škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 70 bg uzun yol tavsiyeleriniz ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun o zaman.Bayiden hediye isteyin parksensörü ilk yardım çantası gibi.

Çevrimdışı apocalypse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;175759
Hayırlı olsun o zaman.Bayiden hediye isteyin parksensörü ilk yardım çantası gibi.

teşekkür ediorum evet isticem bende zaten bakalım :)

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Uzun yolda 4.5 litreye kadar düşüyor yakıtı, yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi, ortalama yakıt, ortalama hız, anlık dijital hız gibi değerler var ordanda takip edebilirsin. 1.2 gitmez diye bisey kesinlikle yoktur, ama fazla yüklendiğinde fazla yakıyor. Hakkı 90-110 arası akarında gitmektir.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 de hızını koruyamama problemi yok ama yüklüyken kalkışta geç toparlıyor. o da 1130 kg+ 3/4 depo full bagaj + 4 yetişkin olunca normal karşılanabilir.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. Söz konusu araba sıfır bir araba, her marka modelde sıfırda olsa sorun çıkma ihtimali her zaman vardır, alırsın galerinden 2 km sonra yağ pompası cortlar egzantrik çizersin v.s v.s. O nedenle öyle düşünmemek gerekiyor, bismillah deyip çevireceksin kontağı sonrası ya Allah. 1.2 motor güzel bir seçenektir, sarfiyatı yüksek olur ama yüksekliği 1.2 olmasından değil henüz rodajı dolmadığı için olur, tek toleransınız uzun yoldan kurtarırsınız, yoksa 1.2'de olsa 2.0 motor gibi yakacak ilk km'lerde. Bunun dışında şansızlık olmazsa sorun çıkarmaz kolay kolay, mis gibi basar gelirsiniz. Alışmış motor olsaydı şehir dışında 3 litreleri bile görürsünüz rahatlıkla, ben 1.4 101 HP'de bile 5.5 ortalamalar ile gidebiliyorum rahatlıkla. Şehir içi bile 6.5-7 litreyi geçiyor geçmiyor. Şehir dışında 100-120 civarlarının üstünü zorlamadan gelirseniz hiçte fazla yakmaz.

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;175681
Benzin ucuz olsa 1.2 fabia ekonomik bir araç aslında.Bu benzin zamlarından sonra 1.2 dahi olsa benzi adamı mahveder.Taksitli alacaksınız sanıyorum.Hem taksit ode, hem Kasko ode, hemde dünya kadar benzin parası ver adamı acitiyor.Bizzat yasadım.İdare ederim diyor insan ama oyle olmuyor

Neyse sonuçta kararı vermissiniz, bize ancak hayırlı olsun demek düşer.;)

Hakan'ın dediği gibi 90 km sabit hızla ilerlerken ortalama tüketiminiz en düşük 22 kuruş olacaktır.

90 km hız 4.5lt/100km, çok rahat! oda size 17.5 krş eder.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;176464
...ben 1.4 101 HP'de bile 5.5 ortalamalar ile gidebiliyorum rahatlıkla...
Yalancııı yalancııı sana kimse inanmaz
Yalancııı yalancııı sözüne kimse kanmaz

:kiki: :++: :adm: :f1: :kiki: :++: :adm: :f1: :kiki: :++: :adm: :f1:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;176712

Sapanca buluşmasına giderken eko drive yapmıştı, o sıcak havada klima bile açmamıştı, inince sorduk kan ter içinde görünce  :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;176722
Sapanca buluşmasına giderken eko drive yapmıştı, o sıcak havada klima bile açmamıştı, inince sorduk kan ter içinde görünce  :D
Sıcaktan değildir o. Bünye alışık değil öyle gitmeye yan etki yapmıştır.:kiki:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;176712

Tamam tamam başındaki 1'i yazmayı unutmuşum sadece, ne var ne olmuş yani :fiuv::fiuv::fiuv::fiuv::fiuv::hoh::hoh::hoh::hoh:
"15.5" oldu mu şimdi :utan::utan::utan:

Alıntı yapılan: lrfan;176722

Unutmamış bak İrfanım :rm::rm::rm: harbi o gün ben klimanın düğmesine bile dokunmamıştım ya :rm::rm::rm:

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;176742
Sıcaktan değildir o. Bünye alışık değil öyle gitmeye yan etki yapmıştır.:kiki:

Konvoya ayak uydurmak için elimden gelen gayreti esirgememiştim azimle valla :D:D:D bir ara daraldım sonra Serhan'la ufak aksiyon yapmıştık sağolsun :rm::rm::rm::hoh::hoh: kendime gelmiştim :fiuv::fiuv::D:D

Çevrimdışı apocalypse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;176428
Hayırlı olsun. Uzun yolda 4.5 litreye kadar düşüyor yakıtı, yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi, ortalama yakıt, ortalama hız, anlık dijital hız gibi değerler var ordanda takip edebilirsin. 1.2 gitmez diye bisey kesinlikle yoktur, ama fazla yüklendiğinde fazla yakıyor. Hakkı 90-110 arası akarında gitmektir.

teşekkür ediorum evet yol bilgisayarının olması benim için büyük bir avantaj plaka işini hallettim dün umarım üç gün içinde elimde olur

Çevrimdışı samet28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yeni 1,2 fabia uzun yolda 250 kuruş yakıyor. oda sakin kullanımda , bu rakamlardan aşağı düşmüyor. şehir içinde ise 280-300 , çok yoğun trafikte 350 kuruşa kadar çıkıyor..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: samet28;182664
yeni 1,2 fabia uzun yolda 250 kuruş yakıyor. oda sakin kullanımda , bu rakamlardan aşağı düşmüyor. şehir içinde ise 280-300 , çok yoğun trafikte 350 kuruşa kadar çıkıyor..

Kuruşlar için sondaki sıfırlar fazla olmuş, 250 kuruş 2.5 TL yapar  ;)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: samet28;182664

Eski Fabia uzun yolda 90-95 ile rahat 5 litre görüyor. 4.5 da olur ama 5 diyelim. Yenisinin 5. vitesi daha uzun olduğuna göre 5'in altına inmekte zorlanmaz. Ekonomik sürüşte 4.5 hayal değil.

Ben Karabük-Ankara gidişte 5.4 dönüşte 4.5 yaptığımı, Samsun'a 4.8'le gittiğimi biliyorum.