škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Blackadder59

Sayfa: 1 2 3 ... 27
1
Fabia II / Ynt: İnce stepne
« : 14 Mayıs 2024, 12:19:04 »
İnternet sitelerinden bulabilirsiniz ama normal lastikten daha pahalı diye biliyorum. Bulunduğunuz yerdeki lastikçilere de sorabilirsiniz. Çıkma temiz daha uygun fiyatlı bulunabilir belki.

Bir örnek;
https://www.trendyol.com/mini-stepne/5-114-yedek-lastik-ucretsiz-kargo-2022-uretim-p-121497761?boutiqueId=61&merchantId=116075

2
Merhaba, öncelikle araç temiz ise düşünmeden alabilirsiniz. Gayet memnun eder. Sorularınıza gelecek olursak;

- Dsg sorunu artık dert edilecek bir durum değil. 2021 ve yeni modellerde minimuma indirgendi problemler. Kaldı ki tamir masrafları da iyice düştü. Basit birkaç işlemle sorun çözümleniyor.

-48v yedek akü ile alakalı kronik denecek kadar çok bir sorun duymadım henüz.

-motor da bi kaç ufak sorunlar oluyormuş? Her araç sorun çıkartabilir. Yukarıda dediğim gibi kronik yani sıklıkla ve çokça bir sorun duyumu yok henüz bu araçlarda.

-premium almaya değer mi? Tamamen bütçeniz ile doğru orantılıdır araç paket tercihleri. Benim düşüncem bütçem doğrultusunda her daim en dolusunu almak.

-geri görüş kamerası takılınca garanti dışı oluyormuş. bu durum ne kadar etkiler? sanırım yılından dolayı garanti dışıdır. 2021 model araç zaten garantiden çıkmıştır. İşin ehli bir yerde kaliteli bir kamera taktırabilirsiniz.

3
Merhabalar. Geçmiş olsun. Artık canım ülkemde buna dahi şükreder olduk. En azından çözmüşler sorununuzu.  :)
Maalesef bu sadece Skoda ya özgü bir durum değil, Türkiye pazarındaki tüm markaların genel durumu. Aracı sattıktan sonra ilgi ve alaka sıfıra iniyor. Türkiye deki distribütör firmalar bizi sadece ticari birer kapı olarak görüyor. Kanunların bizi korumayacağını yada aşırı bürokrasi yüzünden bizim kanuna başvurmayacağımızı bildiklerinden, peşine düşsek dahi elimizin boş döneceğinden emin olduklarından dolayı bu durumu tüm firmalar lehlerine kullanıyorlar.
Avrupa yada Abd de yapsınlar bakalım başlarına neler geliyor. En basit örneği Vw emisyon skandalı.

4
Kamiq / Ynt: Ön park sensörü arızası
« : 04 Mayıs 2024, 11:00:01 »
Bu durumun sebebi egzoz sesi ya da titreşiminden ziyade egzozdan çıkan ve gözle göremediğimiz partiküllerdir. Gözlerimizin göremediği boyutlarda olan parçaçıkları sensörler algılar ve sensör/sensörler devreye girer.

Sensörlerin çalışma mantığının patikül algılama ile alakası yoktur maalesef.

5
Kamiq / Ynt: Ön park sensörü arızası
« : 02 Mayıs 2024, 08:20:01 »
Merhaba. Sensörde %90 sorun yok. Bende Leon varken aynı sıkıntıyı yaşıyordum. Işıklarda yada trafiğin olduğu bir yerde ilerlerken ön/ arka araçlara çok yaklaşmasam da sensörler ötüyordu. Sebebi  yanında  egzos sesi/ titreşimi yüksek bir otobüs, motorsiklet yada abart egsozlu araç olmasıydı. Bende ilk zamanlar sorun diye düşünmüştüm ama zamanla test ettikçe bu durumu fark ettim. Egzoslardaki yoğun ses ve titreşim sensörlerin algısını bozuyor. Sizde bu şekilde test etmeye çalışın. Sensör öttüğünde çevrenizdeki araçların egzos seslerini dinleyin. Eğer yüksek sesli egzoslu bir araç varsa sizin de sorun bundandır.

