škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dedik napsak triger değişelim :)

FF · 31 · 10029

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;522860
Aglamak istiyorum yaaa. Biz 150m2 yer bulduk mu gobek atiyoduk..

La yok du ne üzülüyon :D benim servisin yeri orası, biraz hayvanatsal boyutta tabi :D hobi mekanı gibi gözükmesinin nedeni yeri taşınıyor, toparlandı ortalık ne alet ne edevat kaldı ondan. Şimdi yeni yere taşınacak, ordan devam edecez artık aksiyonlarımıza ama yer bulamayık bakalım bayramdan sonraya bekliyok bakalım ne olacak :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;522862
La yok du ne üzülüyon :D benim servisin yeri orası, biraz hayvanatsal boyutta tabi :D hobi mekanı gibi gözükmesinin nedeni yeri taşınıyor, toparlandı ortalık ne alet ne edevat kaldı ondan. Şimdi yeni yere taşınacak, ordan devam edecez artık aksiyonlarımıza ama yer bulamayık bakalım bayramdan sonraya bekliyok bakalım ne olacak :D

Abi yuregime indi ama bi an :D de gidi dee bi ara ne guzel kendi garajimiz vardi kado garaj

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;522864
Abi yuregime indi ama bi an :D de gidi dee bi ara ne guzel kendi garajimiz vardi kado garaj

İstanbul'da nerede yer bulacanda hobisi kalacak be Doğukanım, afedersin it bağlasan durmaz Allah'ın dağında yere adamlar kaç bin tl istiyor. Aha servisi açmamız lazım yer bulamıyorlar hepsini geç. Anlamsız saçma sapan fiyatlar uçuyor, bizim yaşadığımız yere göre değil bu hayaller :D kafam atıyor gidecem zaten buralardan az daha bahane arıyorum :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;522865
İstanbul'da nerede yer bulacanda hobisi kalacak be Doğukanım, afedersin it bağlasan durmaz Allah'ın dağında yere adamlar kaç bin tl istiyor. Aha servisi açmamız lazım yer bulamıyorlar hepsini geç. Anlamsız saçma sapan fiyatlar uçuyor, bizim yaşadığımız yere göre değil bu hayaller :D kafam atıyor gidecem zaten buralardan az daha bahane arıyorum :D

Haklisin abi. Yasanmaz bi ulke oldu artik burasi ne insani insan ne parasi para..

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;521098
Güle güle kullan.
Kazasız belasız İnşaallah.
Seçkin mi ora?
Cıh :D benim eski anasponsor :D
Martini Racing?:hih:
Alıntı yapılan: DDŞ!;521128
...Mekan guzelmis. Dukkan mi orasi? Hobi garaji deme duser bayilirin
Eyvallah Doğukanım :ok: 3500 m2 hobi mekanı evet :hih::hih::huh::hoh::hh::hh::adm::adm:
Alıntı yapılan: DDŞ!;522860
Aglamak istiyorum yaaa. Biz 150m2 yer bulduk mu gobek atiyoduk..
La yok du ne üzülüyon :D benim servisin yeri orası, biraz hayvanatsal boyutta tabi :D  hobi mekanı gibi gözükmesinin nedeni yeri taşınıyor, toparlandı ortalık  ne alet ne edevat kaldı ondan. Şimdi yeni yere taşınacak, ordan devam  edecez artık aksiyonlarımıza ama yer bulamayık bakalım bayramdan sonraya  bekliyok bakalım ne olacak :D
Alıntı yapılan: DDŞ!;522864
Ne hobisi ne garajı Doğukanım ya! Kandırıyor seni, burası Bâki' nin evin otoparkı. Daha doğrusu apartmanın otoparkı, bu görülen kısım Bâki' ye düşen kısmı.:D

Ağlıyon mu lan?! Ağlama! :D :kork1::aman:    :kork2: :knp: :boks::gach: :ddd: :kvg: :skn: :kavga: :acl:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;522870
Martini Racing?:hih:

Ne hobisi ne garajı Doğukanım ya! Kandırıyor seni, burası Bâki' nin evin otoparkı. Daha doğrusu apartmanın otoparkı, bu görülen kısım Bâki' ye düşen kısmı.:D

Ağlıyon mu lan?! Ağlama! :D :kork1::aman: :kork2: :knp: :boks::gach: :ddd: :kvg: :skn: :kavga: :acl:

Evet dabukü :hih::hoh::adm:

Olm yapma ya la :D yavaş yavaş alıştıra alıştıra diyeydin ya la :rm: :rm:

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 2006 model 1.4 otm. Çift eksantrikli bir motormuş.
Siz değerli arkadaşlarımın fikirlerini almak isterim.
Triger set Değişimi için Yetkili servisten aldığım fiyat 1000 tl+400 işçilik. %15 iskonto ile 1200 tl.
Özel servis işçilik dahil 550 ile 750 arası fiyat aldım. Parçalar gates marka imiş.
Size sorum şunlar:
1-özelde değişim ile yetkilide değişim arasında fark var mıdır?
2-mutlaka yetkili serviste mi değişmek gerekir. Bir sorun çıktığında arkasında durulması açısından...
3-km olarak değil yaş olarak doldu triger. Sadece kayış değişin diyenleri de okuyoruz. Devirdaim değişmeyin. Bu süre içinde Eskiyen sadece kayışlardır diyende var. Sizce nasıl olmalı ?
Cevabını bildiğin soruyu neden soruyorsun ki dediğinizi duyar gibiyim:ok:

