škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - viperking

Sayfa: 1 2 3 4 ... 6
16
Sohbet / Yeni Soygun- Körfez Köprüsü
« : 22 Nisan 2016, 11:40:52 »
Büyük umutlarla yapılan, İstanbul-İzmir arasını kısaltacak ve körfez geçiş süresini 6dk ya indirecek İzmit Körfez Köprüsünün geçiş ücreti Mynet 'in haberine göre 35USD + KDV olacakmış

Sevigili devlet büyüklerine zaten ücretsiz olan bu köprüyü kim nasıl kullanacak acaba ?

17
Sohbet / Yüncüler'e Teşekkür
« : 09 Nisan 2016, 22:58:24 »
Aracımın 45bin bakımı için forum sponsorumuz Yüncüler'i tercih ettim.

Garantim bitmişti ama hem Çanakkale'de tanıdık servis olmadığından hem de iyi niyet koşullarından yararlanmak için Yüncüler'e gideyim dedim.

Showroom, Servis ve bekleme alanları çok çok güzel. Personelin sizi karşılaması, bakım öncesi- sırası ve sonrasında bilgilendirmesi, genel anlamda ilgi alaka beklediğimin çok çok üzerindeydi.

Genel bakım bittikten sonra bir de pislikten görünmeyen motorumu temizleyip 0km araç görünümüne getirmişler sağolsunlar. Tüm bunların üzerine bakım fiyatına forum indirimi de bal şeker oldu :)

Kısacası uzun zamandır Skoda dahil diğer marka araçlarımda da göremediğim bir servis kalitesi ile karşılaştım.

Kendilerine tekrar Teşekkür ederim :gut:

18
Sohbet / Ortalama hiz olcen radar
« : 29 Şubat 2016, 16:52:23 »
Arkadaslar slm.

Ortalama hiz olcen radarlar hizi yanlis olctugunde ne oluyor bilen var mi ????

100 - 110 arasi gitmeme ragmen tabeleda " son 50km deki hiziniz 168" yazdi.

Bu sekilde bir ceza gelirse ne yapabilirum itiraz icin

19
Sohbet / Bir Yerel Yönetim Soygunu Daha
« : 27 Ocak 2016, 12:41:18 »
Arkadaşlar Selam,

Dün İstanbul'dan Çanakkale'ye dönüyordum. Genellikle Çanakkale boğaz geçişi için Ecebat-Çanakkale hattını kullanırım ama Gelibolu- Ecebat arası karayolu çok virajlı olduğundan eşim de virajlı yolları çok sevmediğinden bu sefer hadi Gelibolu 'dan Lapseki ye geçelim dedik.

Glibolu da GESTAŞ seferleri her yarım saatte bir oluyor. Eğer erken gelirseniz, şehir içinde araçlarınızı çekip bekleyeceğiniz özel bir alan yok. Mecburen şehir içinde arabalı vapur sırası için olan şeritte vapurun gelmesini bekliyorsunuz. Tatil günlerinde çok sıra olduğundan kuyruk da uzun olabiliyor.

Neyse, ben iskeleye yanaştığımda önümde 2 büyük araç vardı neredeyse tam saat başında gelmiştik. Hal böyle olunca 5dk dahi beklemeden vapura yönlendirildik. İşin komik yanı burada başlıyor, vapura binmek için 2 gişede ayrı ayrı ücret veriyorsunuz :)

İlki GESTAŞ ın normal vapur tarifesi tek geçiş 35TL. Bu ücret neredeyse her 6 ayda bir zamlanıyor. Hadi neyse en azından ortada bir hizmet var diyip ödüyoruz.

2. gişe ie çok saygıdeğer !!! Gelibolu Belediyesi ne ait. Bu yazacağım şaka değil. Bu gişede ise sırada bekleme ücreti ödüyorsunuz :) :). Yani tek suçunuz boğazdan karşıya geçmek istemeniz. Sırada beklemek zaten bir sürü vakit kaybı ve çok can sıkıcı bir durumken bir de sevgili yerel yönetim kendi düzensizliği için sizden para alıyor. Küçük araçlar içn 5TL olan bu ücret büyük araçlar için 20TL lere kadar çıkıyor. Hem vatandaşa çile çektiriliyor, hem de karşılığında para toplanıyor.

