı çevirdiğim zaman, silecekler çalışmaya başladı tabi ön cam olduğu gibi karla kaplı olduğundan, silecek çalışmak istedi ancak kar izin vermedi, bu arada ben hemen panikle silecek kolunu aşağıya indirdim ama fazla indirmişim olacak ki silecek tekrar çalışmak için zorlandı (herhalde motorun ömründen biraz yemişizdir diye düşünüyorum.)

-Arabayı stop ettiğim zaman, silecekler fasılalı olarak çalışıyorddu, o nedenle çalıştırırken sileceklerin açık olduğunu fark edemedim.
Bunu fark ettirecek, bir pratik yol var mı?
-Araba kar altında kalırsa boyaya ve cilaya zararı var mı? ne kadar süre içerisinde karı temizlemek lazım?
teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2011, 21:36:24 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi silecek olayını anlamak için bir yol yok diye biliyorum.

Karın araç üzerinde uzun süre kalmasının herhangi bir sakıncası yok sanırım.Ancak yollardaki tuzlanma çalışmalarından dolayı,özellikle yan kısımlara tekerlerden sıçrayan kar ve kar suları cilaya zarar veriyor.
O yüzden kar yağışı bittikten sonra aracı en azından sadece suyla yıkatmak iyidir.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2011, 22:27:43 Gönderen: Can »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Karın fazlasını alıp son ince tabakaya dokunmamak lazım.

Buz tutumuşsa sökmek veya kazımak sakat boyaya. Camlara de-icer sıkıp gidin.