škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI DSG 1.Viteste Titreme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Bildiğiniz gibi DSG ve otomatik araçlarda frenden ayağımızı çekince araç harekete geçiyor. Fakat benim fabiada D1 konumunda ayağımı frenden çektikten sonra kalkarken şöyle bir iki saniye titreterek hız alıyor ve bundan rahatsız oluyorum. Benzer bir problem yaşayan var mı? Araç daha 1600km'de, sizce servise göstermeli miyim? (Motor sıcak veya soğukken farketmiyor. klima veya ısıtma açıkken birazcık daha fazla hissediliyor)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde aldığım günden beri aynı bazen yapıyor bazen yapmıyor, bence normal

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bizde yeni superb var tdi dsg ondada bu sorun var. Kalkışlarda ve yoğun trafik te titreme yapıyor. Sanki acemi sürücü manuel araç kullanır gibi. Servise götürdük. Bilgisayara bağladık bişey yok trafikte spor da kullanın dediler. Saçmalık.....

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vitesteyken frene tam basıp bırakınca 2 saniyelik geri kaydırmama blokajı devrede kalıyor olabilir. Freni bırakınca 1-2 saniye bekleyip öyle gaz verin, bakın yine aynı durum olacak mı?

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;567697
Vitesteyken frene tam basıp bırakınca 2 saniyelik geri kaydırmama blokajı devrede kalıyor olabilir. Freni bırakınca 1-2 saniye bekleyip öyle gaz verin, bakın yine aynı durum olacak mı?

Yok zaten gaz vermiyorum ki hiç, atıyorum frenden tamamen çektiğimde hız 5km/sa çıkana kadar titriyor sonra sabit hızla ilerliyor. Tahminimce DSG'nin kavramasıyla ilgili bir sorun, önceki dizel dsgli golfte de de aynı problemi yaşıyordum.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Serviste bende sormustum 1de titreme var diye usta 2 de titreme yoksa problem değil demişti, bence de problem değil normal manuel vites bile titreme yapıyor, 1 vitesin tork değeri yüksek olduğu için ve milimetrik kavrama yapmaya çalıştığı için balata baskıya çok hafif sürtse bile araca  hemen hareket vermeye çalışıyor o yüzden can sıkmaya gerek yok

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bendekinde baskı balata ve mekatronik değiştirildiğindendir belki, böyle bir durumla karşılaşmadım.