škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Levcho

Sayfa: 1 2 3 ... 131
1
Yeti / Ynt: yeti star stop çalışmıyor
« : 20 Ocak 2024, 16:47:09 »
Yeni aldığınız akü start stop özellikli mi? Rafta çok uzun süre durmuş olabilir mi? Aküyü aldığınız yere geri gidip sordunuz mu?
Yeni akünüzün marka modeli nedir?

2
Start-stop düğmesinin basmaması sorunu benim araçta da (2016 superb) vardı. Kontak açarken ve aracı çalıştırırken düğmeye biraz yüklenmem gerekiyordu. Dün düğmeyi söküp temizlemeyi deneyeyim dedim. Direksiyonun üstündeki ve altındaki kapakları çıkardım. Soketleri henüz sökmemişken düğmeyi denedim ve sorunun düzeldiğini fark ettim. Daha fazla sökmeden olduğu gibi geri taktım. Tuş şu an gayet düzgün çalışıyor. Sorunu şimdilik hallettik.
Tesadüf düzelmiş. İleride yine nüks eder.

3
Merhabalar,

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Pil işini bugün halledeceğim. Sizce tuş için yetkili servise gitmek daha mı iyi olur? Yoksa herhangi bir ustada yaptırsam sıkıntı yaşar mıyım? Arabam düzenli servis bakımlı bir araç değil bu arada.
Pil değişimi aşağıdaki videoda. Basit.
Marş düğmesi için servise gidersen kaliteli orjinal parça takarlar, diğer herhangi yerde, ne takılacağını bilemezsin. Aslında o butonun onarımı da basit, ancak el becerin biraz ileri seviyede olmalı, sökülmesi çok zor değil ancak alışkanlık gerekir.
 
https://www.youtube.com/watch?v=JeFJXweM4os
4
Benim Arabam... / Ynt: Büyük Beyaz
« : 14 Aralık 2023, 16:35:01 »
Abim selamlar. Evet sonradan takılabiliyor. Ama ayna altı sensörler/ kameralar (Ön cam dahil) ve desteklemiyor ise beyin vb değişimi gerekiyor.
3008 de var. Çok hoş bir özellik. Uzunlar yanıkken dalıp karşıdakinin gözünü almıyorsun. Tak kendi açıp kendi kapatıyor.  ;D
Evet Kerem, baya bi meşakatli olacak, vaz geçtim tabii, ön cam değişecek olması sorun... :( Neyse, manuel devam. Sağ ol bilgi için.

5
Benim Arabam... / Ynt: Büyük Beyaz
« : 09 Aralık 2023, 23:58:53 »
Kerem bu konu modifiye ve güzellik teşhir konusuna dönüştü. :) Senin uzmanlık alanından bir soru sorayım.
Otomatik uzun far asistanı sonradan takılıyor mu? Blgin var mı? İnternette bilgi bulamadım bu konuda. Senin arabayı modifiye eden arkadaş yapar mı bu işi?

6
Tanışma / Ynt: Herkese selamlar
« : 05 Aralık 2023, 21:57:39 »
Güle güle kullanın.  :)

7
Teknik Bilgi Paylaşımı / Ynt: Kışlık Lastik Tavsiyesi
« : 01 Aralık 2023, 12:18:37 »
Trakya ve Türkyenin bir çok bölgesi artık ılıman iklime sahip. Bu bölgelerde aslında yaz lastiği ile devam edilebilir istisnasız. Ancak ticari politikalar insanları aşırı şekilde tereddütte bırakıyor. Güvenlik-sağlık konusu da işin içine girince, insanlar ticari sömürü rüzgarına kapılıyor malesef.
Bende 6 yıl önce kış lastiği aldım, belki 10k geçmedim onlarla. Spor olsun diye ilk bahar ve son baharda değiştiriyoruz işte.

8
Octavia A7 / Ynt: Yakıt sorunu hk
« : 01 Aralık 2023, 00:06:03 »
Çok göreceli anlık kalkarken 40 ları bile görüyorum ama Kayseri İstanbul arası 3.4 ile gelmişliğimde var.
Sen kaç saate ve kaç km yapıyorsun da 11 i goruyorsun. Surekli soğuk motor kısa km durkalksa normal. Sürekli uzun sure trafikte dur kalksa o da normal. Ama acık trafik normal sehıriçi kullanımda 6 ila 8-9 arası normal.
Koray 3.4 çok çok iyi değer. Yakıt nerden ve hangi marka alıyorsun? Ben 4.5 altına hiç düşemedim, yanlış hatırlamıyorsam.