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@ukalabukalemun araç kaç bin km de, eğer 5 sene içinde 90 bin i bulamayacaksanız sadece kayışları değiştirin.
Bu tarz bakımlarda kesinlikle servis. Ben debriyajı boschcar a yaptırdım 2 ay sonra sattım debriyajda hem boşluk varmış hemde kaçırma, verdiğim paraya yazık alan adam faturasıyla götürdü ama ne yaptılar bilmiyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servise verilen paraya yazik gunah. Herhangi ozel bir alet gerektiren bir islem de degil. Arabayi senteye getir kayisi sok gergiyi sok, gergiyi tak senteyi bozmadan kayisi tak (tabi soylemesi kolay isciligi bir hayli ugrastiricidir.) yetkili servis te olusabilecek bir olumsuzlukta arkasinda durmuyor zaten ozel servis de. Kaldi ki triger degisir marsa basilir duzgun calistiysa geri kalan butun olumsuzluklar parcaya aittir.

Eger icinizi cok rahatlatmak istiyorsaniz bir yetkili servisin direk yedek parca bolumune gidin kayis setini alin ve cikin (tabi 1000₺ derlerse o da gereksiz gidin guzel bir continental kayis ina gergi alin sanayiden)

Devirdaim konusunda da eger devirdaim kacirmiyorsa devam edin. Fazla devirdaim degistirme taraftari degilim.

Sanayide tahmini triger kayisi ve gergi bilyasi 200₺ civarindadir v kayisi da 40-50₺ civaridir. 250₺ parcaya para verirsiniz. 250-350₺ civari da iscilige verirsiniz 500₺ civarina isi kapatirsiniz ;)

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;528112
@ukalabukalemun araç kaç bin km de, eğer 5 sene içinde 90 bin i bulamayacaksanız sadece kayışları değiştirin.
Bu tarz bakımlarda kesinlikle servis. Ben debriyajı boschcar a yaptırdım 2 ay sonra sattım debriyajda hem boşluk varmış hemde kaçırma, verdiğim paraya yazık alan adam faturasıyla götürdü ama ne yaptılar bilmiyorum.

Aracım 2011 senesinde 51 bin kmde iken değiştirilmiş.şimdi tam 90 bin km de .
yaş olarak doldu ama km olarak var daha.

Doğu sen ne düşünüyorsun yukarıdaki görüş için . Sadece kayışlar mı yoksa bilyalar dahil mi ?

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı ilk aldığımda yaptırdım korkudan 1 hafta binmedim emanet araçla gezdim kayış kopabilir diye  benim kayışlar da aynı conti 1.4 16 101 hp cift kayışlı benim araçta...

Triger Seti Continental Rulmanlar devirdaim ina sanırım resimdeki ile aynı tüm soğutma sıvısı boşaltıldı kırmızı antifiriz wv için
Hava Filitresi Polen Filitresi Yağ Filitresi  Motor Yağı
V Kayışı Continental ve Rulmanları
Motor Alt koruma muhafazası yoktu onu taktırdım.
Bagaj kapağım açılmıyordu sol ön kapı switch tamiri yaptık bagaj normale döndü anahtar kontakta farlar yanıyor ikazlarım da çalışmaya başladı
Maslak Atatürk Oto Sanayide arkadaşım yaptı  hepsine toplam 900 tl ödedim işçilik ve kdv dahil faturalı

Yetkili Servis 2000 tl fiyat verdi hepsine. Tabi kullanılacak kayışların markasını bilmiyorum Conti olacak mıydı olmayacak mıydı
Üstüne 14.000 km yaptım bir sorun yok çok şükür.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2015, 14:01:12 Gönderen: trio »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Triger bakımının en basit ve net matematiksel hali;

4-5 yıl veya 90 bin km'de bir değişim.
Km'den dolayı değişimse yani 90 bin km'ler dolduruluyorsa değişmeyen her bir parçayı kullanmak artık ucundan kumar oynamaya giriyor, hepside su koyabilir o nedenle full değişmek en güzeli. Gergi rulmanı, devirdaim ve tüm kayışlar her 90-100 bin km aralığında değişirse içiniz rahat eder. Bu sistemdeki tüm parçalar çok basit parçalar ama bir tanesi sorun açtığı anda motorunuzu bitirmeye muktedirler trajedik olarak.
Km'niz dolmuyor ama 5 sene oluyor diyelim o zaman sadece kayışları değişebilirsiniz, araç 90 bin km'yi doldurana kadar bu şekilde yapılabilir ama her sökmede diğer parçalar mutlaka kontrol edilmeli, hiçbir garantisi yok kul yapısı.
İçinize sinen özel bir servis bulup yaptırın, kullanılan malzemeler iyi olsun, konusuna hakim birde eleman olsun tamam.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;528131
Aracım 2011 senesinde 51 bin kmde iken değiştirilmiş.şimdi tam 90 bin km de .
yaş olarak doldu ama km olarak var daha.

Doğu sen ne düşünüyorsun yukarıdaki görüş için . Sadece kayışlar mı yoksa bilyalar dahil mi ?

51 binde devirdaim ve bilyalar değişti mi? değişse bile orjinal parça mı bu soruları bilmiyorsanız zaten bir dünya işçilik parası vereceksiniz 200 tl daha verin kafanız rahat olsun.

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
En güzeli komple değişim yapayım gitsin. 2 lira kar edelim derken arabadan olmayalım üzmeyeyim Fabia mı :)