škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1 depo benzinle maksimum kaç km yaptınız?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgurcollu;643510
En son ankara-aydın yaptığımda ortalama 5 yaktı ama arabada 3 kişi ve oturulacak hiçbir yer kalmayacak şekilde eşya yüklü olarak geldi ve 120'nin altına inmedim. Şehir içinde ankara trafiğinde sabah 4.1 filan yakıyorum.

120nin altina inmezsen 5lt nin altina da inemezsin. 120 de 5lt minimum oluyor. ben samsundan istanbula gelirken 100 120km hiz civarinda geldim. ama geliste cok uzun yokus asagilari (ozellikle bolu tunelinden sonra) oldugu icin oralari cok kullandim ve hic kaz vermeden kilometrelerce geldim sifir litre yakarak. boylece ortalamami dusurdum.
samsun istanbul 800km filan tutuyor. bunun yaklasik toplamda 100km sini yakit tuketmeden gelmisimdir.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;643511
şehir içi 4.1 mi hay maşallah şehirdışında 3.5 falan yakması lazım o zaman

Şehir içi kavramı burda biraz değişken birşey. Dur kalk trafikten çok istanbul yolunda durma olayı çok fazla olmadan (bazen olabiliyor) çoğunlukla 60-70 ile gidilen bazen 30 40 bazende 80 yapılan bir yol. Yolda trafik yoksa 3.6 bile gördüm trafik fazla ise 4.8 oluyor.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;643512
120nin altina inmezsen 5lt nin altina da inemezsin. 120 de 5lt minimum oluyor. ben samsundan istanbula gelirken 100 120km hiz civarinda geldim. ama geliste cok uzun yokus asagilari (ozellikle bolu tunelinden sonra) oldugu icin oralari cok kullandim ve hic kaz vermeden kilometrelerce geldim sifir litre yakarak. boylece ortalamami dusurdum.
samsun istanbul 800km filan tutuyor. bunun yaklasik toplamda 100km sini yakit tuketmeden gelmisimdir.

100 civarı gelsem 4.2 ler olur bence de birde araç aşırı yüklü olunca iş değişiyor ama o kadar yavaş gidince yol bitmiyor. 119'a limit atıyorum. 110-119 arası değişen bir hızla gazlıyorum.

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu akşam Allah izin verirse İST-ORDU yolculuğuna çıkıcam. Bakalım ne ykıcak. Sonuçları paylaşırım. 2017 Fabia 1.0 Ambition

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namikyildirim;643533
Bu akşam Allah izin verirse İST-ORDU yolculuğuna çıkıcam. Bakalım ne ykıcak. Sonuçları paylaşırım. 2017 Fabia 1.0 Ambition

Samsun çevreyolu yakınında mola verirsen çay ikram ederim :):)

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;643539
Samsun çevreyolu yakınında mola verirsen çay ikram ederim :):)

Teşekkür ederim ailecek 2 araba gideceğiz o kadar yük olmak istemem :) Tek yolum düşerse mutlaka bir değil 3-4 bardak çay içerim :):eyv.:

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namikyildirim;643533

ben istanbul samsun yaparken en fazla +200km yol birakmistim eve ulastigimda. yani kirmizi benzin sinirinda samsuna varmistim. yaklasik 9 saat surmustu. eger 100km civarinda bir hizla gidersen orduya sehir merkezine tek depo ile varabilirsin.

bu arada ogleden sonra cikmaya bakman lazim ve mumkun oldugunca istanbulda cok trafige girmemelisin. onun disinda trafikte benzin yiyecegin bir yer yok. istanbul dur kalk trafigi cok benzin yiyor.

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;643601
ben istanbul samsun yaparken en fazla +200km yol birakmistim eve ulastigimda. yani kirmizi benzin sinirinda samsuna varmistim. yaklasik 9 saat surmustu. eger 100km civarinda bir hizla gidersen orduya sehir merkezine tek depo ile varabilirsin.

bu arada ogleden sonra cikmaya bakman lazim ve mumkun oldugunca istanbulda cok trafige girmemelisin. onun disinda trafikte benzin yiyecegin bir yer yok. istanbul dur kalk trafigi cok benzin yiyor.

Yedek depo dolu olarak tam 1 depo ile ortalama 100-110 kö arası sakin bir sürüşle İst-Ordu arası 4 kişi ile rahat bir yolculuk yaptık. Rampalarda girdiğimiz vitesle çıktım çoğu zaman. Tatmin edici bir yolculuk oldu araç bakımından

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namikyildirim;643641
Yedek depo dolu olarak tam 1 depo ile ortalama 100-110 kö arası sakin bir sürüşle İst-Ordu arası 4 kişi ile rahat bir yolculuk yaptık. Rampalarda girdiğimiz vitesle çıktım çoğu zaman. Tatmin edici bir yolculuk oldu araç bakımından

bence gayet guzel. bu rakamlara cok fazla arac erisemez. ben buyuklere soyledigimde giderken 2 2 depo benzin aliyoruz biz diyorlardi.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ankara ile İstanbul arasında büyük bir fiyat farkı var. İstanbul'da 6.82 olan bir firma Ankara'da 6.94'e satıyor. Ankara'da yaşayanların suçu ne acaba.