škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Egzoz tertibatından gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gösterdim Doğu. Birkaç yere gösterdim. Elle yokladılar dinlediler. Lifte kaldırdılar. katalizörü kontrol ettiler yok diyorlar.Bunda bişey yok deyip işin içinden çıkıyorlar. Ama bariz bir zırıltı var rahatsız ediyor. Birde koku da başladı egsoz kokusu içeride...
Başka bir sitede bi yazı okudum. Egzantrik contaları yada son çıkış contaları (oringleri de olabilir)bozulmuş olabilir diye bir fikir beyan etmişler. alakası var mı?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;530212
.... Birde koku da başladı egsoz kokusu içeride ....
Fabia' da durum nasıl bilmiyorum ancak hem zırıltı hem de koku başladıktan yaklaşık 15-20 gün sonra benim Favorit' in egsoz çatalının tırt olduğu ortaya çıkmıştı. İşi iyi bilen bir egsozcuda kontrol şart.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı yusufkiymazaslan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kokuyu bilmem ama bana spiralden geliyor gibi geldi ses geçen benim puntonunkini değiştirdim o da böyle zırıltı yapıyordu.

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;530219
Fabia' da durum nasıl bilmiyorum ancak hem zırıltı hem de koku başladıktan yaklaşık 15-20 gün sonra benim Favorit' in egsoz çatalının tırt olduğu ortaya çıkmıştı. İşi iyi bilen bir egsozcuda kontrol şart.

Uğur Bey egsoz çatalı nerede bulunuyor?Egsoz dışı bir parça mı?
İkimizde İstanbuldayız tanıdığını usta biri var mı ? Anadolu Avrupa farketmez.

Alıntı yapılan: yusufkiymazaslan;530224
Kokuyu bilmem ama bana spiralden geliyor gibi geldi ses geçen benim puntonunkini değiştirdim o da böyle zırıltı yapıyordu.

Normalde egsoz gazı arkadan dışarı atılması gerekir . Bende koku orta kısımdan çevreye yayılıyor o derecede ...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;530226
Uğur Bey egsoz çatalı nerede bulunuyor?Egsoz dışı bir parça mı?
İkimizde İstanbuldayız tanıdığını usta biri var mı ? Anadolu Avrupa farketmez....
Özel servis olarak Şahkan Oto/Güngören(0212-556 09 36) olabilir; Topkapı Akınsal Sanayi' de Ufuk Usta(0212 481 89 33) olabilir. Anadolu yakaında tanıdığım usta yok maalesef.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yusufkiymazaslan arkadaşımızın dediği spiral olayı biraz daha kuvvetli ihtimal gibi sanki. Biraz önce başka bir skoda forumunda şu yazıyı buldum bakabilir misiniz ? Tamda bu sesi anlatıyor..

http://www.skodam.com/felicia-pickup/egzoz-spirali-yaptiran-oldu-mu-t30150.html

Çevrimdışı BuuRa

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ses bence normal gaza basıldıgı taktirde fıs fıs hava alma sesi fabialarda var zaten bu seri bas çeklerde oluyo.

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Zırıltı neyin nesi o zaman ? Spiral , conta , oring , her ihtimal mümkün

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abicim sanayide egzozcu egzozcu gezeceksin baska caresi yok malesef