škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kapılardan gelen ses...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba;
benim fabia 1 2004 model aracım ile bozuk yola girince kapılardan ses geliyor. boşluktandır diye tahmin ediyorum.
eğer boşluk var ise nasıl bir yöntem izlemeliyim.
kapı fitillerini değiştirmeli miyim veya fitillerin içine yuvarlak bir lastik yerleştiriyorlarmış.
sizce bu bozuk yola girince bu kapılardan gelen sesi nasıl alabiliriz?
:confused:

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Metal sesi ise, kilitteki boşluklardan geliyor ona çare bulamadım. Daha doğrusu çare buldum ancak eskiye döndü. Kiliti sıkınca düzeliyor biraz ama sık-gevşet benim kilit vidası yalama oldu, 3 aydır çare düşünüyorum.Resimdeki 3 ve 4 nolu vidalar

Vıcı vıcı türünden plastik sesi  ise, kapı fitilleri ses yapıyor, silikon sprey bulup sıkarsanız, bir hafta falan kesiyor sesi.

Tıkır tıkır bir ses ise, kapı döşemesi yapıyor. Kapı döşemesi sökülecek, sert parçalara çift taraflı bant ya da silikon çekilecek. Kapı kilipsleri değişecek. O zaman ses kesiliyor
http://www.skodam.com/download/file.php?id=940&mode=view

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;523384
Metal sesi ise, kilitteki boşluklardan geliyor ona çare bulamadım. Daha doğrusu çare buldum ancak eskiye döndü. Kiliti sıkınca düzeliyor biraz ama sık-gevşet benim kilit vidası yalama oldu, 3 aydır çare düşünüyorum.Resimdeki 3 ve 4 nolu vidalar

Vıcı vıcı türünden plastik sesi  ise, kapı fitilleri ses yapıyor, silikon sprey bulup sıkarsanız, bir hafta falan kesiyor sesi.

Tıkır tıkır bir ses ise, kapı döşemesi yapıyor. Kapı döşemesi sökülecek, sert parçalara çift taraflı bant ya da silikon çekilecek. Kapı kilipsleri değişecek. O zaman ses kesiliyor
http://www.skodam.com/download/file.php?id=940&mode=view

Kardeş çok teşekkürler dediklerini deniyeceğim...

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
birde çam krikosu boşluk yapıp kapı saçına vurunca ses yapıyor ...