škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia ariza göstergeleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YURTALAN06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar

Yeni bir octavıa aldım aracımda aşağıdaki göstergeler yanmaya başladı ne anlama geldiği konusunda yardımcı olabilir misiniz ayrıca Ankara yetkili servis dışında yaptıra bilceğim yer varmı bilen arkdaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Resim eklemede sorun olmasından dolayı linki aşağıda verdim.
http://www.dosyaupload.net/2241024.html
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:wlc:

Üstteki simge ESP veya ASR ışığı olması lazım.Kokpitte ASR veya ESP düğmesi varsa basın söner.

Alttaki simgeyi bilmiyorum ama arabada lpg olunca yanan bir simge var o olabilir.

Çevrimdışı YURTALAN06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hoş bulduk

Aracım da Lpg yok  Esp veya Ars düğmeside bulunmamakta

Tşk ederim

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoşgeldiniz.
foto bende görünmedi.
görünseydi yardımcı olmaya çalışırdım... :)

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
üstteki turuncu esp yoksa asr ısığı, alttaki turuncuda motr yağı işareti

sağdaki kırmızı el freni
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
motor yağı işareti istisnasız he araçta kırmızı olur diye biliyorum, istisna varsa bilmiyorum da..
akü ve yağ lambaları önemli uyarılar sınıfındadır ve kırmızıdır..
foto bende nedense açılmıyor, turuncu görünmesinin nedeni foto olabilir...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
foto göründü şimdi..
alttaki motor arıza lambası kesin, beyin arıza kaydetmiş servis ne olduğunu söyler, yol bilgisayarı varsa orada da görünebilir, yoksa bazı araçlarda gaz fren pedalı kombinasyonu ile arıza kodu okunabiliyor...
üstteki de çok bulanık çıkmış anlayamadım.. ama turuncu uyarılar araç için hayati olan uyarılar değildir..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende hata veriyor çıkmıyor
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kırmızı olan el freni, diğerleri de ASR veya ESP (varsa) ve motor arıza lambası (çok farklı anlamları olabilir, sonda, kirli valf...)

Genel olarak Skoda uyarı lambaları...

Çevrimdışı YURTALAN06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çok teşekkür ederim

Ankara da bunu gösterebleceğim servis dışın da makul fiyatlar i,le yaptuırabilceğim bir yer varmı

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yetkili servis olmayan Zeki Ünaldı'yı düşündünüz mü? Şaşmaz Oto Sanayi içersinde...

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence önce bi yetkili servise götürün, konya yolunda And var istanbul yolunda ata var yaptırmak zorunda değilsiniz. En kötü 20-30 lira alırlar arıza tespit için ki yaptırırsanız onu da almazlar. Ben özel servise çok gittim ve çok da sıkıntı çektim (bu bana mahsus olabilir) karar sizin özel servis şaşmazda çok var.

Alıntı yapılan: lrfan;221749
Yetkili servis olmayan Zeki Ünaldı'yı düşündünüz mü? Şaşmaz Oto Sanayi içersinde...

Zeki Ünaldı'yı bende yeni yeni öğrendim. Çok övgüler var hakkında. Eryamana gideceğim bi gün ordan geçeyim diye düşünüyorum.

Çevrimdışı cevo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Üstteki arıza lambasını bilmiyorum, fakat alttaki arıza ışığı benim arabada da bazen yanıyor ve kafasına göre sönüyordu. Yetkili yetkisiz tüm servislere götürdüm. sorun çıkarmıyor ama ne zaman yanacağı belli olmuyordu. Sonra daha dikkatli kullanmaya başladım. Ne zaman yandığını anlamak için. Benzin göstergesi 30'a 20'ye inerse deponun dibinde kalan kirli benzin yandığı için motor da sorun veriyordu. Yani ne zaman benzini bitirircesine kullanırsam o zaman yanıyor. O yüzden benzini çok boşalmadan almak lazım. Tabi dünyanın en pahalı benzinini satın alırken nasıl o depoyu sürekli dolu tutucaz orası muamma. :)