škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Kasa Octavia 1.0 Tsi Sürücü Kapısından Gelen Trim Sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zena Creative

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
Aracımı 0 km bayiden aldığım günden beri Sürücü kapısından trim sesi gelmekte. Hatta müzik dinlerken eğer bas vuruyor ise ses daha da şiddetlenmekte sanki kolon patlakmış gibi ses çıkartmakta. (Ses kapalıykende ses geliyor, kolon ile alakalı değil)
Bu problemin bayram tatiline kadar normal olduğunu sanıp, "sanırım kapı içi yalıtımı becerememişler" diye düşünürken bayram tatilinde çocukluk arkadaşımın 2016 Model Octavia (Makyajsız kasa A7)'sını kullanınca onun sessiz hiçbir problemi olmadığını görünce çok şaşırdım. Servise götürüp götürmediğini sordum. Öyle bir şikayeti hiç olmamış.
Aracım garanti kapsamında biliyorum ancak yetkili servislere hiç güvenmiyorum, sorunun kaynağını ve sebebini bilmezsem muhtemelen beni geçiştireceklerdir.
Daha önce böyle birşey tecrübe eden oldu mu? Çözüm olarak ne yapılıyor serviste?

İlginiz ve vereceğiniz yardımlar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı durum bende de var hocam. Şoför kapısındaki plastiği elimle bastırınca ses kesiliyor. Bağlantı yerlerine silikon sprey sıktım ama sonuç alamadım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Döşemeyi açtırın bence, başka yolu yok. Başında durun, arkadaşımın aracında benzer sorun vardı, sökülünce içeride kalmış bir plastik parçasını gördük, sorun halloldu.

Çevrimdışı Zena Creative

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhanyuce;643121
Aynı durum bende de var hocam. Şoför kapısındaki plastiği elimle bastırınca ses kesiliyor. Bağlantı yerlerine silikon sprey sıktım ama sonuç alamadım.

Gökhan Bey merhaba, bugün aracımı servise götürebildim. Cam açma kapama tuşlarının olduğu kısmın yalıtımı yapılmamış. (Fabrikasyon üretim hatası) Usta direkt gösterdi, orayı bastırınca ses kesiliyor. Siparişi verdi, garantiden değişecek. Değiştiğinde bilgi vereceğim tekrardan.

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkürler cevap için ilk fırsatta servise bu bilgiyke gidicem inşallah ben de halledebilirim

Çevrimdışı Zena Creative

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam, yardımınız için teşekkür ederim. Cam açma kapama tuşlarının olduğu bölümün içten yalıtımı yokmuş. Fabrikasyon hata. Yeni malzeme siparişi verdi garantiden değişecek