škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti 1.6 dizel otomatik motordan beyaz duman cikiyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geriye bir işlem kalıyor.
Beyaz duman atarken kaputu açıp tespiti kendiniz yapmanız ve video çekmeniz olacak. Bu videoyu da servise paylaşırsınız, servis de gerekeni yapar artık....

*** DİKKAT ; MOTOR ÇALIŞIR VAZİYETTEYKEN, HAREKETLİ/ÇALIŞAN AKSAMLARA YAKLAŞMAMAK GEREKİYOR, EŞYALARIMIZ MOTOR AKSAMLARINDAN UZAK OLMASI GEREKİYOR !!!

Çevrimdışı devrim1972

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende aynı şey, yapmayı planlıyorum. Teşekkürler:)
Bir de cuma günü özel bir servise götüreceğim. Bakalım. Ben bu sorunu yaşayan başka biri var mı diye öğrenmek istiyorum.

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrim1972;601361
Bende aynı şey, yapmayı planlıyorum. Teşekkürler:)
Bir de cuma günü özel bir servise götüreceğim. Bakalım. Ben bu sorunu yaşayan başka biri var mı diye öğrenmek istiyorum.

Bu sadece yağmurlu havalarda mı oluyor ?  Kuru havalarda da oluyor mu ?

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam o duman benden de çıkıyor :)
Sizinki de kesin öyledir demiyorum ama benim aracımda ıslak kaputun üzerinden çıkan buhar :)

Bu gözle bakmanızı öneririm. Kaput açıkken  motor bloğundan yükselen bir duman yok ise ve sadece kaputu kapattığınızda varsa böyle bir şey sizinki de bu olabilir.

Saygılarımla.

Çevrimdışı devrim1972

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar, aracın sıkıntısı egzos sistemindenmis. Kaputu iç kısmı, motorun arka kismindaki koruyucu simsiyah olmuş.
Pazartesi benim yetisko tamir olacak insallah

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrim1972;601624
Selamlar, aracın sıkıntısı egzos sistemindenmis. Kaputu iç kısmı, motorun arka kismindaki koruyucu simsiyah olmuş.
Pazartesi benim yetisko tamir olacak insallah
Hadi gözünüz aydın. :gaz:
Arızanın tam tanımını veya bir görselini paylaşırsanız iyi olur, biz de görmüş oluruz.

Çevrimdışı devrim1972

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorun egzos sistemi, tam calismadigindan dumanı motor kismindan veriyor. Pztesi bakıp sokecekler, gerekirse contalari degistirecekler, DPF yi temizleyecek ler.  Egr ye bakacaklar. Foto yok ama çarşamba aracı alınca size deraylı olarak sorunu ve cozumunu yazarim. Teşekkürler.

Çevrimdışı devrim1972

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar, sizce yetkili servisi sikayet var a yazıp ana distribütör e şikayet ediyim mi?