6
Superb III / Ynt: Sıfır superb tık tık sesi
« : 19 Nisan 2024, 14:57:31 »
Aracı bugün teslim aldım skoda genel merkezinden arayıp bir bakım hediye edip jest yapacaklarını söylediler yapılan işleme güvenmediğim için aracın garantisini uzatabilecekleri ricasinda bulundum kabul etmediler. Ben de bakımı almadım.
Aracimla tam 403 km test sürüşü yapmışlar bu normal mi arkadaşlar dolu depo verdiğim aracı boş depo teslim aldım bir tane muhatap yok kafayı yiycem. Başına böyle bir şey gelen var mı?

Serviste test amaçlı yapılan 403 km hiçbir şekilde normal değil. %100 emin iseniz, kanıtlayabileceğiniz bir durumsa servis müdürünün kapısına dayanın. Hesabını sorun. Test amaçlı en fazla 40-50 km yapılsın ki o bile çok tıkırtı testi için.

7
Superb III / Ynt: sonradan koltuk ısıtma taktırma
« : 17 Nisan 2024, 11:51:24 »
Merhaba. Bayilerin (yetkili servis) böyle bir işlem yapacağını sanmıyorum. Dışarıda kaliteli b ir yerde orjinale yakın işlem yaptırabilirsiniz. Ama yine de bayiye sormak, yapılıyorsa fiyat alıp karşılaştırmakta fayda var.

8
Kamiq / Ynt: Bagaj Koruma
« : 16 Nisan 2024, 11:59:13 »
Tr de yok sanırım. Ben de bulamadım.
Linktekini alabilirsiniz. Yada bir araç folyo kaplaması/ cam filmi yapan bir yere gidip kaplatabilirsiniz.

9
Tanışma / Ynt: Herkese merhabalar
« : 15 Nisan 2024, 12:20:31 »
Merhabalar Fırat Hocam. Hoş geldiniz. Aracınız hayırlısı olsun. Güle güle, kazasız belasız kullanın. Çok güzel ve doğru bir seçim yapmışsınız. Keyifli forumlar.

10
Octavia A8 / Ynt: Direksiyon takılması
« : 25 Mart 2024, 08:39:57 »
Merhaba, geçmiş olsun. Önemli bir sorun Allah muhafaza kazaya bile sebebiyet verebilir.
Ford C-Max aracımda yaşamıştım 12 yıl kadar önce.
Markadan markaya değişebilir ama Ford da sorun kronik direksiyon kutusuydu. Revizyon yaptırmıştım. Değişim de olabilir duruma göre dediler, revizyon ile kurtarmıştım. Maliyetli bir işlemdi o zamanlarda bile.
Ama aksatmamanızı tavsiye ederim.

Konusunu da buldum. Ford larda sorun %100 direksiyon kutusu kaynaklı.
https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/226816-c-max-direksiyon-problemi/#google_vignette

11
Superb III / Ynt: Sıfır superb tık tık sesi
« : 20 Mart 2024, 13:33:50 »
Çok teşekkür ederim. Avrupa ülkeleri açısından alt segment bir araç olsada malesef ülkemiz açısından üst sınıf bir araç ve verdiğimizin karşılığını almak istiyoruz.
 İlk videodaki durum araç güneşin altında kaldıkça çoğalıyor güneş yokken soğukken azalıyor. Ama yürürken daima sunroof sesi var.
Ben bu aracı satın alırken listedeki bedelini herkes gibi odeyerek sahip oldum ikinci kez ses problemi ile servise gidiyorum ve şuan nasıl bir işlem yapılacak bir dönüş almadım bekliyorum.
2 seçenek sunacaklar bence 1.'si tamir tamir olduğunda daha sonra nüksetmesinden korkuyorum ve araç fabrika çıkışında ki gibi olmayacak ayrıca serviste sunroof işlem kaydı oluşacak vs
2. Seçenek sunroof tamamen değişecek. Bu seçenekte ilerde belki daha az problem yaşayabilirim ama bu sefer yine servis kaydına işleyecek.
Her iki seçenek içinde düşünmek gerekirse siz olsanız malum sitede iki araç görseniz ikiside aynı model aynı km ve temizlikte birinin sunroofu işlemli ya da değişmiş diğeri sağlam hangisini satın alırsınız ? Ben olsam hiç problem çıkarmamış aracı alırım.
Haklısınız servis kaydı vb sorun düşünenler çok. Düşünmekte de haklı az çok insanlar. Yurt dışında 3 ayda çalışıp alınacak araçları neticede 30 yılda çalışıp ancak alabilir duruma geldik canım ülkemde. 30 yılın emeği herkes en iyisi olsun ister.
Ama aracı değiştirmeyeceklerine göre, mecburen o kayıt her hâlükârda işlenecektir. En azından en iyi çözüm ne ise ona başvurun.

