škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Octavia Tanıtıldı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı diziseti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 13 kasım 2019 da Çekya'da yeni Octavia tanıtıldı.
Aşağıda ki tanıdım da sizlere yeni Octavia'yı tanıtma fırsatı bulduk. Led farlar ve stoplar ile Süperb de bulunan tüm özellikler Octavia'ya monte edilmiş. Bir çok yönden Süperb'ye benzemiş. Bize bu fırsatı sunan https://diziseti.tv/ ailesine teşekkür ediyorum.
Yeni Octavia 2020'nin ortasında Türkiye'de olacak. Yarı Hibrid ve tam hibrid modelleri de olacak. İşte o video  https://www.youtube.com/watch?v=OqHMOuKKlmo

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Emeginize saglik.

Kombi gayet guzel durmakla birlikte iceride gosterilen opsiyonlarin tamaminin gelmesi durumunda fiyatsal bir avantaj ile birlikte iyi satis rakamlari elde edilebilir.

TR fabrikasi kuruldugunda bahsedildigi gibi Superb uretilirse Skoda ic piyasada buyuk bir satis ivmesi yakalayabir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bu kadar dolusu gelirse fiyatı çok ciddi yüksek olacağı için kırpılmış olarak gelir, yıllardır gördüğümüz üzere  :(

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;653333
Bu kadar dolusu gelirse fiyatı çok ciddi yüksek olacağı için kırpılmış olarak gelir, yıllardır gördüğümüz üzere  :(

Umut fakirin ekmegidir, kolelik icat oldugundan bu yana Irfan bey :)

Çevrimdışı diziseti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bence de bu kadar dolusu gelirse Süper b de ne gelir tahmin bile edemiyorum

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: diziseti;653336
bence de bu kadar dolusu gelirse Süper b de ne gelir tahmin bile edemiyorum

Bu soruyu en doluya yakın Superb sahibi biri olarak sizin videodan sonra kendime sordum. Gördüğüm, benim araçta olan hemen her şey var. Fark sanırsam ufak tefek ayrıntılarda kalmış olabilir ( yalıtım, konfor (koltuk soğutma, arka koltuk mesafesi,...)) ama Octavia yeni kasa yeni bir araç olarak çıktı. Nerelerin gelebileceğini ilerleyen teknoloji ile birlikte Superb kasa değişimine (IV) yakın, yenilendiğinde göreceğiz.

Şahsi düşüncem, daha fazla konfor ve güvenlik olacaktır. Trafik sıkışıksa uçabilen, trafik polisinden hava trafik kontrole bağlanan bir araç olmayacağı kesin :)

Not: Kombi çok hoşuma gitti.  5/6 yaşında olacak olan aracımı verip Octavia Kombi alabilirim.

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ne kadar yenilenirse yenilensin sonuçta Octavia C sınıfı bir araç.. Superb'imi satıp da neden daha küçük sınıf araç alayım ki? Bu arada Superb'den sonra kolay kolay araç beğenemeyeceğimiz kesin :)

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ramsey06;653372
Ne kadar yenilenirse yenilensin sonuçta Octavia C sınıfı bir araç.. Superb'imi satıp da neden daha küçük sınıf araç alayım ki? Bu arada Superb'den sonra kolay kolay araç beğenemeyeceğimiz kesin :)

Sifir Superb alacak gucumun olmamasi olabilir mi? :)

Sonra ki arac ikinci el Octavia verip sifir scala

Sonra ikinci el Scala ver toplu tasima :)

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;653373
Sifir Superb alacak gucumun olmamasi olabilir mi? :)

Sonra ki arac ikinci el Octavia verip sifir scala

Sonra ikinci el Scala ver toplu tasima :)

cevabını kendin vermişsin :) aracınız sonuçta bikaç yıllık... memnun olmazsanız elbet ki satıp yeni araç düşünürsünüz ama kendi açımdan söylemek gerekirse ben 2016 model aracımı bi 6-7 yıl daha kullanmak istiyorum. Böyle bir arabaya bir daha binemem ekonomik olarak gücüm yok zaten fiyatlar da ortada uçuk fiyatlar

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SuperB'den sonra araç beğenirsiniz, hatta aynı fiyata E segmentinde araç da alırsınız. Biraz modeli eski olur ama sizin aracın dolu kabul edilen paketine rağmen, daha çok özellik barındıran BMW, Mercedes veya Audi bulunur. Km fazla olur, belki biraz boyalı veya değişeni olur ama sizin SuperB'deki tıkırdamalar o eski Mercedes veya BMW'den gelmez. Yakıt konusunda pek zorluk çıkarmaz ama MTV konusunda tuzluya gelebilir. İki kasa önceki 7 serisi Superb'nin en yenisinden bile daha konforlu olduğunu inkar edebilir miyiz? Sanmam.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
başlık neden superb başlığında gelen octi değil mi?

