škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Paçalık (Mud Guard)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sevgili octavia severler. ali express ten sipariş ettiğim ve yaklaşık 3 hafta da gelen paçalıklar fotoğraflardaki gibidir. düşünenler veya fotoğrafları gördükten sonra düşünecekler için fikir niteliğinde paylaşmak istedim. ürünü şu linkten sipariş verebilirsiniz.

https://www.aliexpress.com/item/ZD-Car-Front-Rear-Mudguards-For-2013-2014-2015-Skoda-Octavia-A7-Accessories-Splash-Guard-Car/32839286777.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2d804c4dmRcFt7

gelen ürünün içerisinden vidalar çıkıyor. paçalıklar, davlumbaz bağlantı vidaları ile birebir uyumlu oldukları için davlumbaz üzerindeki orjinal vidalarını kullandım.
tekerleklerden sıçrayan çamurları büyük ölçüde kesti diyemem ancak araba üzerinde paçalıkların olması arabayı daha oturaklı gösterdi diyebilirim.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir türlü alışamadım şunlara. Halbuki çok kullanışlı. Mud guard diyince biraz da sempatik gelmeye başladı:)

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
octavia nın en kullanışlı ve en çirkin akseauarı

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Paçalık bence önemli bir aksesuar. Sedan ve Station Wagon araçlarda arka tampona çok fazla çamur/taş sıçrıyor. Sonra kuruyunca çıkarması çok dert. Taş gelince de ince çizikler oluşuyor. Ben de Fabia Combi aracıma 1 yıl önce taktım, hem görüntü hem de işlevsel olarak çok memnunum.

Hatchback araçlarda da arka cama çok fazla su geliyor yağmur yağdığı zaman. Paçalık bunu da önlüyor.