škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeticiler gündüz farlarımıza bi çözüm yok mu ?

Murat66 · 35 · 11761

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Arkadaşlar uzun süredir forumu takip ediyordum. Yeni üye oldum. Aracım yeti greenline 2012. Gündüz farlarını turuncu veya beyaz ledli yapmak istiyorum fakat far tipine uygun bi ampul bulamadım. Sizce ne yapmalıyım bi öneriniz var mı ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ampul tipi P13W diye biliyorum...

E-bay'de P13W diye taratın bolca ürün gelir

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sağolun İrfan bey. özel servis ampul tipini bilemedi yozgatta. ebaydan buldum dediğiniz gibi. önerebileceğiniz arıza lambası yakmayan led var mı bildiğiniz ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murat66;487495
Sağolun İrfan bey. özel servis ampul tipini bilemedi yozgatta. ebaydan buldum dediğiniz gibi. önerebileceğiniz arıza lambası yakmayan led var mı bildiğiniz ?

Önce en ucuzunu alıp deneyin, bakalım ne olacak, baktınız sıkıntı yok, kaliteli olanları deneyebilirsiniz. CREE led olanlar alınabilir, sağlam oluyorlar smd ledlere göre

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni Yeti'de gündüz farı mevcut Ambition donanımda normal ampül Elegance donanımda led şeklinde bende ampül'ü turuncu ile değiştirip Amerikan park şekline getirmeyi düşünüyorum. Gündüz farı 2 kademeli ışık şiddeti ile yanıyor normal gündüz farı konumu ve parkları açtığınızda ışık şiddeti kısılıyor. Kısa farlar açıldığında ise tamamen sönüyor.

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
akıllıca. Eskisinde öyle birşey yok sanırım. Amerikan park gibi yapmak istedim fikir üzerine farları cam boyasıyla boyadım. Güzel turuncu duruyor ama ışık şiddeti düştü ve farlarım karardı. Yeni yetidede far tipi aynı mı acaba

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murat66;487583
akıllıca.  Yeni yetidede far tipi aynı mı acaba

Far çizgileri değişti

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murat66;487583
akıllıca. Eskisinde öyle birşey yok sanırım. Amerikan park gibi yapmak istedim fikir üzerine farları cam boyasıyla boyadım. Güzel turuncu duruyor ama ışık şiddeti düştü ve farlarım karardı. Yeni yetidede far tipi aynı mı acaba

Eskisine oranla farlar tamamen değişti ön sis farları değişti ön far grubunda alt tarafında Elegance donanımda led Ambition donanımda ampul şeklinde gündüz far sistemi mevcut.

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;487690
Eskisine oranla farlar tamamen değişti ön sis farları değişti ön far grubunda alt tarafında Elegance donanımda led Ambition donanımda ampul şeklinde gündüz far sistemi mevcut.
tabi baya değişti de sorum elegans olmayan bi donanımında ki gündüz farı ile eski yetide ki gündüz farı tipi aynı mı ?

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murat66;487696
tabi baya değişti de sorum elegans olmayan bi donanımında ki gündüz farı ile eski yetide ki gündüz farı tipi aynı mı ?

Eskisinde nasıldır bilmiyorum fakat yeni Ambition donanımda far içinde alt tarafında boydan boya 2 kademe yanan bir Amerikan park ve gündüz farı şeklinde sanırım 21 watt dipsiz ampül var. Elegance donanımda aynı yer boydan boya beyaz led çizgi şeklinde yanıyor.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murat66;487783
Keşke bizimkilerde dipsiz olaydı ������

Ampül tipini tam bilemiyorum kitapçığına bakmadım fakat kapılar açıkdığında yanan kırmızı uyarı lambalarının ampülleri T10 denilen dipsiz park ampül tipinde sanıyorum gündüz farının ampülü de T20 dipsiz ampül ve 21 watt diye düşünüyorum çünkü kısa huzmeli farlar gibi güçlü yanıyorlar.

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Reflektörler göz alması için içerisinde ki aynaları yukarı bakıyor, aslında fazla ışık yok ama göz alıyor gündüz farları.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murat66;487832
Reflektörler göz alması için içerisinde ki aynaları yukarı bakıyor, aslında fazla ışık yok ama göz alıyor gündüz farları.

Olabilir fakat parklar yandığında gündüz farlarının ışık şiddeti epey düşüyor. Yani iki değişik watt değerde yanıyor çift duylu ampül olması da muhtemel. Bazı araçların arka stop lambaları hem stop hem de fren lambası olarak dizayn edilmiştir aynı sistem gündüz farında da olabilir yani parklar yanarken 5 watt güçte gündüz farları seçildiğinde 21 watt.