Hem bu çirkinliği sizlerle paylaşmak istedim hem de bu çirkin beleşçiliği engellmenin acaba yasal bir yolu var mıdır o konu hakkında sizlerden fikir almak istedim :)

21
Octavia A7 / Difizörü Pino Blcak Yapmak
« : 25 Ekim 2015, 16:53:41 »
Arkadaşlar Slm,

Aracıma ince tip olan bagaj üstü spoyler aldım ve gövde rengi yerine piano black tercih ettim.

Şimdi arka taraftaki görsel bütünlüğü yakalamak adına difizörü de piano black yapmak istiyorum. Ancak A7 deki difizörün 2 byük handikapı var

1- Park sensörleri difizöre entegre
2- Difizör yüzeyi çok pütürlü

Bu durumda detaylı bir iş için difizörün sökülmesi, park sensörlerinin çıkarılması, difizörün zımparalanması, astarlanması, boyanması ve sonrasında montaj esnasında park sensörlerinin yeniden takılması gerek. Buesnada özellikle sensörlerin başıına birşey gelmesinden korktuğum için bu işe giremiyorum.

Çözüm olarak aklıma plasti-dip geldi. siyah plasti-dipve üzerine birkaç kat high-gloss geçmek parlak siyah görüntüyü oluşturacaktır. Ancak bu uygulamayı yaparken sensörleri nasıl maskeleriz?

Sensörlerin tam üstüne denk gelecek şekilde yuvarlak bant çeksem plastidip le geçerken bu bantlar da boyanacak, yerlerini nasıl bulurum? Hadi buldum diyelim bantları sensöre zarar vermeden nasıl sökerim ?

Sensörün üstüne daha uzun ve diklemesine maskeleme bandı çeksem bu sefer o kısımlar boyanmadığı için yol yol görünecek ?

Fikirleri bekliyorum :)

22
Octavia A7 / Start Stop Sorunsalı
« : 30 Eylül 2015, 22:13:28 »
Arkadaşlar Selam,

Start Stop bu aralar bayaa farklı çalışmaya başladı. Eskiden devreye girdiğinde oldukça sessiz ve sarsıntısız çalışan sistem şimdilerde bayaa bir sarsıntılı çalışıyor.

Durumu ilk olarak bayram tatilinde Çanakkale den Karamürsel e giderken farkettim. Genelde uzun yolda start stop u kapatırım ama benzin almak için durduğumda kapatmayı unutmuşum. Sonrasında bir sıkışıklığa denk geldiğimde dervreye girdi ve oldukça sarsıntılı şekilde stop etti. Ben durumu uzun yol koşullarına yormuştum.

bugünlerde bu sorun yine tekrarlamaya başladı. Nasıl tarif etsem, sanki durayım mı durmayım mı diye karar veremiyor son bir ani kararla duruyor gibi. Dururken de bayaa sarsıntı yapıyor.

Sizce sorun ne kaynaklı olabilir?

23
Arkadaşlar selam,

Nihayet bu karşılaştırmayı yazmak için vakit bulabildim. Özellikle Superb-3 başlığı altında B8 karşılaştırmaları ve sonrasındaki yalıtım konusunda söylenenler nedeniyle bu karşılaştırmanın yerinde olacağını düşündüm.

Insignia 1.6T Edition 180hp 2009 model, Octavia 1.6 TDI Elegance 2013 model ve PAssat B8 1.4 TSI ACT Highline 2015 Model


PERFORMANS

Hiç şüphesiz verilen değerlere bakıldığında Insignia bu 3'lü arasında en öne çıkan model. Tam bir sporcu.Daha birinci vitesten itibaren hadi gazlayalım diyor size. 200 üstü yüksek hızlarda uzun süre şişmeden kalabiliyor.

Turbo hissi de biraz old school tarzı. Her ne kadar düşük devirde devreye girse de bu devreye giriş bir patlama edasıyla oluyor. Yani güç yavaş yavaş değil birden bire size geliyor. Turbo nerede devreye girmiş, max hp ve tork nerede, güç ne zaman düşüyor bunu canlı olarak çok rahat hissediyorsunuz. Yine Opel müh. bir güzelliği dump vlave oldukça sesli çalışıyor. Blow off kadar olmasa da çuff lamaları duymanız mümkün.

