škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ESP kapalıyken abs devrede midir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar esp kapalıyken abs sisteminin devre dışı olduğuna dair şeyler okudum bir forumda doğrumudur,eğer doğruysa esp ile abs birbirine bağlı sistemler midir?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ESP ile ABS birbirine bağlıdır neden derseniz ESP nin amacı zaten kayma yapan lastiği çaprazındaki lastiğe fren uygulamaktır bu sıradada kitlenmeyi önlemeye çalışacağından ABS devreye girebilir..

Ama ESP kapanınca ABS kapanmaz o da ayrı bir mesele :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;194625
ESP ile ABS birbirine bağlıdır neden derseniz ESP nin amacı zaten kayma yapan lastiği çaprazındaki lastiğe fren uygulamaktır bu sıradada kitlenmeyi önlemeye çalışacağından ABS devreye girebilir..

Ama ESP kapanınca ABS kapanmaz o da ayrı bir mesele :)
o zaman esp li olan araç her daim aktif konumda mı olması gerekiyor abs'nin.bu çok kötü bişi o zaman esp on konumda olması için bunu her daim aktifleştirmek de hafıza ya kazımak gerek.ben genelde viraja girerken aktifleştiriyorum.yarın veya uygun bi zamanda denemek gerek en iyisi.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Esp temelde abs ve asr ile birlikte çalışan ve 4 tekere farklı fren  basıncı uygulayarak (Gerektiğinde asr desteği ile birlikte) çizgisinden  çıkmış bir aracı tekrar çizgisine sokan bir sistem.
Esp kapalı iken abs çalışır.abs kapatılamaz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;194628
Esp temelde abs ve asr ile birlikte çalışan ve 4 tekere farklı fren basıncı uygulayarak (Gerektiğinde asr desteği ile birlikte) çizgisinden çıkmış bir aracı tekrar çizgisine sokan bir sistem.
Esp kapalı iken abs çalışır.abs kapatılamaz.
bu tahmini bir görüşmüdür yoksa kesin bilgimidir?

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;194640

o bilgi kesin bilgi abi
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
mantıken esp kapalıyken abs nin devre dışı olması çok saçma. ozaman hava yastıklarıda devre dışı olsun
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamda ESP nin düğmesi yok mu? Siz onu on konumunda bırakıcaksınız grip girmemesine o karar verir zaten..

Genelde pistte kullanırken yada sert kullanırken ESP devre dışı bırakılır neden derseniz virajlarda kendisi frenleme yapıyor.Sizde böyle bir şeye gerek duymadığınızdan sürekli açık olması en güzeli..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;194650
Tamamda ESP nin düğmesi yok mu? Siz onu on konumunda bırakıcaksınız grip girmemesine o karar verir zaten..

Genelde pistte kullanırken yada sert kullanırken ESP devre dışı bırakılır neden derseniz virajlarda kendisi frenleme yapıyor.Sizde böyle bir şeye gerek duymadığınızdan sürekli açık olması en güzeli..
Aslında kontak açıldığında kendiliğiden aktif olsa daha iyi zira her defasında aktifleştirmek gerekiyor buda unutkanlığa sebeb oluyor.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;194640
cevabım biraz geç olacak hocam ama kesin.
siz neden esp yi kapatıyorsunuz?(özel bir nedeni yoksa sorabilirmiyim kusuruma bakmayın):knp:
karda patinaj yada  zincir takılıyken iptal edilir.o güvenlik ekipmanı ummadığınız anda işinize yarıyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;194665
cevabım biraz geç olacak hocam ama kesin.
siz neden esp yi kapatıyorsunuz?(özel bir nedeni yoksa sorabilirmiyim kusuruma bakmayın):knp:
karda patinaj yada zincir takılıyken iptal edilir.o güvenlik ekipmanı ummadığınız anda işinize yarıyor.
daha önceki aracımda yoktu bu özellik şimdide bu araçta klimayı kapatmayı yeni öğrendim,eh bunada alışacağız,yani alışkanlık olmadığından birde unutkanlıktan.Ayrıca bu tuş devredeyken aracın daha zor kalkış yaptığını duymuştum yani aracı kastığını duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;194671
daha önceki aracımda yoktu bu özellik şimdide bu araçta klimayı kapatmayı yeni öğrendim,eh bunada alışacağız,yani alışkanlık olmadığından birde unutkanlıktan.Ayrıca bu tuş devredeyken aracın daha zor kalkış yaptığını duymuştum yani aracı kastığını duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.
Yok hocam, hiçbir zararı olmuyor :) yani zarar dediğim kasma filan alakası yok :)
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;194671

Kasar eve ama aşırı bir kasma değil bu sonuçta drag yapmıyorsunuz güvenlik sisteminin görevi bu..

Düğme her zaman on konumunda kalsın siz dokunmayın..

efe_38

• Ziyaretçi

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;194744
Kasar eve ama aşırı bir kasma değil bu sonuçta drag yapmıyorsunuz güvenlik sisteminin görevi bu..

Düğme her zaman on konumunda kalsın siz dokunmayın..
Kadir zaten kontağı kapattınmıydı o da kapanıyor.Yani her kontak açışınızda açmanız gerekiyor.sürekli off konumunda,kendiniz aktifleştirmek zorundasınız.