škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Snapeseverus

Sayfa: 1
1
Fabia III / Ynt: 2021 Fabia EPC ve Start stop hatası
« : 30 Temmuz 2021, 12:32:18 »
Ne demek yani 2 yıl diken üstünde saatli bombaya mı binilecek. Ne zaman ne hatası verecegini bilmeden...
Yazılım hatası varsa atarsın gecer. Garanti hukumlerınde bile bir alete işlem süresi maksimum 30 gündür.
İşlem yok ki hocam hata yazısını beyinden silip yolluyorlar hiç hata vermemiş gibi kullanıyorsun aracı. Malesef böyle bir durum var. Ben yakıştıramadım firmaya.

2
Fabia III / Ynt: 2021 Fabia EPC ve Start stop hatası
« : 29 Temmuz 2021, 19:39:50 »
Bilgilendirme: Aracı servise götürdüm ve bilgisayara bağlandı. Üretim kaynaklı bir hata olduğunu ve yazılım beklendiğini ilettiler. Bilgisayardan aracın şase numarasını gösterip "Yazılım bekleniyor. Hata uyarısını silin ve işlem yapmayın." Yazısını gösterdiler. Yazılımın ne zaman geleceği bilinmiyor. Servisteki arkadaş superb modelinde bazı araçlarda kalkışta stop sorunu olduğunu ve 2 yıldır yazılım beklendiğini söyledi. Nedir detayı bilemiyorum. Şu an için çözüm yok.

3
Fabia III / Ynt: 2021 Fabia EPC ve Start stop hatası
« : 14 Temmuz 2021, 15:01:23 »
Uzerinde moll marka akü varsa aku kaynaklıdır. Garantiden Varta ile değiştirsinler. Takipçisi olun.

Mutlaka takipçisi olacağım. Bugün EPC ışığı yeniden yandı. Start stop hatası da geri geldi. Bu kadar sık olmadı çok hayra alamet değil. En yakın zamanda servise gideceğim. Öneriniz için çok teşekkür ederim.

4
Fabia III / Ynt: 2021 Fabia EPC ve Start stop hatası
« : 09 Temmuz 2021, 09:21:06 »
Sıfır araçların üzerinde gelen akülerde problem olabilir. Bayide habire şarj edilen aküler görüyorum. Fabrikadan yeni geleni söküp, showroom'da sergileneninkiyle değiştirip, ona takmadıklarını kim bilebilir :) Türkiye iş ahlakı yaygın olmadığı için en kurumsal yerden en pislik şeyi beklerim.

Belki de.. 3 günün sonunda Arıza kendiliğinden silindi bu arada. Aracı kullanırken EPC uyarısı söndü, ardından kırmızıda start stop çalıştı. Neden kaynaklı anlamadım ama servise gidince kayıttan okurlar muhtemelen yazarım nedenini buraya.

5
Fabia III / Ynt: 2021 Fabia EPC ve Start stop hatası
« : 06 Temmuz 2021, 20:05:36 »
Şarj dinamosunun çalışmaması söz konusu olabilir mi? Aküyü ölçün. Akü kaynaklı da olabilir.

Bir kaç dostumla görüştüm, Volkswagen, seat marka araçları var, aynı grupta olduğu için bir danışmak istedim. 2016'da polo marka aracı olan bir dostum aracı aldıktan 2 ay sonra aynı sorunu yaşadığını ve arızanın star stop aküsünden kaynaklandığını ve değiştiğini söyledi. Sanırım bu araç grubunda kronik görülen bir sıkıntı.

6
Fabia III / Ynt: 2021 Fabia EPC ve Start stop hatası
« : 06 Temmuz 2021, 15:38:28 »
Araç taşınırken aktif olan Transport modunda kalmış olma durumunu okudum Briskoda forumunda

Transport modunda kalmış olsa ilk alındığı andan itibaren pasif durumda olmaz mıydı? Ben 6 aydır kullanıyorum, 1 defa daha trafikte devre dışı kaldı fakat hemen ardından düzeldi. Bu defa EPC ışığı ile birlikte kalıcı olarak devre dışı kaldı. Üretim kaynaklı bir hata olabileceğini düşünüyorum.

7
Fabia III / Ynt: 2021 Fabia EPC ve Start stop hatası
« : 06 Temmuz 2021, 09:55:31 »
Arıza okudular mı yazılımla? Anlık bir aksaklık olabilir. Devam ederse donanımda arıza aramak lazım gelebilir.

Servis henüz arıza okumadı, şehir dışına çıkmam gerekiyor bulunduğum ilde Skoda servisi yok. Fakat görüştüğüm yetkili 2020-2021 modellerinde 4-5 aracın daha geldiğini ve nedenini henüz bulamadıklarını söyledi. Ben de acaba başkalarında var mı böyle bir durum merak ediyorum.

8
Fabia III / 2021 Fabia EPC ve Start stop hatası
« : 05 Temmuz 2021, 17:55:36 »
Merhaba, benzer konular gördüm ama bir çözüm bulamadım, aracım henüz 6 aylık bugün aniden EPC ışığı yandı ve ilk çalıştırmada "Hata: Start-Stop" uyarısı geliyor. Araç aktif kullanılıyor. Yakın zamanda uzun yol da yaptı yani akünün deşarj olduğunu düşünmüyorum. Servis benzer sorunları başka araçlarda da gördüklerini çözümü henüz olmadığını söyledi. Benzer sorunu olanlar var mı?

Sayfa: 1