škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

üçgen tornavida ucu!

hiko · 9 · 19733

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar geçenlerde saç kurutma makinesi bozuldu, vidası üçgen vida olduğu için açamadım. Evde bayan çok olunca acilen remington marka profosyonel bir makine aldım oldukça pahalı. Ama tavsiye ederim.
Gelellim esas soruna saç kurutma , ütü, adaptör gibi bazı cihazlara tamir edilmesin diye özel vidalar konmakta.
Bizdeki de üçgen vidaydı, bir çok yere sordum, üçgen tornavidanın ne olduğunu bile bilmiyorlar,,,praktikerde bir çalışan bana şarjlı 4,8 V bir alet seti önerdi içerisinde hiç görmediğim kadar (üçgen dahil)değişik, şekilli tornavida ucu vardı .(105 parça) 23 TL verip aldım ucuna mandren takıp, (8TL) ağaç plastik delme de kullanabiliyorsunuz, Bunu da tavsiye ederim.

İşin ilginç yanı bu makineyi aldıktan sonra koçtaş' da dolaşırken üçgen tornavida var mı diye sordum. Orada da yok dediler. Ancak ortaya konan hırdavatlar içerisinde 4 tl ye 33 parçalık bir set buldum. İçerisinde üçgen dahil, değişik uclar var. En azından bunu almanızı tavsiye ederim. Yoksa benim gibi yeni bir saç kutuma makinesi almak zorunda kalırsınız.
Bir defa bile kullansanız değer diye düşünüyorum.. yada tamir parasına razı olacaksınız.
Daha sonra resim yüklemeye çalışacağım evdeki bilgisayarla olmuyor.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2011, 15:10:43 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi o vidayı ben gözden çıkardığım kontrol kaleminin ucunu eye ile küçülterek açmıştım :)
Bahsettiğin şarjlı setten bendede var,turuncu renk :)
İş görüyor ama onun içinde üçgen parça yok dye hatırlıyorum

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;203245
Abi o vidayı ben gözden çıkardığım kontrol kaleminin ucunu eye ile küçülterek açmıştım :)
Bahsettiğin şarjlı setten bendede var,turuncu renk :)
İş görüyor ama onun içinde üçgen parça yok dye hatırlıyorum

aynı yöntemi uyguladım ve o şekilde kullanıyorum :D

şarjlı aletleri nedense halen güvenemiyorum illa elimle çevirecem eğer çok ağır bir işse matkap kullanıyorum bosh marka matkabım var ve en az 100 tane ucu var vida uçlarından tutunda kırıcı ucundan delme ucuna hatta park sensörü için bile ucu var zamanında almıştım yıllardın evde kullanıyorum bu tarz ürünlere parayı bi kere veririm ama ömürlük alırım hele o çin malı ürünler yokmu 2 vida sık sonra çöp hem parama hem çevreye zarar kaliteli olsun dayanıklı olsun hakkı neyse vereyim
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
Ucgen vidalari alyen Anahtarla acabilirsiniz

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Eğer bu üçgenlerdense alyan çalışmaz  ;)

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com

g deki gibi olan vidalar özellikle nokia şarj aletlerinde kullanıyor. mesela nokia şarj aletini açmak için 1.5mm alyen anahtar iş görüyor ;)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ortası kertikli vidalar için, normal tornavidayı eğe ile  keserek yapmıştım ama, üçgen için, allen hiç aklıma gelmedi. Teşekkür edrim. Mantıklı geliyor, kastırarak tutabilir.
Hem vidayı , hem de tornavida uçları ile şarjlı aleti zamanım olunca, resimleyerek, göstermek isterim. Vidanın içinde oyuk üçgen var, tornavidasının ucu resimdeki g ile gösterilenle aynı.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Uploaded with ImageShack.us
22 tl' ye aldığım set .ayrıca mandrenini de alacağım fakat mandren sallama yapıyor dediler belki 4' lü set olarak matkap ucu satılıyormuş onu da alabilirim.

4TL ye aldığım uç seti

« Son Düzenleme: 09 Mart 2011, 17:48:50 Gönderen: hiko »

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de daha önce ihtiyaç olduğunda yoktu. Bulduğumda Tekzenden küçük setin aynından aldım ama bir daha lazım olmadı. :)