škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Expertiz Görüşüne nasıl itiraz edilir

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yakubu61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, yolda giderken lastiğimin patlaması sonucu bir kaza atlattım. Arka sol ve ön sol lastiklerim patladı, jantlarım kırıldı. Ben kazanın psikolojisinden yeni yeni kurtulmaua başlamışken, ekspertiz jantları tamir ettirmeye çalışacağını söylüyor. Tamir ettirilmiş jant üzerimde gitmek son derece mantıksız geliyor buna nasıl itiraz edebilirim.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=18208]yakubu61[/MENTION] sigortacılık tahkim kurulu var internette araştırın, tahkim kuruluna itiraz edilebiliyor diye biliyorum.
http://www.sigortatahkim.org/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=53

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamir edilmiş jantlar için onarım yapan firmadan ve experden en az iki yıllık jantın orjinal hali gibi türkiye mevcut yol şartlarına göre dayanım ve performans göstereceğine dair yazılı garanti taahhütnamesi istediğinizi belirtin.

Çevrimdışı yakubu61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;651331
Tamir edilmiş jantlar için onarım yapan firmadan ve experden en az iki yıllık jantın orjinal hali gibi türkiye mevcut yol şartlarına göre dayanım ve performans göstereceğine dair yazılı garanti taahhütnamesi istediğinizi belirtin.

Dediğiniz şekilde yaptım, sigorta şirketi bana aracının hasarı çok görünür diye akıl vermeye çalıştı. Ben hasar umrumda değil sağlıklı olarak yola devam etmek daha önemli deyince birazda itiraz edince jantları değiştirdiler. Jantlar iki adet toplamda 8.000 TL  baya bir tuttu, açıkcası pekte umrumda değil.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Bu işler böyle işte. Bırakın Türkiye'yi dünyada Hiç bir firma tamir ettiği janta yazılı garanti veremez.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaynak yapılan monoblok bir malzemede, en zayıf yer kaynak yeridir. Metalin yapısal bütünlüğünün bozulduğundan dayanımı azalır. Jant üretimini izlerseniz, malzeme bir bütündür, sadece kesme yapılır. Balans tutturmak için illa ayar çekilir ama iş mukavemete gelince hesap tutturmak zor. Yenisini alarak en iyisini yapmışsınız.