škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - YEKE

Sayfa: 1 2 3 ... 98
1
Fabia III / Cevap: Akü hakkında yardım
« : 04 Şubat 2020, 16:20:08 »
Bu sene itibariyle duracell'de akü işine girdi. 62 amper olarak satılıyor. İçinde sıvı yerine jel var. Alternatif olarak varta alabilirsiniz. Arabalarımız komplike araba üç kuruş hesabı yapmayın derim.

Start-stop araçların aküsü anahtarlı tipe göre üçte bir daha pahalı.

Araba çalıştırmanın bir esprisi yok. Dinamo aküyü besler akü akımı sisteme iletir. Yani faydası yok. Komplike arabalarda sisteme dışarıdan kablo ile akü takviyesi yapılıp sonra akü sökülüp yenisi takılır. Yine de bir iki uyarı ışığı yanabilir bunlar yeni akü kendini şarj ettiğinde kaybolur.

2
Superb III / Cevap: Direksiyondaki titreme
« : 07 Aralık 2019, 18:10:01 »
Direksiyon titremesi teker balansından kaynaklıdır yüksek devirde hissediliyorsa arka jantta darbeye bağlı eğilme vardır. Düşük devirde de hissediliyor ise ön jantta eğilme. Yada kurşun ağırlıklar düşmüştür ki pek olası değil. Yollarımız maşallah o kadar çakur çukur ki girdin mi jant gidiyor.

Sağa yada sola kaçma varsa rot balans ayarı bozuktur.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3
Rapid / Cevap: Servis bakım fiyatları
« : 07 Aralık 2019, 17:49:57 »
Bende 2012 superb II 2000 cc var. Ekim başı yıllık bakıma gittim. 1800 tl fiyat çıktı. 6 seneyi geçtiği için yapılan indirimle 1300 küsür tl ödedim.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4
Superb III / Cevap: Servis Hoşuma gitti
« : 11 Mayıs 2019, 13:44:17 »
1. Dizel araçlarda kayış zincirdir o ses rölantide duyulur. Araba hızlandıkça kesilir.

2. O çat sesi diskler ıslak ve hava soğuksa el freni kaynaklı olur. Ayrıca her mevsim (baskı balatanın sesi) otomatik vitesin parktan harekete geçişinde de çıkıyor. Bu tahminimce eğimli ortamda el freninden evvel vitese geçirdiğimizde şanzımana arabanın yükünün binmesinden kaynaklı.

6. Dizel araçlar düşük devirde kullandığında bu filtre kurum bağlar. Temizlenmesi için bir süreliğine devirli kullanılır. Bu sayede o kurumlar yanarak atılır ve temizlenir.

10. D konumu ekonomik kullanımdır. Araba belli bir hızda vitesi büyüterek deviri düşürür ve daha az yakar. Devir sabitleme yok ama yüksek devirli diğer bir değişle düz vites performansında kullanmak istiyorsan S konumuna al. S konumunda o vites aralığı max seviyeyi aşana kadar bir üst vitese geçiş yapmaz. Yüksek performans yüksek yakıt harcama.

5
Superb III / Cevap: Servis Hoşuma gitti
« : 11 Mayıs 2019, 13:36:46 »
Alıntı yapılan: muratulas40;649140
Arkadaşlar. 1.yıl bakımı için Ankarada 3 servis içinden Aydoğanlar ı seçtim. Memnun kaldım paylaşmak istedim.
Resimde görünen, aklıma takılan sorunların hepsini giderdiler. Sadece 1036 TL ücret ödedim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
1. Dizel araçlarda kayış zincirdir o ses rölantide duyulur. Araba hızlandıkça kesilir.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6
Superb II / Cevap: Akü ( Acil )
« : 10 Mart 2019, 00:04:49 »
Ben yeni değiştim orjinali varta idi yine varta aldım. Araba komplike olunca bir de elektrik ile alakalı olunca endişeye mahal vermemek için paraya kıydım. Değişimi ehline yaptırın. Yaptırın derken dışarıdan akü takviyesi ile bağlantı yapılarak. Yani gelen akım kesilmemeli. Aksi halde beyin sapıtıyor. Değişim sonrası bir iki ışık yanabilir bu akü şarj olunca kaybolur. Kısa bir müddet çalıştırılıp kontak kapa aç yapılınca düzelir.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7
Superb II / Cevap: Lastik basınç uyarısı nasıl kapatilir
« : 10 Aralık 2018, 21:51:54 »
Tüm tekerlerin barlarını eşitleyin. Yanlış hatırlamıyorsam arabayı çalıştırıp set düğmesine basılı tutuyoruz. Ekrandan gösterge ışığı sönene kadar.

8
Yeti / İlk 15000 servisi!
« : 02 Temmuz 2018, 12:57:41 »
Bu servisten servise değişiklik gösteriyor. Bazılarının servis hizmeti mükemmel. Yalnız bilgisayara parçaların süresi kaydedildiği için ne kadar temiz olursa olsun değişiliyor. Bu standard uygulama ve garanti için gerekiyor. Bilgisayarda dediğim gibi gereken herşey yazılıyor. Güncellemelerde dahil. Güncelleme ücretsiz ve zaman aldığı için bazı servislerin işine gelmiyor. Ben şahsen izmirdeki servisten gayet memnun kaldım. Ankaradakiler öyle değil. İşi savsaklıyorlar. Onun için bakım süresini yaza denk getirdim izmire gidiyorum. Eski parçaları da veriyorlar. Ekstra birşey çıkarsa haber vererek onay istiyorlar. Ücretsizleri doğrudan yapıyorlar.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9
Octavia A7 / Hiz sabitleyici hk
« : 02 Temmuz 2018, 12:41:54 »
Gittiğiniz yol genelde düz ise sıkıntı yok ama inişi çıkışı yoğun ise devri ayarlamak için sürekli vitesi değişiyorsunuz. Otomatik viteste ise kendi otomatik vitesi yükseltip indiriyor ve ayarlıyor. Onlarda da standard olarak var zaten.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10
Superb III / Cevap: Sürtme
« : 02 Temmuz 2018, 12:31:46 »
Evet hatlardaki dış bükey çizgi geçişleri net düzelmiyor. Ama beyaz renk arabalarda direk bakmadığında farkedilmesi kolay değil.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

11
Superb III / Cevap: Superb ten su sesi gelmesi
« : 02 Temmuz 2018, 12:21:00 »
Bende 2012 superb var hiç böyle birşey duymadım. Soğut sisteminde hava yada su eksilmesi olabilir. Klima gazı böyle birşey yapabilir mi bilmiyorum. Önce soğutma deposu sıvı düzeyine bakın. Eksilmiş ise önce kapağını açıp mavi antifriz ekleyip çalıştırın. Devir daim ettikçe hava kabarcığı çıkar. Yine azalırsa uygun seviyeye kadar doldurup kapağı kapayın. Ama sanki klimayla alakalı gibi. Motoru çalıştırma esnasında kaputu açıp dinleyin.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

12
Superb III / Suberb lastik basınıcı 2.2 mi? 2.5 mi?
« : 01 Temmuz 2018, 23:09:48 »
Ek olarak tekerde fark ettiriyor. Nokian Z line aldım. Yakıt tüketim verisi C. Önceki dunlopta E idi. Ankara izmir arası git gel 1300 km’de çeyrek depoya yakın tasarruf ettim. C verisi good year ve sanıyorum continental da var. Bir tek michelinde tüketim B onun da fiyatı yüksek.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

13
Superb III / Cevap: Suberb lastik basınıcı 2.2 mi? 2.5 mi?
« : 01 Temmuz 2018, 23:02:13 »
Alıntı yapılan: Rifle44;638648
32 psi basınçla bir çukura, kasise yada hız kesiciye girin yada yapım çalışması olan bir yerde 200 metre sürün. Birde 34 psi basınçla sürün. Araç yumuşak süspansiyonlarında etkisiyle 32 psi üstü basınçlarda rahatsızlık verecek şekilde gemi gibi dalganıyor mecburen yavaş gitmek zorunda kalıyorsunuz. Arkadan selektör korna yemenizde cabası. Yavaş gittiğiniz içinde aracınız çok yakıyor. Ben aracım yüklüde olsa 33psi nin üstüne çıkmıyorum. Fabrika isterse 40 psi yazsın şehir içinde birçok yerde yapım çalışması var ve neredeyse 200 metrede bir olması gerekenden yüksekte hız kesici ve standart dışı yüksekliklerde logar kapakları var. Bunları da göz önünde bulundurmak gerek. Bizim araçlarda 30 psi ile gezen arkadaşlara da rastladım hatta diyarbakır skoda servisinin konforlu rahat bir şekilde sürmek istiyorsanız lastik basıncını 30 psiye çekip bu şekilde sürün şeklinde söylediğinide idda ettiler. Bununda güvenlik riski açısından sakıncaları olacağını öngördüğümden 32 psi de kullanıyorum.30 bar risklidir. Ben bu mevzuyu lastikçim ile konuşmuştum. Yazlık kışlık tekerlerde sürekli 36 basıyordu. Sebebini sordum. Düşük barda yüksek süratte tekerin balon yapma riski olur (teker extra load değilse bu risk yüksektir), çukura girdiğinde jant eğilir ve viraj almada tutunma zayıflar dedi. Ki 32 barda jant eğmişliğim var önümdeki arabadan çukuru görmemiştim. 36 barı yüksek bulduğum için 34 barda kullanıyorum. Güvenlik konfordan önemli.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

14
Superb III / Sürtme
« : 01 Temmuz 2018, 22:38:39 »
Direk göcük düzeltmeye git. Üstüne de pasta atarlar biter iş. Kaportaya gidersen boya macun atarlar. Değeri düşer. Ankarada taurus avm’de otopark içinde üst yoldaki girişten gireceksin. Kirli ise yıkat sonra göçüğe gir. Yanyanalar zaten. Yıkamada fırça vurdurma çizilme olmasın. Yada kendin yıkayıp git. Hem pürüzü net görürler hemde pasta için kolaylık olur.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

15
Octavia A7 / Cevap: Direksiyonda oluşan soyulma/tahriş.!
« : 08 Şubat 2018, 18:43:22 »
ben metro mağazasından almıştım. markasını hatırlamıyorum ama düz suni deri. tırtıklı lastik katkılı ve cafcaflı renkleri olanlar kokuyor. 14.90 tl idi. indirim yapmışlardı. aynısından diğere arabaya da taktım. şu an fiyatı nedir bilmiyorum.

Sayfa: 1 2 3 ... 98