12
Superb III / Ynt: Sıfır superb tık tık sesi
« : 20 Mart 2024, 11:38:06 »
Geçmiş olsun. İlk video da gerçekten aşırı derece bir boşluk var sunroof da. Çok net anlaşılıyor. Seslerin tümünün buradan geldiğine emin iseniz farklı bir yetkili servise giderek sorunu çözdürtün. D sınıf premium bir araçtan gelecek en ufak ses bile insanın moralini bozmaya yetiyor. Ancak dediğim gibi ses sadece buradan geliyorsa işten anlayan bir usta çok basitçe sorunu çözecektir diye düşünüyorum. Çağımızın sorunu işten anlayan usta kalmaması maalesef.

13
Fabia I / Ynt: KAPUT AÇILMIYOR
« : 18 Mart 2024, 12:36:14 »
Öncelikle aracınız hayırlısı olsun. Araç çalışıp, gaza basınca gösterge vb sönüyorsa alternatör/ şarj dinamosunda sorun vardır. Araç çalışmadı yada zorlanarak çalıştıysa aküyü de şarj etmiyor demektir. Kaput vb elektrikli ise o sebeple açılmayabilir. Önce akü ölçümü sonrası bilgisayara bağlatıp hata okutmak gerekir.

14
Kodiaq / Ynt: 2019 Kodiaq 1.5 TSI Triger değişimi
« : 02 Mart 2024, 08:27:51 »
Herkese merhaba. 2019 model Skoda Kodiaq 1.5 TSI Act Dsg bir aracım var. 115.000 km’de. Triger değişim zamanı geldi. Yetkili serviste triger setini değişimini yaptıracağım. Triger setiyle birlikte V kayışı ve rulmanları da değişmeli mi değişmemeli mi emin değilim. Yetkili servise sorsam muhtemelen ne var ne yok hepsi değişmeli der gibime geliyor. Bana göre de V kayışı değişmeli. Sonuçta o da Triger kayışı gibi kauçuk bir malzemeden üretilmiş bir kayış. Fakat V kayışı kısmında kaç tane rulman var ve görevleri nedir emin değilim. Rulman/kasnak hangileri değişmeli acaba? Ya da değişmemeli mi? Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Merhaba. Yetkili servis ne var ne yok değiştirmez. Özel servisler bunu yapar. Yetkili servisler ellerindeki değişim periyod listesindeki duruma göre parça değişimi yaparlar.
Ek olarak 5 yaşındaki bir aracın bakımlarını dışarda kaliteli bir özel serviste yaptırmanızı da tavsiye ederim. En az 2/3 fiyat ödersiniz.

15
Merhabalar. Bu durum çok göreceli bir durum. Servisten servise değişiyor. Önceki araçlarımdan Leon u Çanakkale Avek ten sıfır alırken bizzat yetkili servis tüm gizli özelliklerini açıp satmış aracı. Ancak ilk bakımı Çorlu Çalışkan da yaptırırken tüm özellikleri servis formuna yazmışlar. Bunlardan dolayı bir arıza olursa garanti dışıdır diye not düşmüşlerdi. 200 km ara ile 2 farklı servis, 2 farklı zihniyet.
Bence bulunduğunuz yerdeki servise danışın.

Sayfa: 1 2 3 ... 27