škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yakıt sarfiyatı

EsEr · 20 · 6354

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle herkese tekrar iyi bayramlar arkadaşlar
bayramın 2. günü istanbuldan tekirdağa gittim geldim, aracım henüz 1300 km idi ve ben yüksek hızlara çıkmamıştım fakat artık zamanı geldiğini düşündüm :) ve 190 km hıza kadar çıktım ve motorda yavaşlayıp tekrar hızlandıktan sonra ses azalması olduğunu gerçekten rahatladığını daha atak olduğunu fark ettim ve dönüşte 110 km hızla yakıt sarfiyatım 5.6 lt ye kadar düştü, bu gerçekten 1.4 lt 85 beygir bir araba için iyi değil mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Uzun yolda sakin kullanımda 5 litreleri kolayca görürsün o motorla  ;)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O aracın minimum sınırı çok daha düşüktür. Ama rekor kırmaya çalışmadığınız sürece hele ki 110 km/s gibi yüksek bir hız tercih edilirse gayet normal. Düşük tüketim isteniyorsa o araca 90 km/s bile haram.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ortalama 110 ile gittim geldim bu değere kadar düştü, 90 km hız çok düşün yol bitmez zaten, 110 idare edilebilir bir değer bence :) he arada ayağım kaçıp 190 yaptığım da oldu ama uzun süre değil tabi ki :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: EsEr;160358
ortalama 110 ile gittim geldim bu değere kadar düştü, 90 km hız çok düşün yol bitmez zaten, 110 idare edilebilir bir değer bence :) he arada ayağım kaçıp 190 yaptığım da oldu ama uzun süre değil tabi ki :D
Ayağa bak!:D

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abi yarım saat öyle gittiğimi düşünüyorum da mazallah benzin istasyonu lazım :D

Çevrimdışı malis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yakıt normal değerlerde... ben yazın 700 km yolda yakıt ortalamam 5,3 idi. yeri geldi 80-90 yeri geldi 120-130 ortalam 100km  düşmedim. bundan dahada az yakacağını sanmıyorum. benim araç 1.4 101 bey benz

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: malis;160871
yakıt normal değerlerde... ben yazın 700 km yolda yakıt ortalamam 5,3 idi. yeri geldi 80-90 yeri geldi 120-130 ortalam 100km düşmedim. bundan dahada az yakacağını sanmıyorum. benim araç 1.4 101 bey benz

Aracınız bundan daha az kesinlikle yakabilir; kendiniz söylemişsiniz yeri geldi 80-90 yeri geldi 120-130 diye. Aracınız 120'de neredeyse 4000 devir ile geziyor zaten. :) Eğer amacınız en düşük tüketim ise seyir hızınızı 80 civarında tutmanız lazım.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün istanbuldan arkadaş geldi. sabah 780 kmde falandı trip değeri 100 km kadar menzil veriyordu biraz gazlayıp 180 190 larda dolaşınca 830 kmde sizlere ömür. net 55.2 lt :D

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
peki şunu sorayım o zaman, 1.4 85 fabiam ile full depo ile 110 km hızla ne kadar yol gidebilirim?

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
neden olmasın 110 km sabit hızla bir depo düz yol fazla rampa olmadığını düşün????
hiç mi test eden olmadı yani???

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Gittiğiniz güzergâhın başladığınız yerle olan rakım farkı, o günkü hava sıcaklığı, araçta kaç kişi olduğu, aracın lastikleri, o günkü rüzgarın yönü ve şiddeti, aracın hava, yakıt, yağ filtrelerinin durumu, motorun kompresyon durumu, kullanılan yakıt kalitesi vs...... şeklinde bir çok etmen var.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;162149
neden olmasın 110 km sabit hızla bir depo düz yol fazla rampa olmadığını düşün????
hiç mi test eden olmadı yani???

yol bgnın ort tük sıfırlayın

yüksüz, lastik basınçları optimum düzeyde boş bir yolda 110 km/h ile 10 km giderek deneyebilirsiniz. bu da birebir aracın tüketimini göstermez. örneğin dişli asfaltta giderseniz, rüzgara karşı giderseniz sürtünme daha fazla olacağından bunlar bile yakıtı etkileyecektir.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar daha dün depomu doldurdum.aldiği yakit 41 litre ve de 598 km yol yapmişim.bunun % 80 ni şehir içi.aracin bilgisayari 100 km de 6.7 lt gösteriyordu.kendi hesabimi yaptim rakam 6.8 lt çikti.aracim fabia1,2 ambiant dinamic 70 hp.bazi arkadaşlarin söylediği gibi yakit sarfiyati kullanan kişinin kullaniş tarzina büyük ölçüde bağli.ortalama 90-115 arasi gidilirse veriler % 90 tutar.
55 FB 375