škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeticiler gündüz farlarımıza bi çözüm yok mu ?

Murat66 · 35 · 11755

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Doğrudur zafer abi güzel bilgiler aydınlattığın için teşekkür ederim.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murat66;487854
Doğrudur zafer abi güzel bilgiler aydınlattığın için teşekkür ederim.

Bir şey değil Murat kardeş yardımcı olabildiysem sevinirim. Önceki aracım Toyota idi bütün ampüllerini değiştirmiş led yapmıştım ama Yeti'ye el atmadım henüz.

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende hepsine el atmak istiyorum işte araştırma aşamasındayım iç dış komple. Xenon istiyorum fakat merceksiz farlarada takmak istemiyorum. Yaza doğru çıkma elegans donanımda ki bi xenon far bulabilirsem güzel olacak.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında bende ilerleyen zamanda orijinal Elegance far takımı alıp değiştirmek istiyorum. Elegance donanımın ön far takımı mecekli ve led gündüz farı mevcut arka stopları C şekilli led

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yaza herşeyi yapmayı düşünüyorum hocam şimdilik hız sabitleyici arayışlarındayım. Yaza kaldı far değişimi

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arka plaka lambalarının ampüllerini değiştirdim 4 ledli ampül taktım arıza ışığı yandı. Sanırım ampülleri led yapamayacağız gibi görünüyor  ya da arıza lambasını yakmayan led ampül kullanmak gerekecek.

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
http://www.fardoktoru.com/?newUrun=1&Id=682802&CatId=bs359982&Fstate=&/VW-LED-PLAKA-AYDINLATMA-SETİ Plakalıklara bu ürünü yapmayı düşünüyorum. Vw de yakmıyorsa bizde de yakmaz heralde. Photon diye bi marka var ona da yakmıyor diyolar ama fiyat olarak pahalı geldi bana. Burda çiftine 50 lira istiyorlar. Ama aydınlatma şahane.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Photon marka kaliteli, benim aracımda 2 yıldır plaka ve park ledleri sorunsuz çalışıyor. Arıza ışığını plaka ledleri yakıyordu Fabia'da bu markanın ledleri, ama kitin içinden çıkan ara devreyi takınca sorun kalmadı

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Philips ile beraber satılıyo zaten internette falan. Plaka lambasını kutusundan açıp çalıştırma fırsatımız oldu. Gözümü kararttı o derece fazla ışık veriyor.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selam Yeti'ciler :)

Hazır bu konu açılmışken bir soru da benden:

Bizim arabalarda arka sis lambası 1 tane mi, yoksa 2 tane mi?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş konu ve başka bir konu altında sorulsa da benim de dikkatimi çeken bir durum olduğundan öğrenmek istedim. Ön arka lambaları kontrol ederken sağ-arka sis lambasının yanmadığını farkettim. Lamba yanık diye arka stopu söküp başka bir ampül takınca yine yanmadığını farkettim. Sonra yerine takmadan geri vitese alıp geri vites lambası ile yandığını gördüm. Bunun anlamını bilen var mı? Malum bizim elektrikçi diye geçinip fren lambalarını geri vites lambalarına takanlar gibi yanlış bir uygulama mı, yoksa mantıklı bir açıklaması var mı, bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim? Yoksa tesisatı araştırmayı düşünüyordum. Arka sisleri yakınca tek sol sis yanıyor. Geri vitese ise geri vites lambaları yanında sağ sis de yanıyor??

Bu arada gerekiyorsa konu ayrı bir başlığa bölünebilir.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;556844
Sanırım tek arka-sis lambası standartmış.;):gaz:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=23375

Teşekkürler. Ben de arkada kaç sis lambası olduğundan emin değildim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her ikisi de var fakat ilgili standart gereği sadece sürücü taraftaki yanacak şekilde ayarlanmış. Gerek duyulursa VAG-COM ile her ikisinin de yanacak şekilde açılabileceğini düşünüyorum. Mevzuat ve sürüş güvenliği için yeterli denmişse bir gerekçesi vardır. Fakat arka sislere müdahale edip parklara, geri vitese ya da frenlere bilinçli ya da bilinçsiz (kendisi ya da bilen elektrikçiler sayesinde!) bağlayanlara ne yapmak lazım?

Aracımızın için içinden baktığımızda gördüğümüz önemli olduğu kadar, karşıdan ve arkamızdan gelenleri de düşünmek zorundayız!