škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Drmsckr

Sayfa: 1
1
Rapid / Rapid 1.4 tdi 3’ten 2’ye düşerlen silkeleme
« : 31 Mart 2024, 00:37:49 »
Merhabalar;
Skoda Rapid 2016 1.4 tdi aracımda ışıklarda veya trafikte yavaşlarken vites 3’den 2’ye geçtiği zaman bir anlık frene ani bas çek yapmış gibi oluyor. Tabi bu bazen hafif, bazen çok hissedilir şekilde oluyor. Ayrıca sert frende bu durum olmuyor. Araçta herhangi bir arıza ışığı falan yok, bilgisayara bağlandığında da bir arıza gözükmüyor. Başta bunun DSG den kaynaklandığını düşünerek bir çok yer gezdim ancak kesin bir sonuç alamadım. Aracım full yetkili servis bakımlı olduğu için doğuş otoya gittim ve bana mekatronik ile kavramanın değişmesi gerektiği söylendi ve parçaları değiştik. Ancak aynı şeyin devam etmesi  üzerine doğuşa durumu ilettiğimde bu seferde bu araç 1.4 3 silindir kompresör devreye giriyor bu durum normal denildi. O zaman bu parçaları herhangi bir arızada yok neden değiştiniz diyorum, sizin araç geç kavrıyordu falan filan demeye başladılar. Neyse doğuş haricinde isim yapmış bir çok usta gezdim kimi normal diyor kimi normal değil diyor. Araçtan soğudum resmen.
Şimdi bu aracı kullanan arkadaşlar, aynı durum sizde de var mı, yani 30 km hızda hafif frenle veya akışında yavaşlarken 2. Vitese geçtiğinde ani bir fren yapmış gibi tepki veriyor mu? Bu durum normal mi, ben mi çok takıntı yapıyorum bilemedim.

Sayfa: 1