škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.0 TSI DSG+Bolero+Galaxy S8+Mirrorlink

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
aracı alalı 15 gün filan oldu. İlk yaptığım işlerden biri telefonumu nasıl bağlarım ve bolero ekranı nasıl verimli kullanırım konularına baktım.

Öncelikle telefonum Galaxy S8, Android 7 kullanıyorum.

Telefona Samsung un Car Mode uygulamasını indirdim fakat tavsiye etmem.
Henüz Google Play store dan indrilemese de dışarıdan Android Auto yüklemenizi tavsiye ederim.

USB kablo ile telefonu bağlayınca hemen tanıyor ve cihaz izni verince direkt android auto bolero ekranda beliriyor.

SMSlerinizi okuyor
google maps i trafik vs bilgisi halinde kullanıyor
harita asistanını sesli destekliyor.
mikrofondan yer arattığınızda orayı bulup sizi gösteriyor.

google müzik servisini ve spotify ı destekliyor. spotify çok kullanışlı.

bunun dışında pek bir ayar vs yapmadım. direkt takıp kullanıyorsunuz.

daha sonra fotoğraf vs çekip sizinle paylaşabilirim.

Bu arada android auto için telefon bağlıyken aynı zamanda şarj oluyor ama telefonu kullanamıyorsunuz.

arama geldiğinde araç içi ses sisteminden halledebiliyorsunuz herşeyi.

Sorularınız varsa veya denememi istediğiniz birşey, deneyenilirim.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan hocam bilgiler için teşekkürler ama zahmet etmişsiniz bu bilgileri herkes biliyor zaten :)

Başlığa mirrorlink yazmışsınız ama onunla ilgili bişey paylaşmamışsınız.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;623042
İrfan hocam bilgiler için teşekkürler ama zahmet etmişsiniz bu bilgileri herkes biliyor zaten :)

Başlığa mirrorlink yazmışsınız ama onunla ilgili bişey paylaşmamışsınız.

hahaha, valla ben aslınd bunu şunun için yazdım.aracı alırken görevli androidlerde biraz sorun oluyor iphone da problem yok o yuzden denenmiş bir cihaz ile alakalı deneyimleri yazayım dedim.

Mirrorlink aslında Samsung un Car mode u için gerekli bir özellik. o olmadan car mode bir işe yaramıyor gibi.

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bug mı bilmiyorum ama ben aldığımdan beri bu bugla güzelce telefonu da kullanıyorum  sürüş halindeyken, sizinle de paylaşayım. Telefonum Samsung Note 5. Android auto açılınca pencereler arası geçiş tuşuna basıyoruz sonra home tuşuna basıyoruz telefon masaüstüne dönüyor sonra istediğiniz uygulamaya girebiliyorsunuz. Normalde home tuşuna bastığımızda masaüstü açılmıyor.

Genellikle spotify şarkı değiştirmek için kulanıyorum ama siz başka şeyler için de yol yordam bulursunuz bu yöntemle bence :).

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlvaroFabia;623046
Bug mı bilmiyorum ama ben aldığımdan beri bu bugla güzelce telefonu da kullanıyorum  sürüş halindeyken, sizinle de paylaşayım. Telefonum Samsung Note 5. Android auto açılınca pencereler arası geçiş tuşuna basıyoruz sonra home tuşuna basıyoruz telefon masaüstüne dönüyor sonra istediğiniz uygulamaya girebiliyorsunuz. Normalde home tuşuna bastığımızda masaüstü açılmıyor.

Genellikle spotify şarkı değiştirmek için kulanıyorum ama siz başka şeyler için de yol yordam bulursunuz bu yöntemle bence :).

peki böyle yapınca bolero ekranda android auto devam ediyor mu?

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;623047
peki böyle yapınca bolero ekranda android auto devam ediyor mu?

Aynen devam ediyor.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlvaroFabia;623046

Bug sayılmaz pek. Android Auto, çalışmaya engel bir durum oluşma ihtimaline karşı home tuşunu pasif duruma getiriyor. Ama telefondaki pencere tuşu Android Auto'yu arka plana atabiliyor.

Benim aylardır aradığım şey ise Note 5 ile araç ekranından video seyretmek.

Bir programın bug'ı sayesinde kısa süreli de olsa youtube'den video izleyebilmiştim ama program güncellenince o da gitti. Sony, LG, HTC falan almayı düşünüyorum sırf bu yüzden.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;623054
Bug sayılmaz pek. Android Auto, çalışmaya engel bir durum oluşma ihtimaline karşı home tuşunu pasif duruma getiriyor. Ama telefondaki pencere tuşu Android Auto'yu arka plana atabiliyor.

Benim aylardır aradığım şey ise Note 5 ile araç ekranından video seyretmek.

Bir programın bug'ı sayesinde kısa süreli de olsa youtube'den video izleyebilmiştim ama program güncellenince o da gitti. Sony, LG, HTC falan almayı düşünüyorum sırf bu yüzden.

HTC LG SONY nin yapıp Samsungun yapamadığı nedir? bir kurcalayayım ben de?

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;623056
HTC LG SONY nin yapıp Samsungun yapamadığı nedir? bir kurcalayayım ben de?

Hocam o markalarda LG Drive, Sony Car vb. mirrorlink ile tam uyumlu orijinal programlar var. Bu programlar sayesinde telefon ekranı direkt olarak araca yansıtılabiliyor ve sorunsuz olarak youtube'de video izlemekten facebook'ta fotoğraf beğenmeye kadar her şeyi yapabiliyorsun; ama Samsung'da böyle bir program yok işte ne yazık ki. Onu geçtim, Samsung'da mirrorlink ile uyumlu neredeyse hiç program yok.