škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gelen uğultu ve kilit sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Joker16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler arkadaşlar uzunca bir süre yoğunluğumdan dolayı aracı pek kullanamadım çok acil durumlarda kullandım geçtiğimiz günlerde 60km civarı bir yol yaptım ve ortalama hız 70 80 ve üzerine geldiğinde motordan bir uğultu geldiğini fark ettim hız yükseldikçe içeriye bariz bir şekilde vuvvvv diye ses veriyor ayağımı gazdan çektiğimde ses kesiliyor veya debriyaja bastığımda yada aracı boşa aldığımda ses kesiliyor düşük hızlarda bu ses yok aklıma baskı balata geliyor veya şanzıman yapabilir mi baskı balata değiştireceğim yakın süre içerisinde o yüzden şanzıman indiğinde o ugutlu sesininde elden geçmesini istiyorum bir daha uğraşmıyalım

son olarak şöför kapı kilidi açılmıyor anahtar ile açmak zorunda kalıyorum bazen açılıyor oda canı isterse daha önce buna benzer olaylar yaşayan arkadaşlar varmı tam olarak sorunlar nerelerden kaynaklanabilir göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederim :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapi kilitleri mk1 lerin basinin belasi fiyatlari cok pahali bagaj dahil butun kilitleri orjinal degistirmeye kalksaniz yikik dokuk bir araba parasina yakin.

Eger tek bir viteste hizlandikca yapiyorsa disliden olabilir. Ama tek bir viteste yapiyor olmasi lazim ve hizli giderken (ses yaparken) gazdan ayaginizi cektifinizde ses birden bire kesilmez arana yavaslayinca kesilir

Çevrimdışı Joker16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bilgiler için teşekkür ederim kapı kilitleri ile herhalde bir lada samara alırız sanırım uguğtu sesi ortalama 60 70 km hızda başlıyor 4 veya 5 vites fark etmiyor o şekilde devam ediyor tek bir vitese bağlı olarak kalmıyor yani  belki daha küçük vites olan 3 tede yapıyordur ama onu duyacak kadar çok sessiz sakin yol bulmam lazım

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ugultu teker porya bilyasindan olabilir.  Hizlandikca sesi artar.

Çevrimdışı BuuRa

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı kiliti bazen açılıp bazen açılmıyorsa soketlerde oksitlenme olabilir. Benm ön kapı da otomatik kilitliyordu usta soketleri söküp wd 40 sıktı iyice içlerine artık hiç bir sorun kalmadı bi deneyin derim.

Çevrimdışı blauzahn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç felicia ama bende de son zamanlarda bir ses var. Uğultu gibi ama yankıymış tarzı bir uğultu. 50-70 km aralığında oluyor. Vites farketmeksizin. Yalnız ses inişli çıkışlı yükseliyor alçalıyor.

Çevrimdışı Joker16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;495184

Aynen öyle hizlandikca sesi artiyor sanki ic kabinde fon makinesi calisiyor vuvv diye bir ses geliyor fikir için tesekkur ederim ilk firsatimda o zaman bir rot balans ayarinada araci götüreyim baski balata değiştirirken

Kilit için fikir sunan arkadasada ayrıca tesekkur ederim cani isterse on kapiyi aciyor kumandadan istemezse anahtar ile açmak zorunda kaliyorum tavsiyemiz üzerine bir ustaya ggostermekte fayda var inş kilitler değişmez oksitlenme sorunu cikarda  yoksa faturamiz biraz kalabalık cikacak gibi:)

Çevrimdışı sinankalkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kapı kilidiniz arızalı değişmesi gerekli orjinali 500 civarında fiyat veriyorlar ama orjinalinin çıkmasını tavsiye ederim yarı yarıya nerdeyse. Tabi sivici sağlam olsun ki kapıyı açınca iç lambayı yaksın yoksa kapı açıldığını Görmüyor.

Çevrimdışı mucahid2004

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;495184

Arkadaşın dediği gibi porya bilyesinden ön tekerlekte genelde sağ taraftaki oluyor sebebi kaldırıma lastiği sıfırlamaya çalışmaktan kaynaklanıyor kaldırıma vura vura benimde oldu değiştirdim düzeldi

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kapı kilidi benimde sorunluydu çıkma kapı kilidi aldım 130 tl ye 40 tl de işçilik verdim neredeyse hiç kullanılmamış kadar da temizdi 2 ay oldu bir sıkıntı yok şuanda çok şükür belki referans olur size fiyat konusunda eğer değiştirmek gerekirse diye