škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ampul değişimi

mşah · 10 · 3085

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sis  ampulü patladı kitapçıkta tarif ediyor ama birşey anlamadım  denedim olmadı. Nasıl sökmem gerekiyor tarif den olursa iyi olur

« Son Düzenleme: 03 Şubat 2016, 18:28:16 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;557682
Arkadaşlar sis  ampulü patladı kitapçıkta tarif ediyor ama birşey anlamadım  denedim olmadı. Nasıl sökmem gerekiyor tarif den olursa iyi olur

foto çok bozuk.sisin arkasınada hiç bakmadım ama standart ampul sökme şu şekilde oluyor ampulün arka kısmında çelik bir tel var vuvaya giriyor.o çelik teli yuvasında çıkarınca ampul yerinden çıkmalı.ampulu tutan ne varsa onun la uğraşın.kolay gelsin.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kitapçığında aşağı doğru çekin diyor ama beceremedim, tırnaklardan nasıl kurtulacak çözemedim

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;557722
Kitapçığında aşağı doğru çekin diyor ama beceremedim, tırnaklardan nasıl kurtulacak çözemedim

ampulün etrafındaki dairesel tel tutuyor ampulü.anlayabildiğim kadarıyla resmin sol kısmı sabit taraf.resmin sağtarafından teli yerinden kurtarmanın bir yolu olmalı.genelde tel tırnaklı ve geçmeli oluyor illaki bir yuvaya oturmuştur.aslında çok kolay ama işte püf noktasını bulana kadar :)

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
resmin sağ kısmınta teli tutan bir tırnak var sanki.onu ampule doğru çekseniz tel çıkacak gibi duruyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;557796
resmin sağ kısmınta teli tutan bir tırnak var sanki.onu ampule doğru çekseniz tel çıkacak gibi duruyor.

Başardım sonunda, resimde kırmızı ile işaretli olan yerden dışarıya doğru asılınca mavi ile işaretli olan tırnaklardan kurtuluyor. çok basitmiş aslında ama bilmeyince ve ilk defa karşılaşınca zor geliyor. Normalde ampul'ün duruş şekli bu önceki resimler yan duruyordu kendi değiştirecek olan için fikir olsun. Teşekkürler Mustafa

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeti de kolaymış rapid de resmini bile çekecek yer yok ço uğraştırıyor

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;557863
yeti de kolaymış rapid de resmini bile çekecek yer yok ço uğraştırıyor

Aslında sadece el girecek kadar boşluk var telefonu araya sokup çektim fotoyu yoksa gözükmüyor.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;557875
Aslında sadece el girecek kadar boşluk var telefonu araya sokup çektim fotoyu yoksa gözükmüyor.

ne demek!forumun amacı zaten yardımlaşmak ve paylaşmak.:)

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;557964
ne demek!forumun amacı zaten yardımlaşmak ve paylaşmak.:)

+1 :ok: