škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi 110 ps dsg hakkinda

BSEKER · 41 · 10475

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BSEKER;547007
Cevaplar için teşekkür ederim. Evet gönlüm 1.2 tsi faiba dan yana şu anda en mantikli hem genç işi hem de ailenin işini görebileceğim otomatik bi araç. Ortalama 5-6 lt. Yaktiği takdirde sorunda olmaz fakat fürumlari takip ediyorum 7-8-9 lardan bahsediliyo. Dizel almaya durum yok. Korkum o ki alirim sonra bunu memnun kalmadim diye geri verme şansin da olmaz. Lpg takilir mi diye bi araştiracam en son.
Bahtiyar Bey aracı Giresun'da genel olarak nerede kullanacaksınız? Eğer Giresun şehir merkezinde; yani dar sokaklarda, yokuşlarda, sürekli düşük süratte kullanacaksanız sizin aracınız burada paylaşılan değerlerden fazla yakacaktır. Yok ne bileyim Teyyaredüzü'nde falan oturuyor ve çoğunlukla sahil yolunu kullanıyorsanız bence yakıt konusunda sizi çok üzmez.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı BSEKER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı sahil yolunda şehir için de köye gidip gelirken(tireboluya) falan kullanacam. tabi şehiriçinede girecem. Araç almak istediğim araç tek korkum yakıt. kendine özgü havası, donanımı falan on numara araç. büyük ihtimalde bu aracı düşünüyorum. 1.2 tsi jetta kullanıyolar tanıdıklarım ben bundan daha küçük olan fabia yımı kullanamayacam. diğer bir taraftan atmosferik motorlu benzinli bi araç alıp lpg taktırmakta cazip geliyo fakat içine sinmeyen aracı aldıktan sonra bi anlamı yok.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BSEKER;547030
aracı sahil yolunda şehir için de köye gidip gelirken(tireboluya) falan kullanacam. tabi şehiriçinede girecem. Araç almak istediğim araç tek korkum yakıt. kendine özgü havası, donanımı falan on numara araç. büyük ihtimalde bu aracı düşünüyorum. 1.2 tsi jetta kullanıyolar tanıdıklarım ben bundan daha küçük olan fabia yımı kullanamayacam. diğer bir taraftan atmosferik motorlu benzinli bi araç alıp lpg taktırmakta cazip geliyo fakat içine sinmeyen aracı aldıktan sonra bi anlamı yok.
Aracın büyüklüğünü kastetmedim ben; bizim memleketin yolları dar olduğundan hep düşük süratte, dur-kalk ile gitmeniz gerekiyor şehir merkezine girdiğinizde; bunu kastettim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BSEKER;547030

Hocam her seferinde turbonun tatlı performansını hissetmek isterseniz her gaza bastığımda beni koltuğa yapıştırsın isterseniz performansı asla uzmez ama benzinciye çekince çok üzer...ama yok kullanacağım yerler aşırı kalabalık dur kalklı yerler değil diyorsanız sakinde kullanıyorsanız çok uzmez ama 1.0 ın benzinli ekonomikliğini dahi yakalayamazsınız 23 krş yakmış soğuk ve dur kalkı biraz fazla yaptığımı söyleyebilirim...lpg takarsanız 12-13 krş yakar bu araba ama bence gereksiz.tsi ye tup takılma işi rahat olsa idi kesinlikle düşünecektim ama olmuyor pek...performanslı araba istiyorum diyorsanız gaz pedalına korkarak basmak çok da cazip değil...

Çevrimdışı MetalGri-büyülü

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crazyboy3506;546466
Ankara ş.içi 5.8 yakiyorum. Ş.dışı 4.9 lt . Yakaladım. Motor sesi mükemmel olduğuna bende katılıyorum. Aracim 1.2 tsi dsg 6000km. De aracim.

Başkan nasıl 5.8 yakıyorsun aracım 1.2 tsi dsg 2000 kmde 8.6 ş.içi şehir dışıda 6.3 yakıyor

Çevrimdışı MetalGri-büyülü

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BSEKER;546713
arkadaşlar yok mu bu aracı kullanan tam net yakıt tüketimlerini paylaşacak bi kaç kişi e azından ortalama bi sonuca varabilirdik.

Benim arabam 2300 km civarında ş.içi 8.6 nın altına düşemedim ama arada basıyorum sanırım oyüzde ş.dışında 100 km yol gittim 6.3 altına inmedi 120 ye sabitledim

Çevrimdışı kvb23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 3000 küsür kilometrede.. Çoğunlukla işyerine gidiş geliş için kullaniyorum. İşyerime gelirken rampa aşağı 3 lt yakıyor. Aynı yoldan evime gelirken(rampa yukari) 9 lt yakiyor. Yani ortalama 100km/6.0lt yakıyor.. Bir defasinda trafik sakinken isyerime gidip hemen eve dondum. Eve vardiğımda ekranda ortalama 100km/5.6lt yazıyordu. (Ev isyeri arasi 11km)
Kısacası aracı kullanma tarziniz yakıtı etkiliyor.

Çevrimdışı berkerucar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teknik veride bahsedilen 5.8 değerini bulmak çok zor hele istanbul da çok zor ben 6.5 ila 7 lt. arasında bir ortalama yakalıyorum km başına vurursak benzin indirimden önce 31-33 krş arasıydı son indirimlerden sonra 29-32 krş arası yakmakta şehir içi. Şehir dışı ise bu arabayla 100 e sabitleyip gitmek çok zor ayağınızın altında küçük hacimli küçük bir canavar var bu arabadaki en büyük eksiklik hız sabitleyici diye düşünüyorum hız sabitleyicisi olsa emin olun uzun yolda bu araba 100 km de 1 lt. ye yakın daha az bir ortalama elde eder. Uzun yolda 4.5-5 lt arası aşağısını görmek zor. Çok zor değil. Şehir içi ise 6.5 altını görmek hakikaten çok zor 7 üstüne çıkmakta zor.

Analizlerim 1.2 TSI DSG yeni Fabia içindir.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2015, 09:32:47 Gönderen: berkerucar »

Çevrimdışı crazyboy3506

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MetalGri-büyülü;548089
Başkan nasıl 5.8 yakıyorsun aracım 1.2 tsi dsg 2000 kmde 8.6 ş.içi şehir dışıda 6.3 yakıyor
Merhaba

Ustadim max 105 km hızla gidiyorum yol bilgisayarı 5.8 lt gösteriyor evim işim arası 15 km. Her seferinde aynı değeri gosteriyordu. Gerçi ankara cok soğudu ortalama 6 gösteriyor artık . Sakin kullanıyorum.

Çevrimdışı berkerucar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kışın soğuk ve zorlu bir iklimde ayrıca trafik sıkıntısı olmayan bir ilde yaşayanlar için günümüzdeki Turbo benzinli araçlar almaları inanın daha mantıklı benzinin yanma oranı dizele göre daha kolay olduğunda dizel araçları kışın soğuk havalarda ortalama 6 lt. den aşağı çekmek bir hayli zor turbo benzinli araçlar da zaten ortalama 6-7 lt. arasında gidip geliyor heleki trafiksiz bir şehirdeyseniz bahar ve yaz aylarında 5.5 lt. rakamlarını bile görebilmek mümkün. Dizel için 10 bin TL fark ödemektense turbo benzinli araç işinizi yakıt olarak görecektir
(Tabi yoğun trafiksiz şehirler içindir bu analizim)