škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tecrübeli arkadaşlar lütfen yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mbk_06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba. Forumu yeni keşfettim aranıza yeni katıldım. Bugün itibariyle 7 yıldır sorunsuz bindiğimiz 125 bin km'deki fd6 kasa dsg 1.6 i-vtec elegance honda civicimizi sattık. Satış amacımız model yükseltmek. Yaklaşık 1 aydır Jetta ve Octavialara bakıyoruz. Ama bu araçlar konusunda pek bir bilgi sahibi değiliz. Öncelikle belirtmek isterim ki araca haftasonu biniyoruz. Yılda 1 sefer de tatile git gel olmak üzere toplasanız yıllık 5 bin km yol yapıyoruz. Bütçemiz ikinci el için 70 - 75 bin tl arası. Benim gönlüm Octaviadan yana ama hangi modeline bakmalıyız neye dikkat etmeliyiz onu bilmiyorum. Siz tecrübeli bilgi birikim sahibi kullanıcıların fikirleri benim için çok önemli. Benzinli mi yoksa dizel mi bakmalıyız ? Dsg olsun istiyoruz. Birde full olsun istiyoruz. Şimdiden yardımlarını esirgemeyen herkese çok teşekkürler.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelle gitmenize hiç gerek yok, yılda 5bin KM yapan birinin benzin masrafı 2.200TL, Motorin masrafı 1.400TL civarı olur. İlgili sitelerden 2014-2015 ve üzeri,  1.0 TSI ve 1.2 TSI motor. Style veya Elegance donanım seviyesi araçlara bakabilirsiniz. Sunroof ve Metalik renk avantaj, onun dışında çoğu aracın donanımı aynıdır. Çoğu benzinli kullanıcısı sizin gibi çok yol yapmadığı için kilometreler çok yüksek değil. Motor gücünden de endişeniz olmasın, araca yeterli gelen motorlar.

Sahibindene bakınca 80 civarı araçlar var, pazarlıkla biraz aşağı çekilirse keyifle binersiniz.

Jetta güzel araç ama octavia daha güzel

örnek

Çevrimdışı Smtglr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi Octavia kullanıyorum şuan çok  memnunum bu kadar konforu jettada bulamazsınız. Şimdi Yen'i  Octavia ile yenilemeyi station almayı düşünüyorım. Yakıtı senin kullanımına bağlı ben şehir içi full depo ile 750 km'yi buluyorum. Ama istersem 500de km'de yapabılıyorum [emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı mbk_06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Ankara dışına çıkmak iş dolayısıyla zor. Bugün İstanbul'dan 1.2 tsi dsg 2014 Octavia için konuştuk, düz yolda jettayı arkamda bırakıyorum ama yokuş ve rampalarda kısacası eğimli yollarda çekişi pek tatmin etmiyor dedi. 77 bin fiyatı 75 e indiriyo. Bu arada sadece beyaz renk olanlara bakıyoruz. 1.4 tsi yok denecek kadar az piyasada, onlar da hem pahalı hem de biraz fazla yakar gibi düşünüyoruz. Konfor konusunda biraz araştırma yaptım dediğiniz gibi jettaya göre daha rahat olduğu söyleniyor. 75 bin lira verip de konforsuz boş model bi arabaya da binmek istemiyorum açıkçası :)

Çevrimdışı Smtglr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mbk_06;636964
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Ankara dışına çıkmak iş dolayısıyla zor. Bugün İstanbul'dan 1.2 tsi dsg 2014 Octavia için konuştuk, düz yolda jettayı arkamda bırakıyorum ama yokuş ve rampalarda kısacası eğimli yollarda çekişi pek tatmin etmiyor dedi. 77 bin fiyatı 75 e indiriyo. Bu arada sadece beyaz renk olanlara bakıyoruz. 1.4 tsi yok denecek kadar az piyasada, onlar da hem pahalı hem de biraz fazla yakar gibi düşünüyoruz. Konfor konusunda biraz araştırma yaptım dediğiniz gibi jettaya göre daha rahat olduğu söyleniyor. 75 bin lira verip de konforsuz boş model bi arabaya da binmek istemiyorum açıkçası :)

Hoşnut olması Kullanana göre değişir işim gereği kullandığım en düşük motor hacimli araç 3.5 litre şimdi ondan inip kendi aracıma geçtiğimde ondaki performansı bekleyemem sürekli gazlayan biriyse elbette tatmin etmez 1.2 ben doğuştan haber bekliyorum siparişle 1.4 tsi combi istiyorum yakıt ortalaması 1.2 ile aynı Act motor çünkü. Benimde satacağım fiyat 75 bin. Ama kırmızı [emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia- Jetta arasında tabii ki Octavia. Jetta sorunları olan güncelliğini yitirmiş ve kasa değiştirmesi beklenen bir araç. bunun yanında iç hacim, malzeme kalitesi vb konularda da Octavia çok çok üstün.

Motor konusunda sizin kullanım koşullarınızda TDI a hiç gerek yok.  1.4TSI ile 1.2 TSI arasında belirgin bir tüketim farkı olmayacak. Ama perf açısından dağlar kadar fark var. Bu kadar az yol yapan biri için 1.4TSI bence en mantıklı seçenek.

Bir de donanım işi devreye giriyor. Benim tercihim hep donanımdan yana olmuştur. Bu nedenle, TSI motorlar arasında en yüksek donanımlı olanını tercih edin derim

Çevrimdışı mbk_06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba arkadaşlar. Bugün bi araç bulduk. 2014 Dsg Octavia 1.6 TDi  Optimal Cr Beyaz, hasar değişen boya yok, 114 bin de, 80 e bitti pazarlıkla, bu fiyat bizi biraz zorluyo ama nihayetinde arabaya çok ısındık, bindik test ettik çok hoşumuza gitti :) Elegance olsa iyi olurdu ama temizi 85 den aşağı yoktu. Artık aranıza tam anlamıyla katıldım :) Şimdi biz Ankara'dayız, arabaya hız sabitleyici taktırabileceğimiz bi yer var mı, bilen var mı ? Babam için önemli bir özellik. Benimde gönlüm adaptif bi xenon farlardan yanaydı ama maalesef bu modelde yok :( Birde ortadaki ekranda navigasyon var mı ya da o ekranda navigasyon açılıyo mu bi şekilde ? Kaporayı verdik pazartesi günü satışı alcaz, araba elimize geçmeden bilelim ne nedir ne değildir :)
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2018, 21:45:00 Gönderen: mbk_06 »

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hız sabitleyici takılıyor ortalama 1000 1300 civarı navigasyon için multimedia ünitesini değiştirmen gerek 2500 tl. Far xenon olmaz optimalde

Çevrimdışı mbk_06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankara'da bunları yaptırabileceğimiz zaman nerede yaptırabiliriz ?