škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi 110 ps dsg hakkinda

BSEKER · 41 · 10477

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://hizliresim.com/nmN9Ag
Arkadaşlar, yok yanlış anlaşılmasın ben sürekli performanslı kullanan biri değilim. Hatta az yakmaktan keyif alıyorum. Bu araç öyle ki basmazsan kokluyor fakat bassan da az yakıyor. Resimdeki tüketim istanbul'da Avcılar / Şirinevler arası akıcı trafikteki tüketim değeridir. Yolun yarısı bir rampa, iki inişten diğer yarısı da düzlükten oluşur. 90 a sabitlediğimde düz yolda 3.7/3.8 leri gördüğüm oldu. Bir söz çok hoşuma gider "benim için en güzel araba paramın yettiği ile alabildiğim arabadır". Otomobil bir sevdadır ve sahip olduğum benimdir, ondan zevk almaya çalışırım. Sonuçta benimde lüks bir aracım yok. Mutluyum işte. Yaşasın Skoda kardeşliği :)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;546471
http://hizliresim.com/nmN9Ag
Arkadaşlar, yok yanlış anlaşılmasın ben sürekli performanslı kullanan biri değilim. Hatta az yakmaktan keyif alıyorum. Bu araç öyle ki basmazsan kokluyor fakat bassan da az yakıyor. Resimdeki tüketim istanbul'da Avcılar / Şirinevler arası akıcı trafikteki tüketim değeridir. Yolun yarısı bir rampa, iki inişten diğer yarısı da düzlükten oluşur. 90 a sabitlediğimde düz yolda 3.7/3.8 leri gördüğüm oldu. Bir söz çok hoşuma gider "benim için en güzel araba paramın yettiği ile alabildiğim arabadır". Otomobil bir sevdadır ve sahip olduğum benimdir, ondan zevk almaya çalışırım. Sonuçta benimde lüks bir aracım yok. Mutluyum işte. Yaşasın Skoda kardeşliği :)

Maşallah değerler çok güzel hocam haklısınız :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;546436
Köprü trafiği dışında bursa trafiği istanbulu yakalar hocam 6 litre yaktığım zaman 23 km yi 1 saate gidiyorum genellikle :)
İstanbul' da 23km' yi bir saatte geçersek "lan nepçim hızlı geldik bea" şeklinde heyecanlanıyoruz. Sabahları 5,7km yolu 45 dakikada zor geçiyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı BSEKER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yok mu bu aracı kullanan tam net yakıt tüketimlerini paylaşacak bi kaç kişi e azından ortalama bi sonuca varabilirdik.

Çevrimdışı Yasin3418

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araci alalı 1 ay oldu tam suan 1750 km de hiç daha 6.5 görmedim 6.5 görmek için yada 5.8 değerini  herhalde gaza dokunmak gerek şehir içi 8 altına düşmedim ankara istanbul Git gel 2 depo yaktim uzun yolda 90 km hızla gitseydim ozaman  5lt yakardi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha ne paylaşalım hocam detaylı anlattık diyorum mesafe 10 km nin üstündeyse açık yolda 5-6 litre yolun yarısı dur kal trafiği olsa 6-7 litre ki ben 6 yakıyorum mesafem uzun çünkü 25 km civarı. Bugün 25 km full gazladım trafiğe dikkat etmeden sürekli fren gaz yaptım. 7 yaktım derken 6 lt yazıyordu. Yokuş farkediyor kısa  mesafe 8 in altı zor (5 km civarı ) otoban 130-150 km 7 litre. 90 sabit hız 4.5-5 litre ki 3 bin km den sonra bu değerleri rahat yakalarsınız. Ben 25 km de 3.9 ile kontak kapattım.

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içi yakıt tüketiminde tam bir rakam vermek zor. Bulunduğu şehire ve kullanıma göre değişiyor.

Fakat şehir dışı 90-100km/h hızı geçmemek kaydı ile çok rahat 4.5 -5lt yakalanabiliyor.

İstanbul Adana arası 90-100 ile 4.3lt yaktı örneğin.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;546761
...Yokuş farkediyor kısa  mesafe 8 in altı zor (5 km civarı )...
Bugün aynı güzergâhı öğlen saati ve nispeten akan trafikte geçtim. Gidiş-geliş sonrası kontağı kapattığımda tüketim aşağıdaki gibi oldu:

