škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tasarruflu ampulden tasarruf etmenin yolu

mşah · 25 · 7468

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arızalı tasarruflu ampulleri tekrar değerlendiriyorum, tabi bu pintilik değil uğraşmak bir şeyleri başarmak hoşuma gidiyor. Gelelim tekniğine, ampul arızası ya lambada yada içindeki elektronik kısmında meydana geliyor ikiside aynı anda pek arıza yapmıyor, ek yerinden ampulü açıyorum çamın içindeki telleri ölçüm cihazı ile kontrol ediyorum eğer kopukluk yoksa arıza elektronikte demektir, başka arızalı ampulün elektronik kısmı sağlam olanına montaj yapıyorum ve işlem tamam, ondan sonra ver yansın.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;566706
Aman içindeki gazla fiziksel temasta bulunmayın.

cam kısmı zaten kapalı tabi ampulü açarken camı kırmadıkça sıkıntı olmaz.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;566707

Gayet güzel bir yöntem öyleyse sonuçta sadece cebinize değil ekolojiyede faydalı birşey. Tasarrufun hertürlüsü güzeldir. Ya iş bir ampule mi kaldı diyenin bu forumda olacağını sanmıyorum ki öyle insanlar emeğin ne demek olduğunu bilmezler. İnsan becerebildiği herşeyi yapmalı.
Not: cimri değil bilinçli tületiciyim ve paraya acıyan biri de değilim :)

Bu arada led aydınlatma öneririm. Tasarruflular gibi aç kapa yada gerilim dalgalanmasından etkilenmezler. Zehirli gaz içermezler ve tasarruflulara göre kat ve kat uzun ömürlüdürler.
Çoklu armatürlerde kullanılması daha faydalıdır. Tek ampul tüm odaya yetmeyebiliyor. Bir ara toshibanın ampulünü çok ucuza bulmuştum şuan bulamıyorum. Keşke tüm odalara alsaymışım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz doğru maksat kar etmekten ziyade değerlendirmek madem böyle bir imkanım var neden yapmayayım bir nevi hobi.
Led ampul de aldım Metrodan ama onlarda hiç dayanmadı çok çabuk bozuldu belki marka olarak farklılık gösterebilir dayanıklılık konusunda.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Marka önemli genellikle çin malı oluyor ve çabuk bozuluyorlar. Kasım 2014 almışım. Ufak bir inceleme yazmıştım. http://www.detailturkey.net/konu/led-aydinlatma.20462

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Led ampuller iyi ama onları onaraman gibime geliyor o yüzden benim için normaller daha mantıklı

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;566707

cam yok zaten plastik kapak gibi bişey az asılınca çıkıyor bende inceledim ve genelde pil gibi olan kondanstörü patlıyor. ben ugrasmak istemedim attım çöpe 4-5 tane. yoksa parçacıda 25 krş. alıp takıcan devam.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;567039
cam yok zaten plastik kapak gibi bişey az asılınca çıkıyor bende inceledim ve genelde pil gibi olan kondanstörü patlıyor. ben ugrasmak istemedim attım çöpe 4-5 tane. yoksa parçacıda 25 krş. alıp takıcan devam.

Cam kısmından kastettiğim florasan camı, her zaman içindeki devre arızalanmıyor florasanın içindeki rezistans yanıyor sağlam olanı ile değiştirince eskisi gibi çalışıyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adasim ben ledle karistirdim. Ledin kafasida bunun gibi cikiyor daha az parcali ve transistorlu devresi var.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bir uğraşı, tebrikler. Aslında bir daha ki sefere,yapılan işlemleri resimleyerek, paylaşabilirmisiniz.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kadar incelemeye gerek yok bence...
tasarruflu ampulün tanesi 3-4 liradan başlıyor ve en az 3 sene bozulmuyor, bunun yerine 2-3 senede bir araba değiştirilmese; her yere arabayla gitme bırakılsa, AVM leri doldurup, ucuzluk var diye hep alışveriş yapılmasa, yapılacak tasarruf daha dişe dokunur bir seviyede olur.
Denizi aşıp derede boğulmaya gerek yok.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki tane led ampul var arızalı eğer dediği gibi onun da plastik kısmı çıkıyorsa  denemek lazım

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;567128
Güzel bir uğraşı, tebrikler. Aslında bir daha ki sefere,yapılan işlemleri resimleyerek, paylaşabilirmisiniz.

Tamamdir

Alıntı yapılan: Frequency;567131
tasarruflu ampulün tanesi 3-4 liradan başlıyor ve en az 3 sene bozulmuyor, bunun yerine 2-3 senede bir araba deği:ok:ştirilmese; her yere arabayla gitme bırakılsa, AVM leri doldurup, ucuzluk var diye hep alışveriş yapılmasa, yapılacak tasarruf daha dişe dokunur bir seviyede olur.

Ampulün parasindan dil de değerlendirmek varken ve maksat uğraş olsun yoksa yapacak birşey yok ya televizyon karşısında dizi seyredeceğiz yada bilgisayara takılacaz ama dediklerimizi de doğru fakat uygulamaya gelince zor gelir.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Frequency;567131
tasarruflu ampulün tanesi 3-4 liradan başlıyor ve en az 3 sene bozulmuyor, bunun yerine 2-3 senede bir araba değiştirilmese; her yere arabayla gitme bırakılsa, AVM leri doldurup, ucuzluk var diye hep alışveriş yapılmasa, yapılacak tasarruf daha dişe dokunur bir seviyede olur.

Merhaba
Deniz yıldızları ile ilgili olan hikayeyi bilirsiniz sanırım. Henüz denk gelmediyse bi okumanızı tavsiye ederim :ok: