škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nostalji

mşah · 31 · 8034

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz maziye döndüm ve 1999 da aldığım ilk telefonumu buldum o zamanlar 100 tl vermiştim maaşım da 40-50 tl civarıydı sanırım ama hala çalışıyor o zamanlar için bayağı pahalıymış. Utanmasam hala kullanacam  :D

Bu da 2002 de aldığım ikinci telefonum o zamanlar 200 tl vermiştim maaşımda yanılmıyorsam 120-140 tl civarı olması lazım hala kullanıyorum dükkan telefonu olarak bir hafta şarjı gidiyor, arkadaşlar takılıp duruyor bu ne böyle diye, benim eskileri canladırmak konusunda takıntılarım var yeniyi herkes kullanır maksat çıkıntılık olsun  :dede:

Bu da üçüncü aldığım ve şimdi kullandığım  telefon, 2009 da 550 tl ye almıştım 5 - 6 inç lik telefonlara bir türlü alışamadım zaten pek gerek de duymadım bu ihtiyaçlarımı karşılıyor sırf Facebook'a girmek için cebimde koca bir defterle dolaşmak istemiyorum oyle selfi melfi takıntım da olmadığı için şimdilik devam.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski telefonlar guzeldi ya. En azindan saglamdi, oyle 6 ayda bir yeni model cikmazdi :)

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maşaallah baya inatçıymışsın ama takdir ettim bravo :) bende bir telefonun ömrü max 2.1 yıl o da şu anda kullandığım 5-6 ay sonra oda gidici :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski telefonların yeri başka. Geçen gün telefonun şarjı bittiği için alarm çalmayınca tekrar yad ettim ben de...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aserhat;567863
Maşaallah baya inatçıymışsın ama takdir ettim bravo :) bende bir telefonun ömrü max 2.1 yıl o da şu anda kullandığım 5-6 ay sonra oda gidici :)

Kullanmış olduğum eşyaya mümkün olduğu kadar özen gösteririm ama bozuldu yada kırıldı zaman pek kafaya takmam. Yeni alacağım herhangi bir şey bana fazlasıyla ekstra bir şeyler sağlamıyacaksa pek değişikliğe gitmem. Önceki arabamı 9 yıl kullandım arkadaşım zorla elimden almasaydı hala onu kullanıyor olacaktım.

Alıntı yapılan: enoktakenokta;567873
Eski telefonların yeri başka. Geçen gün telefonun şarjı bittiği için alarm çalmayınca tekrar yad ettim ben de...

Bunların kullanımı bana daha rahat ve pratik geliyor kasma yok donma yok o yüzden şimdilik daha pek değiştirmeyi düşünmüyorum.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A1018 değil mi o ya?

Ablan 20, abin18 diye dalga geçerdik. Hala çalışması mucize. Bunlara 3 haneli rakamlar isteyenler var  ikinci el sitelerinde. Ne de olsa antika oldu.

Benim böyle iki kutu dolusu eski telefon ve telefon parçam var. Tabi ben antika amaçlı saklamıyorum. Tamir ediyorum, sağdan soldan isteyen oluyor veriyorum. yaşlılar falan hala tuşlu kullanıyor.  Daha geçen ay  ,bizim bakıcının  bozulan telefonu için  1 saatlik yoldan parça aldım geldim. hoşuma gidiyor yani birşeyleri tekrar çalışır yapmak

http://i.hizliresim.com/MpRJak.jpg

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1018 hala çalışıyor ama pili 1 gün ancak dayanıyor. Benimde böyle eski şeyleri tamir etmek tekrar kullanmak çalıştığını görmek hoşuma gidiyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@msah biz buna restorasyon diyoruz iste arabada da var boyle bi hastalik :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;568509
@msah biz buna restorasyon diyoruz iste arabada da var boyle bi hastalik :)

Araba o iş için bayağı masraflı olur, bunlar daha ekonomik olursa olur olmazsa atıp geçersin. :)

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim evde de bir çekmece eski telefon var aktif çalışıyorlar :) gh688 den tutun 5110 a hatta Siemens  bir telefon var modelini bilmiyorum ama en babayiğitleri o hepsini dövecekmiş gibi duruyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;569461
Bizim evde de bir çekmece eski telefon var aktif çalışıyorlar :) gh688 den tutun 5110 a hatta Siemens  bir telefon var modelini bilmiyorum ama en babayiğitleri o hepsini dövecekmiş gibi duruyor.

Adaş gönder hepsini sırasıyla kullanırız :). Şarjı bittikçe sırasıyla kullanıyorum hatta makara olsun diye 1018 bile.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;569472
Adaş gönder hepsini sırasıyla kullanırız :). Şarjı bittikçe sırasıyla kullanıyorum hatta makara olsun diye 1018 bile.

annem bi gün değerlenecek umuduyla bekliyor:D

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;569461

O simens s6 power olmasin sakin bendede var ilk telefonum 98 de almistim hala duruyor.

https://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=android-browser-suggest&q=siemens+s6+power&gws_rd=cr,ssl&ei=6HUHV4qkIu3X6QTAraLgCw#gws_rd=cr,ssl&imgrc=UQ40bP4Crh00fM%3A

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;569705
O simens s6 power olmasin sakin bendede var ilk telefonum 98 de almistim hala duruyor.

https://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=android-browser-suggest&q=siemens+s6+power&gws_rd=cr,ssl&ei=6HUHV4qkIu3X6QTAraLgCw#gws_rd=cr,ssl&imgrc=UQ40bP4Crh00fM%3A

Mehmet'lerin hepsi mi aynı hep eskiden kalan bir şeyler var kıyıp ta atamıyoruz :D

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de Mehmet olarak sizinle aynı kafadayım :) Küçükken biriktirdiğim tasolar, sporcu kartları ve bilyeleri çocuğuma verecem diye saklamıştım, hala duruyorlar :)