škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Doblo maxi Cargo ile yaşadığım sorunlar..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslinda uzerine fazla titremekten oluyor butun arizalar. Merakinizi gidereyim. Bende de 2013 caddy var, suan 55 bin km de.
İlk olarak kapi kilidi arizasi yasadim, sol.kayar kapinin kilidi, iceriden kilitleme yapmiyordu. Garantiden degisti. 40 bin km civarinda devirdaim pompasi kacirmaya basladi. Erken farkedip garantiden degisim sagladik. Yasadigim arizalar bunlar, haricinde kronik sikintilara gelirsek; sag kayar kapi hareketli cam, neredeyse tum caddylerde su alir iceri. Bizde de durum ayni. İc plastik trimler fazla sert oldugundan zamanla tikirtilar artiyor, fazla takmiyorum bu durumu. Yine caddylerde kronik erken biten debriyaj sorunu, kalkislarda hafif titreme ile kendini belli ediyor. Henuz kacirma sorunu yok ama sinyaller bi sikinti oldugu yonunde. Ampullerle ilgili bir sorun yasamadim diyebilirim. Sadece gunduz fari ampullerini degistirdim, teki kafasina gore yanmaya baslayinca. O da 2 yillik bir sure zarfinda olustu, surekli yanan ampuller oldugundan onemli degil bence. Bence en buyuk sikinti, aktif kullanimda daima ilk gunki performansi aramak. Ne yazik ki kul yapisi bu araclar bunu saglayamiyor, gunden gune farkli yerlerinde deformasyonlar olusabiliyor. Takmamak lazim diye dusunuyorum, teybimi acip, butun tikirtilari unutup biniyorum.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tofaş ve fiat ın kronik sorunu elektrikte stabil olmayan voltajdır...
tüm tofaş-fiatlarda sinyal verirken diğer lambaların kısıldığını görebilirsiniz...
ampul patlatma ise yine konjektörün stabil voltaj tutamamasından kaynaklı, yani max. 14,1 v olması gereken voltaj, bu rakamın üzerinde durur ve ilk giden flamanlı ampul olur.
Bizim punto genelde yattığından, voltaj, olması gerekenden daha düşük, öyle ki start-stop bile düşük voltaj nedeniyle devreye giremiyor.
Biz ilk aldığımızda fren müşiri arızası gördük, araba tümden sapıtmıştı, garantiden çözüldü, diğer arızaları da yaşamadık yatma sebepli...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: etms;522242
Aslinda uzerine fazla titremekten oluyor butun arizalar. Merakinizi gidereyim. Bende de 2013 caddy var, suan 55 bin km de.
İlk olarak kapi kilidi arizasi yasadim, sol.kayar kapinin kilidi, iceriden kilitleme yapmiyordu. Garantiden degisti. 40 bin km civarinda devirdaim pompasi kacirmaya basladi. Erken farkedip garantiden degisim sagladik. Yasadigim arizalar bunlar, haricinde kronik sikintilara gelirsek; sag kayar kapi hareketli cam, neredeyse tum caddylerde su alir iceri. Bizde de durum ayni. İc plastik trimler fazla sert oldugundan zamanla tikirtilar artiyor, fazla takmiyorum bu durumu. Yine caddylerde kronik erken biten debriyaj sorunu, kalkislarda hafif titreme ile kendini belli ediyor. Henuz kacirma sorunu yok ama sinyaller bi sikinti oldugu yonunde. Ampullerle ilgili bir sorun yasamadim diyebilirim. Sadece gunduz fari ampullerini degistirdim, teki kafasina gore yanmaya baslayinca. O da 2 yillik bir sure zarfinda olustu, surekli yanan ampuller oldugundan onemli degil bence. Bence en buyuk sikinti, aktif kullanimda daima ilk gunki performansi aramak. Ne yazik ki kul yapisi bu araclar bunu saglayamiyor, gunden gune farkli yerlerinde deformasyonlar olusabiliyor. Takmamak lazim diye dusunuyorum, teybimi acip, butun tikirtilari unutup biniyorum.

Demekki Caddy alsak yine benzer sorunlar var :)

Neyse Yeni Skoda Roomster çıksın ona bakarız artık :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;523210
Demekki Caddy alsak yine benzer sorunlar var :)

Neyse Yeni Skoda Roomster çıksın ona bakarız artık :)
Sana da İbiş alak pampa!:rm:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;523300
Sana da İbiş alak pampa!:rm:

forumu da ibişturkey olarak değiştirelim o zaman :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;523302
forumu da ibişturkey olarak değiştirelim o zaman :D
İsim mükemmel.
Kendi forumumuzu kuralım. Gidelim buralardan.:D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;523304
İsim mükemmel.
Kendi forumumuzu kuralım. Gidelim buralardan.:D

Haydi kak! gidek :dede::skn:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;523306
Haydi kak! gidek :dede::skn:
Yürü la! aten Škoda' nın bacaklar çarpık.:hih:

Bak şimdi bu topic ne biçim coşuyor.:kiki:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;523309
Yürü la! aten Škoda' nın bacaklar çarpık.:hih:

Bak şimdi bu topic ne biçim coşuyor.:kiki:

Ne zamandır forumu okuyupta gülmemiştim :D  

Zaten logosunu da sevmezdim ne o öyle çirkin ördek :kus3:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;523310
Ne zamandır forumu okuyupta gülmemiştim :D
 Gelsen gülcen de gelmiyon ki işte.
Alıntı yapılan: mygokhan;523310
Zaten logosunu da sevmezdim ne o öyle çirkin ördek :kus3:
Amaaan! Pis be!:D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anam batmış ya la bu ra, du az daa batıram bende tam olsun bare:D
 Heee gidelim lan valla, bende Ford'a geçiyom nassa çokta tınnnn tırıı :D:D:D