Zayıf yönü ise bazı modellerdeki turbo hortumu. Kullanılan malzeme çok dayanklı değil ve bir süre sonra yıpranıyor. Zaten bunu motordan gelen turbo surge sesinden hemen anlıyorsunuz. Diğer bir nokta ise pistonlar. Stock 180hp güçte bir sorun yaratmasa da modifiye için pek dayanıklı değil. Bu nedenle motor potansiyeli çok olsa da yazılımla sadece 210hp de kalıyor. Ancak piston değiştikten sonra önü çok açık. Yazılım - Piston - downpipe-Egzoz ile safe olarak 270 hp de binen tanıdıklarım var.

Gelelim Passat B8'e. Insignia ya göre 30hp daha az bir güç ama 1.4 motordan :) Passat asla bir sporcu değil. Hızlı ve uzun yolculuklar yapmak için tasarlanmış sanki. Ama yok kalkış yapiim, yok sert kullanayım çok Passat ın tarzı değil. Insignia nın tersine turbo nerede devrede, tork nerede, ACT ne zaman açılıp kapanıyor hiçbir şey belli değil. Herşey çok ama çok yumuşak. Bu konuda araba çok hissiz. Ha bu yumuşaklık çoğu kullanıcının hoşuna gidebilir. Modifiye konusunda çok yorum yapamıyorum çünkü bu motorun stabil yürüyen örnekleri henüz piyasada çok yok.

A7 TDI ı anlatmaya gerek yok. Yalnız TDI ın beni şaşırtan 2 özelliği var. 140'lı hızları aştığınızda ki bu 180 olsa da bu hızı uzun süre şişmeden götürebiliyor ki bunu ben full bagajla denemiştim. Bir de otoban kullanımlarında 120 -140 hızlanması 105 hp lik üniteden beklenmeyecek kadar gzl.

YOL TUTUŞ
Bu kategoride de Insignia'yı B8'in bir tık üzerine koyuyorum. Üstelik Insignia Edition olmasından dolayı 17'' jantlarla gelirken, B8'de 18'' jantlar var.

Yine de her türlü zeminde ve virajda Insignia biraz daha oturaklı. Bunda yine aracın daha önde tutulan sportif yönünün etisi var. Virajlara daha bir esnemeden, daha rayında giriyor ve çıkıyor. Yüksek süratli virajlarda da en ufak bir tedirginlik yaratmıyor.

Buradan yola çıkarak Passat B8 in kötü olduğu sonucu çıkarılmamalı. Passat özellikle 18'' jantların da etkisiyle oldukça iyi yol tutuyor. Ama bazı virajlarda araç kendini uzun hissettiriyor. Sanki ön taraf virajı dönmüş giderken, arka hala virajı dönüyor hissine kapılıyorsunuz. Ama bir tedirginlik veya çizgiden çıkma hissi yok.

Sportif bir kullanıcı iseniz Insignia sizi daha çok tatmin edecektir. Hele ki Insignia da Flexi-Ride varsa o zaman Passat la arasındaki yol tutuş farkı bir tık tan daha fazla olacaktır. Normal kullanım ölçülerinde bu farkı hissetmeseniz de aracı zorladığınızda, girdiğiniz hızlı, keskin virajlarda bu fark ortaya çıkacaktır.

Octi ye gelirsek torsiyon çubuğun negatif etkileri çok görülüyor. Bir de anlam veremediğim bir şekilde araç yanal rüzgarlardan çok etkileniyor. Direksiyona ufak kontralar verecek kadar rüzgar direnci var. Onun dışında aracı virajlarda zorladığınızda kontrolden çıkacakmış hissiyatı var. Kontrolden çıkmıyor ama beni tedirgin ediyor. Sanki arka taraf her an kopacakmış gibi değişik bir hissi var. Keşke VW ve Skoda MQB de bu kadar maliyet kısmasaydı da arka kısım bağımsız olsaydı.

KONFOR ETKENLERİ
İlk olarak forumda sıkça tartışılan rüzgar sesi yalıtımından başlayalım. Bu konuda da yine sıralama değişmiyor ve Insignia- Passat - Octi şeklinde oluyor.

Passat da bir rüzgar sesi yok. Daha doğrusu Octi de ki kadar yok. Ancak 140 ve üstü süratlere çıkıldığında çok fazla kulak kabartırsanız sanki bir şeyler var. O da var mı yok mu belli değil.

Insignia nın perf, yol tutuş ve rüzgar sesi yalıtımdaki başarısının altında aslında coupe tasarımı ve yakalanan 0.26CD lik rüzgar direnci var.

Genel konfor açısından bakıldığında ise tabii ki Passat Insignia dan önde. Insignia sportif ruhunun da etkisiyle birazcık sert karakterli bir araç. Motoru, vites geçişleri, debriyajı bu sert karaktere uygun. Bu sert karakter bir süre sonra konfor algısını baltalıyor.