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ramsey06;653376
cevabını kendin vermişsin :) aracınız sonuçta bikaç yıllık... memnun olmazsanız elbet ki satıp yeni araç düşünürsünüz ama kendi açımdan söylemek gerekirse ben 2016 model aracımı bi 6-7 yıl daha kullanmak istiyorum. Böyle bir arabaya bir daha binemem ekonomik olarak gücüm yok zaten fiyatlar da ortada uçuk fiyatlar

Siz yazdiklarimi tam okumamis yada gozunuzden kacmis. "6" numarali mesajimda belirtmistim. Octavia'yi alabilirim zamanini arabamin 5/6 yas oldugu zamana baglamistim. Tabii ki o zaman ki sartlar da onemli. Ben oyle her daim araba degistirmeye karsiyim. 5/6 yasinda araba 200.000km olmazsa yine degistirmeyi dusunmem. Boyle bir kac kriterim vardir. Zamani gelince bakacagiz artik.

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;653377
SuperB'den sonra araç beğenirsiniz, hatta aynı fiyata E segmentinde araç da alırsınız. Biraz modeli eski olur ama sizin aracın dolu kabul edilen paketine rağmen, daha çok özellik barındıran BMW, Mercedes veya Audi bulunur. Km fazla olur, belki biraz boyalı veya değişeni olur ama sizin SuperB'deki tıkırdamalar o eski Mercedes veya BMW'den gelmez. Yakıt konusunda pek zorluk çıkarmaz ama MTV konusunda tuzluya gelebilir. İki kasa önceki 7 serisi Superb'nin en yenisinden bile daha konforlu olduğunu inkar edebilir miyiz? Sanmam.

2016 model Superb aracımda şimdiye kadar hiçbir tıkırtı zırıltı duymadım. Başka araçlarda kullanıma bağlı olarak olabilir. Bu arada ben sıfır km araç almaktan bahsediyorum.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yani tercih meselesi. 150.000 liraya sıfır Clio alabilirken, aynı zamanda tertemiz 2012 model Mercedes C180 de alabilirsiniz. Aynı şekilde 250.000'e sıfır SuperB alırken, 2011 model temiz 730d de alabilirsiniz. Düşük model ama daha dolu araçtan daha çok zevk alabileceğinizden bahsediyorum. Sıfır araç alımınıza laf söylemiyorum, tercihtir ama seçeneklerin bana getirdiklerine bakarak ne fayda sağlıyor ona da bakmak gerek.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;653377
SuperB'den sonra araç beğenirsiniz, hatta aynı fiyata E segmentinde araç da alırsınız. Biraz modeli eski olur ama sizin aracın dolu kabul edilen paketine rağmen, daha çok özellik barındıran BMW, Mercedes veya Audi bulunur. Km fazla olur, belki biraz boyalı veya değişeni olur ama sizin SuperB'deki tıkırdamalar o eski Mercedes veya BMW'den gelmez. Yakıt konusunda pek zorluk çıkarmaz ama MTV konusunda tuzluya gelebilir. İki kasa önceki 7 serisi Superb'nin en yenisinden bile daha konforlu olduğunu inkar edebilir miyiz? Sanmam.[/QUOTE

İkinci el ne alırsanız risktir. Ayrıca premium araçların ikinci eli tam bombadır.

2004 yılında 1 yaşında çok temiz boyasız kazasız çok düşük km de bir polo aldım. Bakımları yeni yapılmıştı, 1000km sonra yağ lambası yandı, motor egzantirik sarmış. üst kapak, alt kapak derken 2004'te 2000tl para harcadım. 6 ay sonra yine yağ lambası yandı. motorda kalan tortular karter süzgecini tıkamış. Süzgeci temizledik ama yine tıkanır, komple motor inip tortular temizlenecek yada satıp kurtulacaksın dediler. Bir galeriye sattım.
Ardından 2 yaşında sol lastiğin oradan küçük bir kazası olan ve sadece çamurluğu boyalı diye aldığım araçta 1 yıl sonra direksiyon kutusu ve pompası arızalandı. Nedeni ise kaza sırasında çok az eğilen direksiyon milinin zorlama sonucu pompayı bozması. ikinci elde 16bin tl'ye satabildiğim araca 5000tl harcamıştım.  

Premium araçların eskisinden ise tamamen kaçmak lazım. Parça fiyatları aşırı yüksek.
Arkadaşın 10 yaşındaki 7.40d blok çatlattı. Komple motor fiyatı 72.000Euro.
Audi Q7 tek amortisörü 3000 Euro. Q7'de amortisör merkezi eskidikçe sorun çıkarıyor ve servis merkezle beraber amortisörleri takım değiştiriyor. Fiyatı 20.000 Euro.

Bana göre elindeki paraya göre eski araç almaktansa gerekirse bir alt segmente inip yeni araç almak daha mantıklı. Şahsen ben öyle yapıyorum.  250K+ km'de heryeri ile oynanmış, bluetooth, carplay, USB girişi, geri görüş kamerası vs. olmayan bir BMW yerine sıfır km superbi tercih ederim.