škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda; Octavia, Superb, Yeti için yardımcı ısıtıcı sistemini piyasaya sürdü

mşah · 12 · 4315

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.otopark.com/2015/12/17/skoda-octavia-superb-yeti-icin-yardimci-isitici-sistemini-piyasaya-surdu/

Yardımcı ısıtıcı, soğuk havalarda çalışmakta zorlanan ve geç ısınan dizel motorlara çare oluyor. Skoda tarafından sunulan sistem, uzaktan kumanda ile bir kilometreye kadar uzaklıklardan çalıştırılabiliyor. Ayrıca klima ünitesiden ve bilgi-eğlence sisteminden ayarlanabiliyor. Isıtıcı bilgi-eğlence sisteminden programlanabiliyor.(istenilen sıcaklık, çalışma süresi, belirli tarihlerde başlama ve kapanma)

Modern yardımcı ısıtıcılar, sadece aracın içini değil ayrıca aracın soğutma sistemini de ısıtıyor. Skoda’nın söylediğine göre soğuk çalıştırma motora 70 km sürüşe eşdeğer zarar veriyor.

Sistemin kullanıldığı modele göre, sistem 30 dakika ısıtma için 0.2 litre yakıt tüketiyor. Kullanılan yakıt, ısınmış motorun daha az yakması ile kendini amorti ediyor.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2015, 19:28:42 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor suyunu ısıtmak için daha önce OEM webasto ya da yerli olan dai shava marka makinalar kullanılıyordu. Kendi markaları olması fiyatı yükseltir ama bence doğu Anadolu illerinin çoğunda sıfır araç alımında opsiyon olarak öne çıkartırlarsa yok satar.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;548409
Motor suyunu ısıtmak için daha önce OEM webasto ya da yerli olan dai shava marka makinalar kullanılıyordu. Kendi markaları olması fiyatı yükseltir ama bence doğu Anadolu illerinin çoğunda sıfır araç alımında opsiyon olarak öne çıkartırlarsa yok satar.
Selçuk, Doğu Anadolu'yu geçtim şu sıralar Ankara'da bile ihtiyaç duyuyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ender, senin araba benzinli...çabuk ısınır...Mazotlu araba aldığıma son 1 aydır pişmanım, yıldızdan ahlatlıbele yokuş yukarı 12 km gidiyorum, o halde bile motor hâla tam sıcak değil, o derece...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Engin abi sorsan söylerdi kışın isinmiyor diye.Dediğin gibi isinmiyor bide kalorifer açınca hararet iyice düşüyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;548423
Ender, senin araba benzinli...çabuk ısınır...Mazotlu araba aldığıma son 1 aydır pişmanım, yıldızdan ahlatlıbele yokuş yukarı 12 km gidiyorum, o halde bile motor hâla tam sıcak değil, o derece...
Benimkinin ısınması da asgari 6-7 kilometre sürüyor vallahi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor suyum 25 dereceye gelince tüpe geçiyor aracım geçti andan itibaren sıcak üflemeye başlıyo. Marş basıp direk hareket edersem 4-5 dk sürüyor tahmini

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Valla güzel özellikmiş, benim için dizelin çok önemli bir açığını kapatmış olur.

Yeri gelmişken Astra 1.3mj'nin hakkını teslim edeyim, benzinliden daha çabuk ısınıyordu meret :) 0 derecede 500 metrede sıcak hava, o derece :)

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat alan var mı? Ankara'da havalar aşırı soğuk, motor anca ısınıyor, içeride de donuyoruz.

Taktırsak rahat ederiz.