Passat ise yukarıda da yazdığım gibi çok yumuşak karakterli bir araç. İç tasarımı da oldukça sadece. Oldukça da geniş ve ferah bir hissi var. Üstelik aracımızdaki döşeme tercihi koyu renk. Passat ın bej döşeme ile kalite ve iç mekandaki ferahlık algısını artıracağı kesin.

18'' ölçüsündeki jantın Passat ın konforunu baltalayacağını düşünenler büyük yanılgı içindeler. Çünkü süspansiyon o kadar güzel ayarlanmış ki, kasis ve bozuk yollarda jantın 18 olduğunu anlamanız oldukça zor. Yeterli emme ve yumuşaklığı sağlıyor. Yalnız farketmeden derin bir çukur veya yükselti üzerinden geçerseniz arka süspansiyondan "laak-luuk" diye ses geliyor. Bu seviyedeki bir araçta istenmeyen bir durum olsa da normal kulllanım koşullarında bu sesin olmaması işi kabul edilebilir seviyeye getiriyor.

İç malzeme kalitesi bakımından da passat üstünlüğü söz konusu. Ancak burada Insignia nın 2009, Passat'ın 2015 olduğunu göz ardı etmemek gerek. Insignia nın karşılığı olan B6 kasanın sonları ve B7 kasa Passat a baktığımızda iç mekan konusunda Insignia bir adım öne çıkıyor.

Şunu da belirtmekte fayda var. Evt Passat iyi hoş, kaliteli ve şık. Ama aracın için oturunca beni heyecanlandıran bir tarafı da yok. Herşey çok alışıldık herşey çok sıradan. Öyle çok futuristik tasarımları seven biri değilim ama PAssat da çok sıradan. 2009 tasarımı olmasına rağmen Insignia ya oturduğumda beni daha fazla sarıyor ve heyecanlandırıyor.

Teknolojik oyuncaklar kısmında da tabii ki Passat liderliğe oturuyor. Ancak Objektf bir karşılaştırma için Makyajlı Insignia değil de yeni kasa Insignia beklenmeli diye düşünüyorum.

Kısaca Passat - Insignia karşılaştırmasında yeniliğin de avantajı ile ibre Passat dan yana. Ancak bu işler biraz zevk meselesi. Passat işini layıkı ile yapan ancak ruhu olmayan bir araç. Insignia nın ise bariz kendi ruhu bir karakteri var. Eksikleri de var, ama o ruhu yakalayan için aradaki bağı koparmak çok zor.

Gelelim Octi'ye. B8'i kullanana dek Octi deki rüzgar sesi beni hiç rahatsız etmiyordu ancak B8 den sonra rüzgar sesi daha bariz ortaya çıktı. Ama yine de F/P oranına bakıldığında Octavia bana göre kendi sınıfında hala lider konumda.

24
Sohbet / Oto Yıkama Makinası
« : 12 Temmuz 2015, 14:44:53 »
Arkadaşlar Slm,

Ne zamandır aklımda, bir basınçlı yıkama makinası alıp arabamı kendim yıkamak. Benzinlikler de hem sıra beklemek hem de kullandıkları köpüğün ne olduğunu bilmemek canımı sıkıyordu.

Sün de arkadaşın aracına kil-har giderici - wax uygularken yıkama konusunda çok sıkıntı çektik. Dedim en iyisi bir piyasa araştırması yapayım.

Benzinliklerde kendi ykadığım hariç Ayda 2 kere 20 TL den yıkamacı da yıkatsam yıllık 480TL yapıyor zaten.

600-650 TL civarında KAcher K4 Compact'ı buldum. Sizce bu makina alınır mı?

Yaşadığım ilde bu ürünü satan yer olmadığı için, gidip yerinde bilgi alma şansım da yok.

Forumlarda okuduğum kadarıyla makinanın dayanıklı olması için soğutma sistemi ile tabanca ucunun ve bağlantısının pirinç olması önemliymiş. Yukarıda bahsettiğim ürünü inceledğimde sadece soğutma sistemi hakkında bilgi bulabildim.

Kısaca sizlerden ricam bu ürünü benim için değerlendirmeniz. NAsıldır Alsam 3-5 sene beniidare eder mi? Kötü diyorsanız yerine ne önerirsiniz?

25
Octavia A7 / TSI ve TDI Buluşması
« : 15 Haziran 2015, 13:00:02 »
Forumda uzun süredir konuştuğumuz Furkan (Furki) ve Aykut (Octavia7_) kardeşlerim dün beni görmeye geldiler.

Aslında ilk ben gidecektim ama işler izi vermedi. Sağolsunlar kardeşlerim gençliğin de verdiği enerji ile atlayıp Çanakkale'ye geldiler.

Sohbet ettik, arabaları yıkadık, Aykut TSI ını denedik :). TSI cidden çok farklı gidiyor. Özellikle sport mode da hızlanması ve vites geçişlerinde az da olsa verdiği turbo surge sesi ile çok keyifli. Direksiyonu da TDI dan daha ağır. O nedenle de yüksek süratlerde benimkine göre daha güven veriyor.

En sonunda jantları da swap yapalım dedik ama eldeki imkanlar dahilinde sökmeyi başaramayıp vazgeçtik. Artık ben onları ziyaret ettiğimde yaparız inşallah. Yalnız buradan yine uyarıyorum, o 18'' ler benim arabaya takıldı mı bir daha geri çıkmaz :)

Vakitleri kısıtlı olmayıp günü birlik gelmeselerdi, daha güzel bir prog yapabilirdik ama darısı başka seferlere diyelim


26
Octavia A7 / A7 Temel Sorunsuzluklar
« : 04 Mayıs 2015, 21:29:08 »
Arkadaşlar Slm,

Bildiğiniz gibi A7 TDI sahibiyim.

Aldığımdan beri,

1- aracımın beni her türlü yolculukta ferah hissettiren iç hacminden,

2- çocuklu bir aile olduğumuzdan bagaja yerleştirdiğimiz birçok eşyaya rağmen bagajda hala yer kalmasından,

3- uzun yol sonrası aracın sürüş dinamiği ve kaliteli malzemesinden dolayı hiç yorgunluk hissetmememden

4- motoru çalıştırdığım zaman, yaz kış farketmeksizin içeri o meşhur dizel tar tar enjektör ve motor sesini vermemesinden (oysa Jetta ve bir önceki bmw 5 serisinde vardı çok özlüyorum bu sesi)

5- arkada kullanılan torsiyon çubuğa rağmen orta sertlikte ayarlanmış süspansiyonu (ki Octavia sert ise şikayet eden arkadaşlar lütfen Opel vs almasın) sayesinde güzel yol tutmasından (fluence de bile pamuk gibi süspansiyon var ama yol tutmuyor, olsun ben yol tutmayan araba seviyorum)

6- çoğu araçta full donanımda bile binlerce tl karşılığında alınan ama Octavia elegance da standard olup mükemmel görüş perf ı sağlayan bi-xenon farlarımdan

7- bu kadar özelliğe rağmen aracıma 70-80bin aralığında olmasından ( bu özelliklerin yarısı opsiyonel olup fiyatı 85-95bin arası olaydı millet öve öve bitiremezdi)

8- bu forumda aracın ufak tefek eksiklerinin sorun mertebesine taşınmamasından, bu noktaların abartılarak ve üstüne basıla basıla bahsedilmemesinden

9- benzer rakiplerinin sorunsuz olmasına rağmen, sorunlu gibi yansıtılmasından

10- rakipleri duruken Octavia nın tercih edilmesinden

11- araca gereksiz ve yersiz yere eleştiri yapılmamasından dolayı yarın öbür gün bu eleştiriyi yapmayan kişilerin  araçlarının ikinci el değerinin yüksekliğinden yakınacaklarından

şikayetçiyim arkadaşlar.

Eğer sizin A7 lerinizde de bu sorunlar varsa lütfen bir çözüm bulalım.

27
Sohbet / Arıcıoğlu Otomotiv Hakkında
« : 30 Nisan 2015, 12:37:51 »
Arkadaşlar Slm,

Bilindik sitede aracıma jant bakarken çok güzel iki model buldum.

Bunlar Advanti SL-65 ve Konig N710 RRF. Her iki jantın da hafif alaşım olması beni cezbetti.

Bahsi geçen firma ilanlarında Advanti ve Konig firmalarının Türkiye distribitörü olduğunu yazıyor.

Ancak Konig ve Advanti nin sitelerine baktığımda Türkiye için herhangi bir satıcı bilgisi karşıma çıkmadı.

