škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.2 ambiante dinamik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kartalceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
oncelikle aranıza yeni katıldık. otomobil sektorunde cok bir bilgimiz yok . O acidan sizden bilgi almak istedik. 1.2 ambiante dinamik almak uzereyiz sole izah edelim tsi diyorlar yok duz htp motorlar işe yaramaz diyorlar . ailecek kesemiz duz motora yetiyor. senede 5000 km yol yapmıyoruz araba yatıyor kapıda . cok performanstanda anlamam beni bi yere gotursun 10 dakika gec gotursun .sizce illaki tsi almalımıyım yoksa 70 beygirlik motor bize sıkıntı yaratır mı ? aracı pazartesi alıcam . en kısa surede nacizane fikirlerinizi bekliyoruz .

06lkn66

• Ziyaretçi
şayet yüksek performans beklentiniz yoksa ki yok demişsiniz 1.2 ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır bunun dışında ayağınıza hakim oldukça öyle aman aman yakıt tüketimleride söz konusu olmaz beklentilerinize göre tsi bence gereksiz 1.2 kullanıcıları daha ayrıntılı bilgi verir ama sizi üzecek bi motor değil bence

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bence biraz zorla 1.4 al, ben de 1.2 düşünüyordum ve fazla arabaya binen biri değilim ama 1.2 ye binince kullandım hoşuma gitmedi o yüzden 1.4 tercih ettim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Her 2 motoru da kullandım. İkisi de ekonomi motoru, 1.4 olan uçak gibi değil. Ama çekişi yüklüyken daha iyi tabi. Test sürüşü yapın, herşeyi hissedersiniz. her ikisi de ekonomik yakıt açısından.

Çevrimdışı EFELERİNEFESİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yaklaşık 3 ay önce 1,2 ambiente dinamik aldım... dediğiniz gibi bir yerden bir yere ayağınıza hakim olursanız götürüyor fazla performans beklememek lazım bence tam aile arabası...yakıtındanda konforundanda gayet memnunum tsi ile arasındaki fiyat farkını göz önünde bulundurursanız 70 bg bence daha ekonomik....

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
5 ay önce 1.2 yi aldım..
Şuan 4000 km de ...(bunun 1200 km si uzun yolda arabayı istanbula getirirken yapıldı..)
yukarıda ki gerekçelerinize göre 1.2 almanız size yetecektir..(hem yakıt hem de diger saikler..)
1.4 derseniz keyfe keder..
bu arada renk sorarsanız BEYAZ derim ;)

06lkn66

• Ziyaretçi
donanımda mümkünmü bilmiyorum ama imkan varsa beyaza siyah tavan çok güzel oluyo erzincanda gördüm çok hoşuma gitti

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 ambiante dinamik alırdım aradaki fiyat farkınıda malum senelik benzin gideriniz kapatır TSI bu konuda fazla gerekli değil diye düşünüyorum :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence ya 1.4 yada 1,2 TSI alın.Uzun vadede kullancaksanız.

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım Ambiente Dinamik 1.2 Htp sahibi olarak ve ihtiyaçlarımı göz önünde bulundurarak aldığım arabamdan 8000km'dir gayet memnunum. Tam bir ekonomi aracı. Yakıtı vergisi bakımı parçaları vs. Eğer ihitiyaçların doğrultusunda şehir içi ağırlıklı bineceksen ve çok yüklü kullanmayacaksan 1.2 seni üzmez. Yok ben uzun yolda full bagaj 5 yolcu takılırım diyorsan 1.4 de kesmeyebilir o zaman 1.2 TSi derim. İhtiyaç-Model/Fiyat-Performans olayını da göz önünde bulundur. Ya da 1.2 dizelleri bekle 1.2 ve 1.4 den daha performanslı olabilir ve daha ekonomik olur yakıt açısından; ama ne zaman bayilerde olur Allah bilir...:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı kiatak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 70 bg arabamı alalı 25 saat oldu şu anda 100 km de özellikle acaba yanlış mı karar verdim diye eşşek anırtan yokuşu çıktım birkaç kere beni üzmedi beklentilerim seninkiyle aynıydı memnun kalacağımızı tahmin ediyorum.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı aracı bende aldım, 680 km de (yarısı şehir dışı olmak üzere) 100 km de ortalama 4.5 litre yakıt sarfiyatım oldu. Gücü gayet yeterlidir, tek kullanıyorum ama otobanda hızlı şerit değişimi icin biraz geç kalabiliyor.

Öteyandan vergisi daha ucuz, ve dolu paketi ile fiyatı ekonomik.

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende 1.4 var otoyolda performansı gayet güzel, hatta testlerse şerit değiştirme hızı sınıfondaki araçlara göre en iyilerinden biri diyebilirim.

Çevrimdışı kartalceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese çok tesekkur ederim yardımları için . cuma gunu 1.4 dinamik aldım .1000 km yol yaptım 22o tl yaktım yaıt gayet guzel geldi bana.performansıda ddiğim gibi pek anlamam ama tamin etti beni uzun yolda . beyaz tercih ettim daha asil oldu hemde fiyat cok ekonomik oldu trazondan istanbula gectim fiyat = 26.750 ye werdiler iyi gunlerine geldik herhalde artı 16 jant hedie etti . herkese tekrar cok tesekkur ediyorum...