Soğuk motorla rampa çıkıp bir de dur-kalkı bol trafikte gidince 11-11,5lt/100km yazıyor yolbilgisayarı. Gittiğim toplam mesafe de 5,7 km arabanın sayacında yazan.
Alıntı yapılan: mart;546777
Şehir içi yakıt tüketiminde tam bir rakam vermek zor. Bulunduğu şehire ve kullanıma göre değişiyor...
Kesinlikle
Alıntı yapılan: mart;546777
...Fakat şehir dışı 90-100km/h hızı geçmemek kaydı ile çok rahat 4.5 -5lt yakalanabiliyor...
Ibiza ile bomboş yolda 90-100km/s ortalamalarında 90km yol gittiğimde yolbilgisayarı 4,7lt/100km yazmıştı ki bu şartlardaki fabrika verisi 4,9lt/100km' dir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı BSEKER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yasin3418;546756
Araci alalı 1 ay oldu tam suan 1750 km de hiç daha 6.5 görmedim 6.5 görmek için yada 5.8 değerini  herhalde gaza dokunmak gerek şehir içi 8 altına düşmedim ankara istanbul Git gel 2 depo yaktim uzun yolda 90 km hızla gitseydim ozaman  5lt yakardi

Aracınız hayırlı olsun öncelikle. Aracın donanımı nedir ? jantlar kaç ?
Hangi şehirde yaşıyorsunuz aracınızı aldığınız tarihten bu zamana ortalama yol bilgisayarı kaç gösteriyor ?

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BSEKER;546713
arkadaşlar yok mu bu aracı kullanan tam net yakıt tüketimlerini paylaşacak bi kaç kişi e azından ortalama bi sonuca varabilirdik.

Bana, sizin gönlünüz benzinliden yana fakat mantığınız dizel diyormuş gibi geliyor. Siz en iyisi alın bir dizel, gezin güzel güzel, yakıtı da hiç dert etmeyin valla. Haydi, şimdiden hayırlı olsun.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;546881
Bana, sizin gönlünüz benzinliden yana fakat mantığınız dizel diyormuş gibi geliyor. Siz en iyisi alın bir dizel, gezin güzel güzel, yakıtı da hiç dert etmeyin valla. Haydi, şimdiden hayırlı olsun.

Hocam benim 39 bine aldığım arabanın sadece tdi motorlusu dsg filan yok 59 bin lira şu an değer mi değmez bence 59 bine ne arabalar var...tsi seven adam yakıtına takılırsa çileye donuşur o arabayı kullanmak

En az 30 kuruşu gözden çıkmak lazım ki o gucu veren arabaya 30 kuruş iyi 40 a varınca gereksiz bence ama seven biner tabi

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sizin paylaştığınız değerleri daha evvel de takip ettim. Maşallah, çok güzel değerler görüyorsunuz, sanki dizel kullanıyorsunuz.  Evet, en ucuz dizel Fabia liste fiyatı 59,100 TL ve size katılıyorum. Değmez, bence de değmez. Ben benzinciyim, konfor ve performans hepsi bir arada. Dizelciler, benzinli kardeşleriniz yolda sizi solladığında bozulmayın sakın ;)

Çevrimdışı Yasin3418

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BSEKER;546875
Aracınız hayırlı olsun öncelikle. Aracın donanımı nedir ? jantlar kaç ?
Hangi şehirde yaşıyorsunuz aracınızı aldığınız tarihten bu zamana ortalama yol bilgisayarı kaç gösteriyor ?

Sağol un  istanbul da yaşıyorum 1.2tsi dsg style 17 jant  çok yakma sebebi bir istanbul 2nci nedeni ise havalar in soğuk olmasi die düşünüyorum ve motorun daha yeni olmasi

Çevrimdışı BSEKER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplar için teşekkür ederim. Evet gönlüm 1.2 tsi faiba dan yana şu anda en mantikli hem genç işi hem de ailenin işini görebileceğim otomatik bi araç. Ortalama 5-6 lt. Yaktiği takdirde sorunda olmaz fakat fürumlari takip ediyorum 7-8-9 lardan bahsediliyo. Dizel almaya durum yok. Korkum o ki alirim sonra bunu memnun kalmadim diye geri verme şansin da olmaz. Lpg takilir mi diye bi araştiracam en son.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BSEKER;547007
Cevaplar için teşekkür ederim. Evet gönlüm 1.2 tsi faiba dan yana şu anda en mantikli hem genç işi hem de ailenin işini görebileceğim otomatik bi araç. Ortalama 5-6 lt. Yaktiği takdirde sorunda olmaz fakat fürumlari takip ediyorum 7-8-9 lardan bahsediliyo. Dizel almaya durum yok. Korkum o ki alirim sonra bunu memnun kalmadim diye geri verme şansin da olmaz. Lpg takilir mi diye bi araştiracam en son.

Lpg takılmaz. Takanlarda 6-8 bin istiyor ekonomi isterseniz 1.0 atmosferik + lpg ama tsi peeformansı vermez. 8-9 litreler çok abartı ancak kısa mesafede görürsünüz. Belki i20 atmosferiklere bakarsanız kafanıza daha çok yatar. Yada 1.4 0 ayarında ibiza, fabia seriside mutlu edecektir lpg ile.