škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1 depo benzinle maksimum kaç km yaptınız?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;641730
U bayramda  istanbul giresun sebinkarahisar- gorele-trabzon akcaabat-sevinkarashir-istanbul 2600 km toplam 980 tl ne dersiniz sabit hiz 120 araba sa 4 kisiyiz bagaj silme dolu :)

Yanlış hesaplamadıysam arabanız 100 km de 5.5 lt civarı yakmış. Benzinli bir araca göre gayet iyi bir değer bence.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamemo;641733
Yanlış hesaplamadıysam arabanız 100 km de 5.5 lt civarı yakmış. Benzinli bir araca göre gayet iyi bir değer bence.

Bende beklemiyordum bu kadarini uzun yolda resmen kokoamis benizni

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yola çıkmadan depoyu fulledim. ilk tık yaptıgında yakıtı kestim. 750 km yol yaptım daha 160 km gider gösteriyordu tekrar yakıt aldım. 110 km sabit hızla gittim. 2 yetıskın 1 cocuk bagaj full dolu klima açık. 4,7 lt ortalama. ( Ankara-Trabzon güzergahında)

Çevrimdışı sonadanalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
900 km lik yola çıkacam bakalım 1 depoyla ışık yanmadan yapabilecek miyiz bu mesafeyi görecez

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sonadanalı;643479
900 km lik yola çıkacam bakalım 1 depoyla ışık yanmadan yapabilecek miyiz bu mesafeyi görecez

nerden nereye gideceksiniz aşağı yukarı tahmin edebiliriz.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;643480
nerden nereye gideceksiniz aşağı yukarı tahmin edebiliriz.

izmir-adana arası olabilir :D

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende manuel vites fabia var 90 km geçmeyince 100 km de 4,9 lt yaktı daha yeni tatilden geldim samsun-alanya
55 FB 375

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BAFRALI;643499
Bende manuel vites fabia var 90 km geçmeyince 100 km de 4,9 lt yaktı daha yeni tatilden geldim samsun-alanya

1.2 tsi otomatik ile geçen yaz samsun-antalya git gel dönüşte 4.7 lt idi  105-110 arası gittim geldim.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;643498
izmir-adana arası olabilir :D

izmir adana diyince arkadaşı hatırladım :D daha önce yazmıştı ortalamasını bayağı düşüktü.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 1 depo derken kaç litle yakıt alyorsunuz. Çünkü benim depo galiba 39 litre. 45 alabilmek için benzincide depo tık ettikten sonra daha bastırmak gerekiyor galiba. Çünkü diyelim ki 5litre/100km yaktınız. Depo 40 litre olsa 800 km yol yapabilirsiniz ve bunun için bütün depoyu kullanmak gerekir. 4litre/100 km uzun yolda yaksanız 1000 litre yaparsınız.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgurcollu;643503
arkadaşlar 1 depo derken kaç litle yakıt alyorsunuz. Çünkü benim depo galiba 39 litre. 45 alabilmek için benzincide depo tık ettikten sonra daha bastırmak gerekiyor galiba. Çünkü diyelim ki 5litre/100km yaktınız. Depo 40 litre olsa 800 km yol yapabilirsiniz ve bunun için bütün depoyu kullanmak gerekir. 4litre/100 km uzun yolda yaksanız 1000 litre yaparsınız.

bizim depo 45lt aliyor. en dibine kadar gittigim oldu ve doldurdugumda 44 lt 44.5 lt filan benzin aliyordum depo tik diyene kadar. cok defa boyle depoyu fulledim.
ek depo ile birlikte 55lt aliyor.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;643505
bizim depo 45lt aliyor. en dibine kadar gittigim oldu ve doldurdugumda 44 lt 44.5 lt filan benzin aliyordum depo tik diyene kadar. cok defa boyle depoyu fulledim.
ek depo ile birlikte 55lt aliyor.

5lite/100 km den o zaman 900 km yapılabilir araçla full benzini kullanırsak depoda ki.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgurcollu;643506
5lite/100 km den o zaman 900 km yapılabilir araçla full benzini kullanırsak depoda ki.

uzun yolda 5lt cok :) ben ortalama 4.5 i gordum ki bu surekli inis cikisli olan samsung istanbul yolu :) duzgun bir yolda sabit bir 100km/s hizinda gidersen 4 veya 4.2 lt leri rahat gorebilirsin.

misal olarak su anda nerde bulunuyorsun ve nereye gitmek istiyorsun?

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;643508
uzun yolda 5lt cok :) ben ortalama 4.5 i gordum ki bu surekli inis cikisli olan samsung istanbul yolu :) duzgun bir yolda sabit bir 100km/s hizinda gidersen 4 veya 4.2 lt leri rahat gorebilirsin.

misal olarak su anda nerde bulunuyorsun ve nereye gitmek istiyorsun?

En son ankara-aydın yaptığımda ortalama 5 yaktı ama arabada 3 kişi ve oturulacak hiçbir yer kalmayacak şekilde eşya yüklü olarak geldi ve 120'nin altına inmedim. Şehir içinde ankara trafiğinde sabah 4.1 filan yakıyorum.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgurcollu;643510
En son ankara-aydın yaptığımda ortalama 5 yaktı ama arabada 3 kişi ve oturulacak hiçbir yer kalmayacak şekilde eşya yüklü olarak geldi ve 120'nin altına inmedim. Şehir içinde ankara trafiğinde sabah 4.1 filan yakıyorum.

şehir içi 4.1 mi hay maşallah şehirdışında 3.5 falan yakması lazım o zaman