škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Eksoz ikaz ışığı uyarısı (yardım)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CyberWolf

• Fabia Aşığı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2005 model 1.4 special fabia aracım daha önce bu ışığı yanıyordu servise götürdüm bir problemi yok diye söndürdü bugün yine yanmaya başladı bu durum başına gelen veya bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CyberWolf;454911

Arkadaşlar 2005 model 1.4 special fabia aracım daha önce bu ışığı yanıyordu servise götürdüm bir problemi yok diye söndürdü bugün yine yanmaya başladı bu durum başına gelen veya bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

aynısı bir önceki aracımda başıma gelmişti, EGR valfi temizlendi ve kızdırma bujileri değişti, sorun çözüldü.

Çevrimdışı alyekrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CyberWolf;454911

aracınzda lpg varmı ? var ise kardeş bilin o sembolu renk katsın kadrana :) aynı durum benım aracımdada var araştırdığım kadarıyla lpgden dolayı yanıyor ve sorun teskıl etmıyor arada bakıp gulumsuyorum ona oda bana gulumsuyor oyle yanı :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgisayara baglamak sorunu gormek lazim. Motor ariza isigi denir kendisine ve bicok nedenden oturu yanabilir. Calismada sikinti yoksa muhtemelen elektronik biseyler hata vermistir. Kotu yakittan bile olabiliyor

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 3 yıldır bu şekilde kullanıyorum hiçbir sorun yok merak etme. Sen yağına suyuna dikkat et yeter. Aracımda lpg var.

Çevrimdışı CyberWolf

• Fabia Aşığı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mesajlariniz icin cok tesekkur ederim.. yakit olarak lpg benzin kullaniyorum

Çevrimdışı bougoss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Genel olarak herhangi bir sorun teşkil etmediğine dair bir kanı oluşmuş ama ışık eğer hiç sönmüyor motor hatayı devamlı veriyor demektir. Mesela anlık olarak fakir karışım hatası veriyorsa belli bir süre sonra kendiliğinden söner. Ama devamlı bu arıza gerçekleşiyorsa sönmez..
Benim aracımda da yanıyordu, devamlı söndürttüm ayar yaptırdım. Bi süre sonra lpg ayar tutmamaya araç stop etmeye başladı.. bir iki aylık deneme yanılmalar sonucu oksijen(lambda) sensörünün arıza yaptığında karar kıldık ve sorun kalmadı. Tertemiz biniyorum.
Bunların dışında hem benzin hem de lpg aldığınız yerleri iyi belirleyin, dvmlı aynı yerden almaya çalışın. Bir de lpg ayarı yaptırırken aracınızda bulunan lpgyi nerden aldıysanız ayar sonrasında da aynı yerden almaya gayret edin.

Çevrimdışı alyekrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bougoss;454975
Genel olarak herhangi bir sorun teşkil etmediğine dair bir kanı oluşmuş ama ışık eğer hiç sönmüyor motor hatayı devamlı veriyor demektir. Mesela anlık olarak fakir karışım hatası veriyorsa belli bir süre sonra kendiliğinden söner. Ama devamlı bu arıza gerçekleşiyorsa sönmez..
Benim aracımda da yanıyordu, devamlı söndürttüm ayar yaptırdım. Bi süre sonra lpg ayar tutmamaya araç stop etmeye başladı.. bir iki aylık deneme yanılmalar sonucu oksijen(lambda) sensörünün arıza yaptığında karar kıldık ve sorun kalmadı. Tertemiz biniyorum.
Bunların dışında hem benzin hem de lpg aldığınız yerleri iyi belirleyin, dvmlı aynı yerden almaya çalışın. Bir de lpg ayarı yaptırırken aracınızda bulunan lpgyi nerden aldıysanız ayar sonrasında da aynı yerden almaya gayret edin.

arac ısınınca bazen devir dalgalanması yapıyor her zaman değil bazen yapıyor ama ısınınca yapıyor bunu boyel bir sorunla karsılastınızmı ? forumda arastırdım yasayan cok kısı var ama kımse ustune dusmemıs benım arıza ısıgım hıc sonmuyor kardes kardes gezıyoruz :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CyberWolf;454973
Mesajlariniz icin cok tesekkur ederim.. yakit olarak lpg benzin kullaniyorum
Benzin kullanıyorsanız lambda sensöründen ya da katalizörden kaynaklı bir arıza olabilir, kontak kapalıyken km reset tuşunu saga basılı tutun, kontağı açıp, arabayı çalıştırın ve bu tuşu bırakın, sönmesi gerek, arıza tekrarında yine yanar tabii, bilgisayarlı arıza sorgusu yaptırıp, sorunun kaynağını öğrenebilirsiniz...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg yüzünden arıza lambası benim araçta da sık sık yanıyor. Önceleri birkaç defa cihaza bağlatıp sildirdim. Artık pek önemsemiyorum. Bazen yanıyor. Bir süre sonra kendiliğinden sönüyor. Sonra tekrar yanıyor.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;455024
... kontak kapalıyken km reset tuşunu saga basılı tutun, kontağı açıp, arabayı çalıştırın ve bu tuşu bırakın, sönmesi gerek...

Engin Bey tarif ettiğiniz gibi yaptım ancak arıza ışığı sönmedi. Üstelik yol bilgisayarında "service now" yazısı çıktı.

Çevrimdışı bougoss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alyekrm;455006
arac ısınınca bazen devir dalgalanması yapıyor her zaman değil bazen yapıyor ama ısınınca yapıyor bunu boyel bir sorunla karsılastınızmı ? forumda arastırdım yasayan cok kısı var ama kımse ustune dusmemıs benım arıza ısıgım hıc sonmuyor kardes kardes gezıyoruz :)

boğaz kelebeğini temizletmeden evvel yapıyordu. ama benzinde de yapıyordu. yaptırana kadar ne eziyet çektim, araba otomatik olduğuna debriyaj da yok ki deviri kontrol edeyim :D o şekilde gezmek zulüm

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım bende de aynı şey oldu arıza ışığını söndüreyim derken servis ışığı yandı. Onu da km tuşuna basarak kontağı çevirdim biraz bekledim söndü. Ama hala arıza ışığı yanıyor...

Çevrimdışı alyekrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende egr valfı hatası verıyor genelde aynı hatayımı alıyor bılgısayara baglayınca herkes ?

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arabada yol bilgisayarında "emission workshop" yazıyor.