škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı propoliss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün itibari ile Maslak DOD dan Business Gri 1,6 otomatik Dizel iç döşemeleri bej prestij paketini alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Aracı babamın sol bacağının sakat olmasından dolayı ÖTV muafiyetli olarak 141.000 TL ye aldım. Araç trafiğe çıkmadan 2000 tl ye kaput filmi, cam filmi ve seramik kaplama yaptırdım. Hatamı yaptım bilmiyorum. Zaman gösterecek. Daha önceki aracımızı 2013 passat comfortline donanımlı almıştık. 2. yılı içerisinde mekatronik ve kavrama arızası yaptı. Garantiden değiştiler. 100.000 km deki aracım 1 ay evvel EGR sorunu yaptı ve az kalsın başımıza dert açacaktı. 2000 TL ye yaptırdık. 4 ay evvelde AIRBAG anahtarı arızalandı. 800 TL civarı idi sanırım onuda garantimiz olmadığı için dışarıda yaptırdım. Bu sebeplerden dolayı bu araçlara güvenmiyorum. 2+2 yıl garanti yaptırdım. 2800 TL ye. Yani araç trafiğe çıkmadan 146.000 TL ye gelmiş oldu. Tabii 4 sene yetkili servise gitmek zorunda kalacağız. Ne olursa olsun. Başımıza açacağı daha yüklü masraftan korumuş olur. 5 sene satamama koşulumuz olduğu için 5.sene ne ile karşılaşırız Rabbim bilir. Bu arada ilk farkettiğim şey ne yazık ki vites kolunun ve o bölgenin parlak siyah olması ne yazık ki 2013 model passat tan geride kalmış. passat ın vitesi bile daha tok ve canlı. Superb de sanki boşluk var gibi. Tam inceleme fırsatı bulamadım. Yorumlarınızın tümünü okuyamadım. Paylaşımlarınız için ayrıca herkese teşekkür ederim. gözüme takılan bir konu ise sürüş esnasında ön konsoldaki iç ambiyans ışığının yanmaması. stop edince yandığını gördüm. bizim araçtamı bir sıkıntı var acaba bilmiyorum. Herkese hayırlı haftasonları.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayirli olsun... Kazasiz belasiz keyifle kullanirsiniz insallah...
Aracimi alirken on kaputa koruma filmi yapilmisti... Bu filmin neyi ne kadar korudugu tartisilir... Ama, kentsel donusum icin Istanbul icinde vizir vizir dolasan kamyonlarin birinden seken ve kaput ustune gelen bir tas ile hem film, hem boya, hem de kaput uzerinde acilma oldu... Filmi sokturmek durumunda kaldim... Ben bu filmin koruyucu ozelligini goremedim... Uzerine bir de sokturmek icin zaman harcadim...
Aracim 2017 mayis sonu cikisli Style paket ve su ana kadar aracimda herhangi bir sikinti yasamadim... Style paket tercih nedenim, bir onceki full Superb I aracimda, sun-roof ile ilgili cektigim sikintidan (su kanallarinin tikanmasi, vs...), Prestige pakette sun-roof'suz bir arac olmamasindandi. Zaten sun-roof, 13 yil boyunca hic kullanmadigim bir ozellikti... Dedigim gibi, aracimdan son derece memnunum... Herkese yeni yilda kazasiz belasiz, keyifli surusler dilerim...
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı Emrah Selvi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,

2017 model 1.4 TSİ Active model Superb araca sahibim.
Özellikle havalar soğuduktan sonra ortaya çıkan bir problemden bahsedeceğim.

Sabah araca binmeden önce kumanda ile açtığımda normal kapıların açılış sesine ekstra olarak cikk diye bir ses geliyor. İşin kötü tarafı araç bunu her sabah düzenli olarak yapıyor. servise götürdüm ancak sesi duyamadıklarını video çekip gönderdiğimde ise kapı kilidinden gelme ihtimali olduğunu ve kilidi değiştirdiklerini ilettiler ancak ses kesilmedi. Birkaç kez daha götürdüm en sonunda aracın boğaz kelebeğinin kumandaya basınca yaptığı hareketten olduğunu ve normal bir ses olduğunu söylediler. Ancak ben ikna olmadım. Böyle bir sorun yaşayan var ise yardımcı olabilirse çok sevinirim. Arabayı satma noktasına gelmiş durumdayım...

