škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Xenon lamba değişimi

1071 · 13 · 5880

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba. 2013 elegance octavia aracımın 6.yılı ve 1 adet xenon lambası pembe mor renge dönüştü. Ampulünün değişmesi gerekiyormuş, servis sağolsun 980tl ye tek ampul değiştirebiliriz dedikten sonra şuana kadar düzenli bakımını yaptırdığım servise artık gitmemeye karar verdim.

şimdi xenonlarda 35W olup,12 volt 42 volt 85 volt gibi türler var. alttaki üründe volt tipi yazmıyor.

osram d3s 12volt 35w ürünü de var
philips d3s 42volt 35w ürünü de var, hangisini almalıyım ?

Teşekkürler. Orjinalinin fotoğrafı;

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aracın kitapçığına baktınız mı? Bugüne dek tüm Skoda araçlarımda kitapçıkta ampul kodu vardı

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kitapçığa baktım fakat göremedim.

Bir çift Osram Xenarc D3S 35w Standart Xenon Far Ampulu (66340) aldım.
 Memnun kaldım.

Orjinal philips xenon farımız 4300K miş. Osram 66340 modeli 4150K (4500K'e kadar yazıyor). Gözüme orjininaliyle aynı renk sıcaklığında geldi.

Osram 66340 modelinin CLC (klasik) modelide mevcut. Biraz daha uygun fiyat(standart 68dolar=370tl, classic 50dolar=274tl), malzeme kalitesi aynı?(emin değilim), Kelvin değeri daha düşük 4100K miş, garanti süreside 4yıl değil 2yıl imiş..

Selamlar.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2019, 01:52:26 Gönderen: 1071 »

Çevrimdışı uzunhakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 1071;646496
Kitapçığa baktım fakat göremedim.

Bir çift Osram Xenarc D3S 35w Standart Xenon Far Ampulu (66340) aldım.
 Memnun kaldım.

Orjinal philips xenon farımız 4300K miş. Osram 66340 modeli 4150K (4500K'e kadar yazıyor). Gözüme orjininaliyle aynı renk sıcaklığında geldi.

Osram 66340 modelinin CLC (klasik) modelide mevcut. Biraz daha uygun fiyat(standart 68dolar=370tl, classic 50dolar=274tl), malzeme kalitesi aynı?(emin değilim), Kelvin değeri daha düşük 4100K miş, garanti süreside 4yıl değil 2yıl imiş..

Selamlar.
Peki ampulleri degistikten sonra selektor hizi ozellikle kisalarda kapaliyken degisme/hizlanma vs oldumu?

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hiç fark gözlemleyemedim. Orjinali neyse, hem açılışında, hem selektörde hemde renk sıcaklığında bir fark hissetmedim.

Çevrimdışı uzunhakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 1071;647305
Hiç fark gözlemleyemedim. Orjinali neyse, hem açılışında, hem selektörde hemde renk sıcaklığında bir fark hissetmedim.

Ampulleri nereden aldiniz? Bende degismeyi dusunuyorum.link va varmi?

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Konuyu tekrar açmak istemedim. Ayın 4 de muayene var. Sol far diğer fara göre biraz daha sarımtırak. Ama işlevde bir sıkıntı yok. Muayeneden geçer mi? Değiştirelim mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: 0ngelman;656630
Merhaba. Konuyu tekrar açmak istemedim. Ayın 4 de muayene var. Sol far diğer fara göre biraz daha sarımtırak. Ama işlevde bir sıkıntı yok. Muayeneden geçer mi? Değiştirelim mi?

Far ayarında ampulün gücü de ölçülüyor o ölçüm aletlerinde sanırım lümen olarak, webde bir araştırın derim. Muayene kağıdında görünmese de test anında okuyorlar değerleri, ama kusur mudur emin değilim

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
xenoları çift olarak değiştimrk ideal olanı, her zman olmasda çoğunda bir müddet sonra ton farkı oluşabiliyor.
Alıntı yapılan: 0ngelman;656630

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uzunhakan;647195
Peki ampulleri degistikten sonra selektor hizi ozellikle kisalarda kapaliyken degisme/hizlanma vs oldumu?

Biraz geç olacak ama bu soru için bir bilgi vereyim. Bi-xenon'da selektör hızını ampül değil, içerideki perde belirliyor. Far aslında hep aynı oranda yanıyor. İçeride çok hızlı hareket edebilen bir perde var. Perde, kısa far modundayken aktif olarak merceğe gelen ışığın bir kısmını engelliyor. Uzun far modundayken açısı değişiyor ve merceğe kırılmadan lambanın tüm ışığı vuruyor. Bi-xenon'un sevdiğim yanı, hızlı olduğu için gündüz dahi flaşör etkisi yarattığından daha dikkat çekiyor.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Muayeneden geçti. Şimdilik sıkıntı yok. Piyasa araştırması yapıp uygun fiyat koklayıp alırım teşekkürler..

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 1071;646277
Merhaba. 2013 elegance octavia aracımın 6.yılı ve 1 adet xenon lambası pembe mor renge dönüştü. Ampulünün değişmesi gerekiyormuş, servis sağolsun 980tl ye tek ampul değiştirebiliriz dedikten sonra şuana kadar düzenli bakımını yaptırdığım servise artık gitmemeye karar verdim.

şimdi xenonlarda 35W olup,12 volt 42 volt 85 volt gibi türler var. alttaki üründe volt tipi yazmıy

osram d3s 12volt 35w ürünü de var
philips d3s 42volt 35w ürünü de var, hangisini almalıyım ?

Teşekkürler. Orjinalinin fotoğrafı;

Philips piramit seklinde kutusu var orjinal onu al gecen yil 250 tl taktim