škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VAG-COM Kodlamaları Hakkında Herşey

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bendeki kablo 17.1.3 sürüm fakat yazılım 16.8.3. 2017 model arabada işe yaradı. Sizdekinde denemeden bir şey diyemem. Vaktiniz varsa gelirseniz deneriz, tanımıyorsa zaten modülü okumayacaktır.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
İstanbul Avrupa yakasında Vag-Can Pro kablosu olup da yardımcı olabilecek var mıdır arkadaşlar? Geri vites ışıklarını Lede çevirince arıza lambası yakıyor. Bendeki kablo 17.1.3 ile arızayı söndüremiyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Halil kardeşim gündüz farları için bende de aynı sorun var. Modulde LED seçeneği yok dediğin gibi VCP (Vag-Can Pro) ya da ODİS gibi programlarla LED diye ayarlanabilir belki. Tabi yine iş modulun desteklemesine bağlı! Ya da paralel birer 15-20 ohm 10-15 watt direnç takmak lazım. O da meşakatlı bir iş.:(

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;646303
Halil kardeşim gündüz farları için bende de aynı sorun var. Modulde LED seçeneği yok dediğin gibi VCP (Vag-Can Pro) ya da ODİS gibi programlarla LED diye ayarlanabilir belki. Tabi yine iş modulun desteklemesine bağlı! Ya da paralel birer 15-20 ohm 10-15 watt direnç takmak lazım. O da meşakatlı bir iş.:(

VCP üzerinden modül destekliyormuş. Konyadan bir arkadaş bu yöntem ile yapmışlar. Bu yüzden yakınlarda birinden VCP arıyorum. :(
Paralel direnç çok zor değil benim için. Ancak stop arkası orjinalliği bozmak istemediğim için şimdilik bu yola başvurmak istemiyorum. :gut:

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Prof. Cihaz olsa ben de baktırmak isterim. Fakat her BCM/CECM'nin LED desteği bulunmuyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyle de bir durum var; sonu  *-089 ile biten modüllerden itibaren LED desteği görünüyor.

Alıntı
Need of upgrading the stock BCM:

There are BCMs which provide a basic set of functions (e.g. central locking, fog lights etc.) and those that have advanced features (e.g. cruise control, static cornering lights, OEM bi-xenon projector lights etc.)

From Ross Tech's website, for the Polo 6R this is how it is:

Basis+ Part Numbers: ***-937-084-***

Medium+ Part Numbers: ***-937-085-***
    Supported Features (like Basis+ and additionally): Central Locking, Anti-Theft-System, Outside Mirror Heating, Seat Heating

Medium++ Part Numbers: ***-937-086-***
    Supported Features (like Medium+ and additionally): Remote Control

High+ Part Numbers: ***-937-087-***
    Supported Features (like Medium++ and additionally): Cruise Control System (CCS), Anti-Theft-System LIN-Databus (for Alarm Horn)

Reku (Recuperation) Part Numbers: ***-937-088-***
    Supported Features (like High+ and additionally): Start/Stop System (with Recuperation)

Licht (Lighting) Part Numbers: ***-937-089-***
    Supported Features (like High+ and additionally): Lighting Functions (LED DRL, Bi-Xenon etc.)

Licht/Reku (Lighting/Recuperation) ## Part Numbers: ***-937-090-***
    Supported Features (like High+ and additionally): Lighting Functions (LED DRL, Bi-Xenon etc.), Start/Stop System (with Recuperation)

https://www.team-bhp.com/forum/diy-do-yourself/169586-vw-polo-diy-upgrading-bcm-body-control-module.html

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;646323
Şöyle de bir durum var; sonu  *-089 ile biten modüllerden itibaren LED desteği görünüyor.

https://www.team-bhp.com/forum/diy-do-yourself/169586-vw-polo-diy-upgrading-bcm-body-control-module.html

Benimki -089 ile bitiyormuş:
Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: 6C0-937-089-V1.clb
   Part No SW: 6C0 937 089 D    HW: 6C0 937 089
   Component: BCM PQ26 Hi4R H10 0094  
Güzel haber.:)
Teşekkürler. :ok:

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Senin adına sevindim. Doğrusu ben de prof. bir cihazla farklı bir şey görünür mü diye merak etmekteyim. Benim BCM *086 H ile bitiyor maalesef.:o

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: lrfan;645309
Henüz istediğim kabloyu bulamadım.  Yeni versiyonları destekleyen bir kablo bulmam lazım benim araç için

18.9 VCDS ve onu destekleyen kablo elime geçti. 2018 Eylül üretimi dahil her tür VAG grubuna uygunmuş. Dün yazılımı PC'ye kurdum, uzun zaman oldu ama yazılım hiç değişmemiş, yapacak ufak tefek eğlencelik işlerimi halledeyim  :)

Kablo Ross-Tech HEX-V2

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;647973
18.9 VCDS ve onu destekleyen kablo elime geçti. 2018 Eylül üretimi dahil her tür VAG grubuna uygunmuş. Dün yazılımı PC'ye kurdum, uzun zaman oldu ama yazılım hiç değişmemiş, yapacak ufak tefek eğlencelik işlerimi halledeyim  :)

Kablo Ross-Tech HEX-V2

Kablo Güzelmiş:ok: Hayırlı olsun. Bende de 17.1.3 versiyonu var. Ancak bazı özellikleri açmıyor. Yenilemek gerekiyor sanırım:confused:
Kabloyu nereden aldınız? Linkini paylaşabilir misiniz?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;647976
Kablo Güzelmiş:ok: Hayırlı olsun. Bende de 17.1.3 versiyonu var. Ancak bazı özellikleri açmıyor. Yenilemek gerekiyor sanırım:confused:
Kabloyu nereden aldınız? Linkini paylaşabilir misiniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-vag-com-vcds-vw-jetta-golf-passat-polo-gizli-ozellik-acma-kablo-623609655/detay

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;647978
Çindekilere göre epey pahalıymış. Orjinal mi bu? Güncelleme alabiliyor mu yani?

Orijinal, klon kablo değil. Ross-tech işi doğrudan.

Çin işine güvenemedim pek, yapmak istediğim biraz daha detaylı işleri desteklemiyor Çin işleri

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;647979
Orijinal, klon kablo değil. Ross-tech işi doğrudan.

Çin işine güvenemedim pek, yapmak istediğim biraz daha detaylı işleri desteklemiyor Çin işleri

Orjinal alarak iyi yapmışsınız. Kablo ömürlük yani. :D
Bendeki Çin işi olduğu için herşeyi yapamıyor. Ancak hakkını yiyemem yine de. İşimi görecek epey gizli özellikleri açabildim. Hatta yağmur sensörünü bile bu kablo ile kodladım:D

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan bey, kablonuz hayırlı olsun. Benim kabloyla açamadığım gündüz farı ile birlikte yanan arka parkları görüyor mu denemek isterdim.;)