Çevrimdışı propoliss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı kullanmaya başladım hayırlısı ile. 2013 passatı hala satmadım. Lakin superb içeriye çok ses alıyor gibi geliyor. Passata pek bindiğim yok satacağım icin. Ama 18 jant Pirelli lastik olduğu İçin midir bilmiyorum. Ben engelli statüsünde aldım aracı yazmıştım. Ama muafiyetsiz bu kadar paralar bu araçlara verilmez diye düşünüyorum. Uzun yol yapacak olsam gerçekten başımı çok ağrıtacak sesle karşı karşıya kalabileceğimi düşünüyorum. Yanılıyor muyum lütfen daha tecrübeli olanlar açıklasın. Birde passatlar triptonik imiş. Skoda dsg şanzıman. Yorumların bir kısmı triptonik yani tam otamatik araç daha iyi demişler. Passat bu yıla kadar dsg yazıyordu. Neden değiştirmiş olabilirler. Yeni çıkacak olan skoda lardamı dönüş yapacak acaba

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: propoliss;646162
Aracımı kullanmaya başladım hayırlısı ile. 2013 passatı hala satmadım. Lakin superb içeriye çok ses alıyor gibi geliyor. Passata pek bindiğim yok satacağım icin. Ama 18 jant Pirelli lastik olduğu İçin midir bilmiyorum. Ben engelli statüsünde aldım aracı yazmıştım. Ama muafiyetsiz bu kadar paralar bu araçlara verilmez diye düşünüyorum. Uzun yol yapacak olsam gerçekten başımı çok ağrıtacak sesle karşı karşıya kalabileceğimi düşünüyorum. Yanılıyor muyum lütfen daha tecrübeli olanlar açıklasın. Birde passatlar triptonik imiş. Skoda dsg şanzıman. Yorumların bir kısmı triptonik yani tam otamatik araç daha iyi demişler. Passat bu yıla kadar dsg yazıyordu. Neden değiştirmiş olabilirler. Yeni çıkacak olan skoda lardamı dönüş yapacak acaba

arabanın kıyasla gürültülü olduğu doğru. ancak lastik değiştirip daha iyi sonuçlara ulaşanlar da var. Pirelli lerden genelde böyle bir şikayet var. İlk bahseden siz değilsiniz.

benimkiler 17 inch continental. neyle karşı karşıya olduğunuzu bilmiyorum yani. ama bende sürekli müzik açık olduğundan pek fark etmiyorum. uzun yolda da yollar daha düzgün olduğundan daha sorunsuz oluyor.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17838]propoliss[/MENTION]

Sesin en büyük sebebi pirelli marka lastikler ve zaten desibeli de yüksek yani sesi içeri veren bir lastik. Rahatsızsanız değiştirmeniz gerek farklı markalar alıp gayet memnun olan insanlar var ki yeni Passat tada pirelliler ile durum aynı kısacası bu lastik her arabada yol sesi verir. Passat la ilgili baya kulaktan dolma bilgileriniz var. Şanzımanları birebir aynıdır Superb ile Passat ın motor da öyle. Hatta özetle alt takım birebir aynı ikisinde de DSG yani otomatikleştirilmiş manuel şanzıman vardır ki zaten Triptonik özelliği DSG de mevcut Passatlar tam otomatik değildir yanlış bir bilgi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki desibel açısından çok pahalı olmayıp da memnun kalabileceğimiz lastikler hangileridir. Mesela bende yazlık olarak araçla beraber verilen nexen marka lastikler var. Gerek yol tutuşu gerek ses açısından hiç memnun değilim.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben yazlık lastik alımlarında, hem ucuz fiyatın hem de kalitenin ne yazık ki aynı anda sunulamadığını düşünmekteyim. O yüzden hem sessiz olsun hem de yol tutuşu iyi olsun dediğimizde ve bu lastiklerle yüksek hızlara da çıktığımızı da göz önüne alırsak, bilinen markaların kaliteli lastiklerini almak gerekli diye düşünüyorum.
 Benim aracımda fabrika çıkış continental lastikler var hem sessiz hemde yol tutuşu başarılı.
 Yenilemek zorunda kaldığımda her ne kadar bütçemi zorlayacak olsa da yine gidip bu lastiklerin aynından alırım

