škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sağ önden gelen ses?yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gvn_oktay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar.fabia 2004 1.2 classic aldım.2 gündür sağ önde veya sağ tekerden tak tak tak diye ses geliyor.ama sürekli yapmıyor.özellikle 2.vitesten sonra yapıyor.boşa aldığımda ses kesiliyor.bazen komple kesiliyor.sesi yaptığı zaman bir ustaya götürmek istiyotrum ama denk gelmiyor.normal ses kestikten sonra götürdüm,usta sürdü baktı sağına soluna bişey bulamadı.?????

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Taş girmiş olmasın diskin oralara bi yere :D aynısı oldu, ki siz benim kadar manyak değilmişsiniz, ben sesi duyar duymaz koca İstanbul Yolunda yarım saat arabayı inceledim, altına yattım, prizdirek kırdım sandım :kiki:

Hatta ben o sesi ilk duyduğumda ya kartel muhafaza yere düştü yada orta susturucu koptu sürüklüyorum sandım  :++: Abartısız :D

efe_38

• Ziyaretçi
sağa veya sola dönerken keskin virajlarda ses geliyor olsaydı çözümü tekeri döndüren mil gibi değişik birşey var tokmak gibi onu değişmek gerekiyor.

ama düz yolda niye gelir anlamış değilim,disklerde bi sorun olabilir veya lastikte iyi bir servise götürmek en doğrusu olur düşüncesindeyim..

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet direksiyonu kırınca geliyorsa o tak tak sesi. Aks kafasının değişmesi gerekiyor demektir. Direksiyon sabitken de gelmez; ancak her şekilde ses gelmeye devam ediyorsa ustayı da alıp şöyle güzel bir teste çıkmakta fayda var :)
İyi forumlar...
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı hakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçenlerde benim fabia ya da oldu. sağ ön tekerlekte gıcırdama gibi sürükleme gibi bir ses gelmeye başladı. yavaş giderken yapmıyordu. biraz hızlanınca başlıyor sonra 4 e falan atınca kesiliyordu. biraz ikinci viteste gidip sağa çektim disklerin sıcaklığına baktım sağ disk soldan çok daha sıcaktı. fren sorunu olabilir diye frenciyi aradım. adam inceledi tekeri söktü ve merkez ile disk araşına taş girdiğini söyledi ve temizleyip bür güzel yağladı. fabia konusunda acemi birisi olarak sizde bir diskleri kontrol edin. sıcaklık farkı oluyormu belki oradan olabilir.
iyi forumlar..