škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Basınç Sensörü

mşah · 59 · 16657

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç Elegance olmasına rağmen lastik basınç sens. yok, şimdikilerde artık standart benim zamanımda 200 tl lik opsiyon muş. Bu tarz bir ürün kullansam işimi görür mü yada gerekli mi genelde lastik havalarını sürekli kontrol ederim, şimdiye kadar kaç kişi gerek duydu yada uyarı aldı acaba.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 ayı geçti aldığımda set ettim daha bir uyarı gelmedi. Öyle aman aman çalışmıyor yani her tekerin basıncı şu kadar diye göstermiyor. Büyük ihtimalle bir değişiklik olursa sadece uyarı verecek. Aracın böyle bir özelliği olduğunu bile unutmuştum :D

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özellikle ince yanaklı lastikler için bence gerekli. Bu tip lastiklerin yanakları zayıf olduğundan patlama durumunda üzerine gittiğinizde lastik içten deforme olur bu da zamanla lastikte balon olmasına sebep olabilir.

Skoda araçlarda lastik basınç sensörü lastiklerin tur sayısını ölçen bir sistemle sağlanıyor. Yani hareket halinde olmanız ve belirli bir km yapmanız gerekiyor. Çok sağlıklı bir sistem değil aslında. Örneğin akşamdan sabaha havası inmiş bir lastiği tespit edebilmeniz için belirli bir hızın üzerinde belirli bir km yapmak gerekiyor. Bu da eğer siz başka bir anormallik hissetmez ve lastiği kontrol etmemişseniz uyarı verene kadar lastiğin iyice deforme olabileceği anlamına geliyor aslında.

Eğer aracınızda lastik basınç sensörü sistemi yoksa bu tip bir ürün faydalı olur diye düşünüyorum çünkü bu sistemde lastik basınçları tur sayısından bağımsız olarak an be an ölçülüyor.

Çevrimdışı murat08

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hiç masraf etme dostum araçlardaki lastik basınç sensörü çok hassas bi sensör değil çoğu zaman basınç farkını farkedemiyor benm octaviada vardı lastik tamamen yada bayağı inecekki uyarı versin ki onu araca binmeden fark edersin sen araçta olmaması bi eksiklik değil benm yeti de de yok şuan ama dediğim gibi çokta gerekli bişi değil

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ABS ile çalışan L.B.S 1-2 barlık değişikleri fark etmeye bilir, bu ürün ufak değişiklikleri sesli ikaz ile uyarı veriyor ve lastik sıcaklığını da ölçüyor ve aşırı ısıya uyarı veriyor, fiyatı 180 tl civarı, bizim çakmaklık'ta sürekli elektrik olduğu için her an lastik havaları gözlemlenebilecek sadece göz atmak yeterli, ş.içi belki pek gerek kalamayabilir ama uzun yolculuklarda işe yarar diye düşünüyorum

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik basınç sensörünün önemli bir donanım olduğunu düşünüyorum. En az 2 kere lastik patlamasında erken uyarı görevi gördü.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel ürünmüş ama sibop kapaklarını çalarlarsa, ya da pili falan biterse ne olacak?
Şimdiki arabam 2 defa uyarı verdi, biri , bloke olmayan ama çok sağlam bir fren sonrası, ikincisi sağ arka lastiğe vida girmesi nedeniyle...hoş bir özellik...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer ürünleri ülkemiz içinde nerelerden satın alabiliriz

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen ikaz yandı.ilk önce bu ne dedim...sonra  Kontrol sonucu 1 adet çivi  sağ arka lastikte Tespit ettim....Kötü süpriz önleyici olarak harika görev görüyor. ...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;545138
Güzel ürünmüş ama sibop kapaklarını çalarlarsa, ya da pili falan biterse ne olacak?
Şimdiki arabam 2 defa uyarı verdi, biri , bloke olmayan ama çok sağlam bir fren sonrası, ikincisi sağ arka lastiğe vida girmesi nedeniyle...hoş bir özellik...

Emniyet amaçlı kontra somunu var pil değişimi'de basit aparatı var zaten 4-5 yıl gidiyormuş.Arba garajda durduğu için sıkıntı olmaz ancak dışarıda kalırsa başına ne gelir bilinmez tabi

Alıntı yapılan: mühendis06;545139
Benzer ürünleri ülkemiz içinde nerelerden satın alabiliriz

http://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20151201051314&SearchText=lastik+bas%C4%B1n%C3%A7+sens%C3%B6r%C3%BC

Burada çeşit çok

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bnde lastik basınç sensörünün önemli olduğunu düşünüyorum.geçen sağ arka teker için uyarı verdi.çok gećmeden açtım baktım 16ya inmiş.dışardan Baksan anlaşılmıyor o kadar.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;545167
Bnde lastik basınç sensörünün önemli olduğunu düşünüyorum.geçen sağ arka teker için uyarı verdi.çok gećmeden açtım baktım 16ya inmiş.dışardan Baksan anlaşılmıyor o kadar.

Bu yaz da benim Ankara'da başıma gelmişti. Sadece bir tekerdeki 4 psi fark için uyarı verdi. Kulak asmadım havayı tamamladım park ettim. Ertesi sabah lastik tamamen inmişti.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir tanede kompresör almak lazım nolur nolmaz araştırmaya başlayım hemen :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;545178
Bir tanede kompresör almak lazım nolur nolmaz araştırmaya başlayım hemen :)

Zamanında ben bayağı bakmıştım, ucuz ürünlerden uzak durun, ancak bisiklet lastiği şişirebiliyorlarmış.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;545187
Zamanında ben bayağı bakmıştım, ucuz ürünlerden uzak durun, ancak bisiklet lastiği şişirebiliyorlarmış.

Black decker alacağım sanırım 3 modelini inceledim birbirine yakın özellikler 200 civarıydı fiyatı. Bagajda yer kalmadı branda 2 ton kriko güneşlik temizlik malzemeleri trafik ilk yardım seti yangın tüpü vs derken evden yemediğim laf kalmadı :)