9
Video için Teşekkür Ederim. Videodaki araç % 90 ihtimalle dq200 kodlu kuru kavrama bir dsg. Dq200 lerin 1.7 litre civarında şanzıman yağı aldığını biliyorum. Ayrıca bu videoda sadece şanzıman yağı değişimi yapıldı muhtemelen. Bir de şanzımanın mekatronik kısmı için yeşil renkte farklı bir spesifikasyona sahip yağı var. O kısmın yağı değişmedi videoda. Değiştiyse de videoda yok. Benim şanzıman ise dq381 kodlu ıslak kavrama ve yaklaşık 6-6.5 litre şanzıman yağı alıyor ve dışarıdan ulaşılan şanzıman yağ filtresine de sahip. Videodaki bu araç da gördüğüm kadarıyla dışarıdan değiştirilen şanzıman yağ filtresi yok. Olsaydı Arslan usta mutlaka değiştirirdi ki zaten dq200lerde şanzıman içinde minik bir filtre var ve mekatronik kısım açılmadan da filtre değiştiremiyor bildiğim kadarıyla.
   Umarım benim aracın şanzımanı özel serviste değişimini yaptırdığım febi marka (49700) kodlu şanzıman yağı ile yapılan ilk yağ değişiminden dolayı bir hasara yol açmaz. Yetkili serviste orjinal şanzıman yağı ve filtresi değişimine kadar yaklaşık 5-6 bin km kullanmıştım aracımı. Eğer bir hasar oluştuysa da yakın zamanda belli eder kendini diye düşünüyorum.
Gönderdiğim ileti kafa karıştırıcı olduysa affola. Konuya dair arşiv olması için gönderdim, zira sizin yaşadığınız ve konu başlığındaki ibareler ortak. ( Yağ değişti bozuldu demeyin )

Sizin yaşadığınız teknik soruna gelince ; Eskiden olduğu gibi hazimli ve çözümcül insanlar yok artık malesef. Tüm sektörler güya insanlara hizmet ve hayatı kolalaylaştırmak için var (sağlık sektörü dahil) ancak ne yazık her şey tam tersine, insanları umursamayıp, hep daha fazla para kazanmak yatıyor işin arka planında.

11
Teknik Bilgi Paylaşımı / Ynt: Kışlık Lastik Tavsiyesi
« : 28 Kasım 2023, 12:22:09 »
Tekirdağ Çorlu ikametim. Bölgede neredeyse 5 yıldır ne kar ne buz durumu yaşamaz olduk. 2004 senesinden beri tüm araçlarımda yaz ve kış lastiği ayrı ayrı kullandım. Şükür hiç sıkıntı sorun yaşatmadılar. Öyle aman aman şehir dışı seyahatte yapmıyorum. Senede 1 defa yaz, 1 defa kış tatili o kadar.
Kışın etkilerinin azalması ile bu sene 4 mevsim lastik tercih ettim ilk defa. Cumartesi taktırdım. Kullanıcı yorumları etkili oldu bu markayı seçmemde. Son dönem F/P bakımından çokça tercih edilen bir marka.
Falken Euroall Season AS210/ 225/55R/18 102V XL
Kullandıkça, mevsim ve kullanım şartlarına göre lastiklerin davranış ve durumlarını buradan paylaşırım.
Aracım Peugeot 3008
Güle güle kullan Kerem.
Devir artık 4 mevsim lastiklere doğru gidiyor yavaş yavaş. Saray Çerkezköy tarafında bile artık kar düşmüyor. Önceki yıllarda o bölgeye bi düşerdi.
4 mevsim lastikler kış aylarında iyi davranır bence, ancak yaz sıcaklarında nasıl davranır bakmak lazım. Malum 40 ları geçmeye başladı Trakya'da havalar.
Bende muhtelemen sonraki lastik setini 4 mevsim alacağım.


12
Tanışma / Ynt: Herkese selam
« : 25 Kasım 2023, 23:22:35 »
Aramıza hoş geldiniz. Aracınızı güle güle kullanın.

13
Octavia A7 / Ynt: Yakıt sorunu hk
« : 25 Kasım 2023, 21:46:55 »
Bu ortalama yakıt değeri ne kadar süre önce sıfırlandı?
Sürekli şehir içi kullanıyorsanız ve çok fazla dur kalk varsa, bu değerler çıkabilir.
Ortalama değeri sıfırlayın, km sayacı sıfıralyın ve depoyu fülleyin. Depo bitince, değerleri hesaplayın ve araçtaki değer ile kıyaslayın.
Harcanan Litre bölü geçilen kilometre çarpı 100.

14
Sohbet / Start / Stop Eliminator kablosu taktıran var mı?
« : 25 Kasım 2023, 19:43:45 »
Dostlar selam.
Böyle bir aparat taktıran var mı aracına? Varsa, nereden temin ettiniz ve başarılı çalışıyor mu? Yorum yazabilir mi?

https://tr.aliexpress.com/item/1005003162150780.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.78b21802b74irm&gatewayAdapt=glo2tur


15
Superb II / Ynt: sağ&sol dönüşlerde uğultu sorunu
« : 08 Kasım 2023, 21:45:00 »
Dostlar yaşadığınız sorun ile alakalı Seat forumunda bir konu okumuştum uzun süre önce. Konuyu buldum, bi okuyun derim. İkinci sayfada sorunun sebebini açıklıyorlar, çok alakasız yerden çıkmış, tabii aynı ses ise.

http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/81728-saga-sola-donuslerde-ve-virajlarda-kisa-sureli-metalik-surtme-sesi.html


Sayfa: 1 2 3 ... 131