Jantların fiyatı klasik replika jantlara göre pahallı ama bence verilen marka ismine göre de ucuz. Bu nedenle jantların kalitesinden emin olamadım. Alsam da replika janta o kadar para vermem.

Konu ile alakalı olarak adı geçen her firmaya mail attım ama henüz geri dönüş olmadı.

Arıcıoğlu Otomotiv Hakkında bilgisi olan, alış verişi olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi.

28
Octavia A7 / Çift Çıkış Tamamdır
« : 16 Mart 2015, 21:26:15 »
Selamlar,

Uzunca uğraş ve aramalarım sonunda istediğim egzoz uçlarını bulmuştum. Detaylar için şu sayfalara bakabilirsiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=29889

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=29983&page=4


bugün dayanamadım ve sanayi yolunu tuttum. Yaklaşık 2,5 saat süren bir çalışmanın sonuncunda egzozlar takıldı.

Adım adım resimlerle gidecek olursak:

aracımızın altı şu şekilde. Hem sağ hem de solda lastiklerden difizöre kadar uzana kapaklar yapmışlar. Kesmemek için bu kapakları vidalarından söküp çıkardık.

Egzoz kazanı ise resimde görüldüğü gibi yatay duruyor. Kazanın sağ tarafını delip oradan bir çıkış almak mümkün. ancak bu çözüm orjinal kazana zarar vereceğinden ayrıca ses seviyesini de artıracağından bu şekilde olmasını istemedik.
Sonrasında egzoz ölçülerine göre difizör işaretleniyor ve işaretlendiği yerden en ince uç ile taşlama makinası ile kesiliyor.Soldaki çıkışın ağzı araç dizel olduğu için aşağıya doğru verilmiş. Ucu kaynakla kesip düz hale getirmek gerekti
Hidrolik ayak ile egzoz ucunun tam oturacağı yer ayarlandı.Egzozun yeri hazır, kaynak da bitmek üzere :)


Vee sol çıkış tamamdır


Sıra geldi sağ tarafa. Öncelikle alt kapak söküldü. Sonrasında yine alınan ölçülere göre difizör kesildi.

Daha sonra sağ tarafın çıkışı bahsettiğim nedenlerden kazandan sonra alındı. Bunun için sağ tarafın kazandan sonraki borusu kaynakla açıldı.

Görülen bağlantı yerine bir egzoz borusu kaynatıldı ve sağ tarafa çekildi.Bundan sonra dikkatimi çeken iki nokta oldu. Egzozlar boyutları irtibarı ile difizörün alt hizasından biraz taşıyor. Bunun için taşlama sırasında difizör üstten kesilmeli veya daha uzun bir difizör alınmalı ama difizöre entegre park sensörleri her iki çözümü de çok zor kılıyor.

Diğer bir nokta ise egzozların içlerinin çok krom olması. Biraz daha koyu renk olsa daha iyi görünürdü. Bir süre içlerinin kurum bağlayıp kararmasını bekleyeceğim. Baktım olmadı iç taraflarını boyatacağım.

Son resimleri internetimin sürekli kopması yüzünden yükleyemiyorum. Onları da en kısa zamanda ekleyeceğim :)

29
Octavia A7 / Far Projesi
« : 10 Mart 2015, 21:49:46 »
Aklıma uçuk bir fikir geldi.

Videolardan Superb-3 ün far içine doğru yol yol olan ledlerini gördüm. Eğer bir çekim hilesi yoksa bu ledler aktif.

Geçen gün bakarken A7 lerin de far içinin bu şekilde dizayn edildiğini gördüm. Acaba farın içine doğru ola bu uzantıların başına birşeklide led takılarak benzer veya daha değişik bir görüntü elde edilebilir mi?

A7 Farları


Superb-3 Farları

30
Octavia A7 / Egzoz Seçimi için Yardım
« : 03 Mart 2015, 14:28:26 »
Arkadaşlar selam,

Biliyorsunuz aracıma VRS deki gibi sağ ve sol da birer tane olmak üzere çift çıkış yaptırmak istiyorum.

Egzoz şekillerinin VRS deki gibi bire bir olmasına gerek yok.

Sistemin detayları şu konuda mevcut

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=29889&page=4

Sizlerden istediğim. Ankete koyduğum egzostlar içinde sizce bu araca en çok hangisi yakışır? Ya da ekstra önerilerde de bulunabilirsiniz.

1-

2-

3-

4-

5-

6-

Sayfa: 1 2 3 4 ... 6