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Lastik deyip geçmemek hafifede almamak lazım,yazın tatile giderken otobanda içi aile dolu ford fokusun arka lastiği sol şeritte gümüledi,ben orta şeritte gidiyordum önümde oldu,araba sağ sol derken güç bela durdu,arka tampon parçalandı.O olay hep gözümün önünde olduğundan lastikte marka ve diş derinliği önemli.Ayrıca bizim araçlarımız güçlü olduüundan lastik markası daha da önemli.Benim aracımda falken marka lastik vardı,3 ay içerisinde iki defa balans yaptırdım,balans tutmuyor.130 u geçince titretme başlıyor,olmadı söküp Brıdgestone Turanza ya geçiş yaptım,çok şükür sorunsuzca kullanıyorum

Çevrimdışı propoliss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı kullandıkça yeni şeyler farkediyorum. Direksiyonu biraz fazla çevirsem gacur gıcır ses yapıyor. Durduğum yerde bir ileri bir geri yapacak olsam da freni kullansam yine aynı sesler geliyor. İnan’ın prestij markamı aldım yoksa başka birşey mi aldım şoktayım. Böyle şeylerden bahsedenleri okudum geçmiş yazılarda . Bulamadım nerede ne İle ilgili olduğunu . İnan’ın passat almadığıma çok pişman olacağım gibi. 5 sene bineceğiz bu araca.

Çevrimdışı Ümit Kepoğlu

• SuperB
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: propoliss;646373
Aracı kullandıkça yeni şeyler farkediyorum. Direksiyonu biraz fazla çevirsem gacur gıcır ses yapıyor. Durduğum yerde bir ileri bir geri yapacak olsam da freni kullansam yine aynı sesler geliyor. İnan’ın prestij markamı aldım yoksa başka birşey mi aldım şoktayım. Böyle şeylerden bahsedenleri okudum geçmiş yazılarda . Bulamadım nerede ne İle ilgili olduğunu . İnan’ın passat almadığıma çok pişman olacağım gibi. 5 sene bineceğiz bu araca.

Ses direksiyondan mı geliyor lastiklerden mi?

Çevrimdışı propoliss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ümit Kepoğlu;646384
Ses direksiyondan mı geliyor lastiklerden mi?

Direksiyonu durduğum yerde sağa sola çevirdiğim zaman. Lastikten geldiğini sanmıyorum. Nasıl tarif etsem bilemedim. Lastiği takarken bijonları çok sıkınca bir ses gelir ya bazen onun gibi .

Çevrimdışı propoliss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pirelli lastikleri takasa versem çok ters fiyatamı alırlar. Değiştiren oldu mu bu şekilde. 500 km kullandım. Çok uğultu geliyor yoldan. 18 jant çok pahalı. Takastan harici yapılmaz.

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeş arabayı sıfır aldığımda üzerinde Pirelli vardı. Hiç kullanmadan Continental ile değiştirdim. Hala çıkardığım lastiklerin satılmasını bekliyorum. 18’ bu arada. Yaklaşık 16 ay oldu. Ümidi kestim artık.!?

Çevrimdışı propoliss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_slmrkl;646414
Kardeş arabayı sıfır aldığımda üzerinde Pirelli vardı. Hiç kullanmadan Continental ile değiştirdim. Hala çıkardığım lastiklerin satılmasını bekliyorum. 18’ bu arada. Yaklaşık 16 ay oldu. Ümidi kestim artık.!?

Pirelli lastikleri hiç kullanmadığınıza göre continental e geçişteki farkı anlamamıştırsınız. sizce continental lastiği kullanırken aracınızın sesi nasıl. rahatsızmısınız. keşke michelin falan alsa idim diyormusunuz. bende mecbur değiştireceğim.fakat michelın mı yoksa continental mi. tabii öncesinde farklı bir superb kullanalıyım ki farkı hissedeyim.