škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

16' jant icin bilgi..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aşşağıdaki resim katalog resmidir, fakat opsiyonel olarak sunulan jantlar bu jantlardan farklılık gösteriyor. Bu 5 kollu ama ucları geniş ve tamamen düz hatlara sahip jantları nerden bulabiliriz ? Orjinal jantlar 15 olarak geliyor, bu 16. ve yanak kalınlığı 40 olan lastik takmamız gerekiyor sanırım..

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
205-45-16 ölçülerine sahiptir. Servislerde bulabilirsiniz. Ancak fiyat konusu biraz fazla olacaktır.:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı kartalceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
istanbulda bir bayii hediye veriyor k16 inç jantları almayı dusuneni yonlendirebilirim gayette hos duruyo resimleri upload edicem yakında

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Benim aracınkiler de 205-45-16.. Rezalet bir ölçü.. Önce hoşunza gider ama bir lastik yarılınca yada balon yapınca.. yada kışlık almanız gerektiğinde saç-baş yolduran cinstendir..

Hiç unutmam.. Good Year F1 Eagle lastikler vardı üzerinde.. 2 lastik balon yapınca bayiinin yolunu tutmuştum.. 370dedi adam.. Dedim nabalım ödeyecez.. Önlere takarız dimi yenileri falan derken.. adam demez mi bu tanesi.. 2si 740TL.. Dedim Çüşşşş..

Gerçi sonradan öğrendim.. daha uyguna da varmış o ölç ama olsun..

195-50-16 bi nebze yüreğime su serpti.. duruma göre 185-55-16'da takılabilirsin..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
TR yollarında yanak inceltmeyin bence, geniş yanak = konfor, az balon, az masraf  ;)

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
burzum0765 : Servistekiler bunun aynısı değil uçları sivri ve 3 köşeli malesef
kartalceren : hediyeyi sıfır araba alırken veriyor galiba ?

Colt 54 : hocam 185 değilde ben 205 takıp dahada genisletmek istiyorum :)

irfan : abi bu arada kolçağa fena kafayı takmıs bulunmaktayım, Şahkan ı aradım fakat 45 günden önce gelmez diyor, hali hazırda bildiğin varmı ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: özkan82;173976

irfan : abi bu arada kolçağa fena kafayı takmıs bulunmaktayım, Şahkan ı aradım fakat 45 günden önce gelmez diyor, hali hazırda bildiğin varmı ?

Çeklerden anca gelir, benim de siparişim var Çeklerden bekliyorum Şahkan üzerinden (arka orta koltuk sırtı için bardaklık)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim lastikler 215-45-17 ve korkuyorum :) ince yanak çok güzel duruyor ama İrfan abininde dediği dikkatli kullanmak gerekiyor.Özellikle Türkiye yollarında durum daha bir vahimleşiyor.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben 55 yanaktan çekiniyorum. buranın yolları berbat.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En ideal yanak bence 55,
Önceden '06 polom vardı 195/55-15' ti
Şimdi 205/55-16 superb ile devam.

Yaz aylarında 225/45-17 kullanılabilir diye düşünüyorum, çünkü kış aylarında çukurların içi su ve çamur dolu oluyor asfalt diye giriyorsun fakat bubi tuzağına düşmüş oluyorsun.

Bir ara 225/40-18 kullanmıştım yaz aylarında biraz dikkat edersen sıkıntı olmuyor;

Zaten yakıt depo kapağında hangi lastik ölçülerinin kullanılabileceği yazıyordur en azından polo ve superb de yazıyordu;

Škoda Superb Mk1 (3U)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kobak;174120
En ideal yanak bence 55,
Önceden '06 polom vardı 195/55-15' ti
Şimdi 205/55-16 superb ile devam...
195/55/15 ile 205/55/16' nın yanak yükseklikleri farklıdır.:wnk:

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kobak : depo kapağındaki yazılara hic dikkat etmemistim, hemen baktım

205 / 40 / 17 ye kadar destekliyor.

Ama fikirleriniz ince yanak lastikten vazgecirdi beni, haklısınız konfordan baya bi taviz vermemiz gerecek o zaman.. İstanbul yolları malüm zaten..

Saolun

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;174122
Tabi tabi biliyorum, ben kabaca söylemiştim.

Alıntı yapılan: özkan82;174125
kobak : depo kapağındaki yazılara hic dikkat etmemistim, hemen baktım

205 / 40 / 17 ye kadar destekliyor.

Ama fikirleriniz ince yanak lastikten vazgecirdi beni, haklısınız konfordan baya bi taviz vermemiz gerecek o zaman.. İstanbul yolları malüm zaten..
Saolun

40 yanak kullanmak çok fazla dikkat gerektiriyor, bir zaman sonra dikkat etmekten sıkılıyorsunuz, siz siz olun 45 yatak üst limitiniz olsun, yazlık lastik takımlarınız: 205/45-16 gibi, kışlıklarda 195/55-15 olsun, sıcaklıklar 7-8 dereceyi gördüğü an kışlık lastiklere dönersiniz.

Škoda Superb Mk1 (3U)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bizim ülkemizde pek kolay kolay 55 yanağın altına düşmemek gerekiyor. 16" jantta biraz sıkıntılı bir ölçüdür, her markada her model lastiği bulmak ciddi sorundur, çok ara ölçüdür 16" jantlar, bildiğim kadarıyla 16" jantlar diğer ölçülere göre çok daha yakın yıllarda ortaya çıktı zaten, normalde 15'den 17'e geçerdi, öyle ara bir ölçü çıkarttı adamlar sonra. Ben hatırlamam bundan 15 sene önce 16" jantları falan ama tercih meselesidir birşey diyemem. Birde büyük ve güçlü araçlarda pek sorun değildir bu ama bizim Fabia gibi hatta Octavia bile dahil edilebilir buna çok geniş tabana çıkmamak lazım, sarfiyat ve performansı geçtim pek çok kişinin göz ardı ettiği hatta pek haberi olmadığı konu yol izini takip etme sorunu vardır geniş yanakta. Özellikle uzun yolda ve yüksek süratte sıkıntı doğuran bir etkendir. Yol izide bu asfalltta çok gözle görülmeyen ağır vasıtaların ezdiği asfalt çukurlaşması, bariz olanlarında hadi yavaşla falanda bunun belli olmayan türleri var, araba sağa sola çok ciddi çekme yapıyor. Yoldaki yağmur suyunun oluşturduğu çatlak bile gezme sorunu yapıyor. Maksimum 205 taban güzel -ki o bile bana çok geniş gelir, kafanın en rahat edeceği ölçü 195/55 ve 15" janttır Fabia v.b araçlarda "bence".

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;174122

Alıntı yapılan: kobak;174134
Tabi tabi biliyorum, ben kabaca söylemiştim....
:wnk::ok: