škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi 110 ps dsg hakkinda

BSEKER · 41 · 10478

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BSEKER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.

B segementi bi araç almayı düşünüyorum. Aslında kalabalık bi aileyiz ama malum ekonomik sebepler.
 1.2 TSI 110 ps dsg düşünüyorum.

Fakat aklıma takılan o kadar çok soru var ki saymakla bitmez.

1. yakıt durumu nedir ortalama ?
2. içinin genişliği rapid spaceback ile arasında fark varmı.
3. orjinal görüntülü park sensörü yok mu opsiyonel olarak takılıyomu.
4. orijinal lastik ebatları 185 60 R15 fakat çift renk olduğu zaman lastik ebatları 215 45 r16' çıkıyor. zaten bende 16 jantla almak istiyom fakat aralarında aşırı bi fark var. etkileri nasıl olur. hangisi daha rahat olur. yakıt çok artarmı ?
5. sürüşe duyarlı direksiyon yok mu araçta ?
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2015, 22:11:53 Gönderen: BSEKER »

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jant yakıta çok vurmaz performanstanda kaybı hissetmezsiniz bile 16 jant alın 110 bg  fabia uçar...

Çevrimdışı kblbn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BSEKER;546100
Merhaba arkadaşlar.

B segementi bi araç almayı düşünüyorum. Aslında kalabalık bi aileyiz ama malum ekonomik sebepler.

4. orijinal lastik ebatları 185 60 R15 fakat çift renk olduğu zaman lastik ebatları 215 45 r16' çıkıyor. zaten bende 16 jantla almak istiyom fakat aralarında aşırı bi fark var. etkileri nasıl olur. hangisi daha rahat olur. yakıt çok artarmı ?

Kendimce cevaplayayım.

1- Şehir içi 6.5 lt / 100 km.

Şehir dışında 4.5 lt / 100 km tutturmak mümkün.

2- Rapid Spaceback'in arkası daha geniş ama Fabia'nın ön koltukları yüksek tavan nedeniyle daha ferah.

3- Arka Park kamerası hakkında bir bilgim yok ama ekrana yansıtılan park sensörleri opsiyonel. Style pakette park sensörü gelmiyor maalesef. Aracı aldıktan sonra 150 TL'ye arka park sensörü taktırırsanız yeterli gelecektir.

4- Jantlara masraf yapmayın derim 15 janları ile gayet şık ve konforlu.

5- Sürüşe duyarlı derken yüksek hızlarda biraz sertleşiyor ama hisli bir direksiyon beklememek lazım.

Çevrimdışı Berkant

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BSEKER;546100
Merhaba arkadaşlar.

1. 110 hp 1,2 dsg aracımda 2500 km nin tamamı için 8 litre şehir içi. 215 45 r16 ile
2. Space back diz mesafesi ve bagaj olarak buyuk. Teknik verilerden görebilirsiniz.
3. Görüntüden kastınız kamera ise yok. Opsiyonel olarak park sensoru var ekrana entegre dısarda taktırmaktansa fabrıka cıkısını tavsıye ederim.

Çevrimdışı BSEKER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar teşekkürler cevaplar için. anlaşılan her ne kadar 1.2 tsi da olsa yakıt konusunda bizi üzecek ona göre düşünmek lazım. Bakıyorum en kötü dizel arabada 65-70 binden aşağı değil. parasını hak etmiyorlar her şey opsiyonel ellerinden gelse kapı menteşesinide opsiyonel yapacaklar.

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

1.2 TSI DSG şehir içi 7-7.5lt altı zor. =).

Yani çok dikkat edilirse birde trafik durumuna göre en iyi ihtimalle 6-7lt arası olur.

Bilginize.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;546415
Merhabalar,

1.2 TSI DSG şehir içi 7-7.5lt altı zor. =).

Yani çok dikkat edilirse birde trafik durumuna göre en iyi ihtimalle 6-7lt arası olur.

Bilginize.

Ben bursa trafiğinde 10 km üzeri mesafelerde 6 litrenin altını görüyorum ama 5-7 km gibi ve trafik ışığı bol yollarda 7-8 litre tüketiyor.  23 km lik menzilde trafik yoksa 4 litre tükettiğinide gördüm. 10 km lik yoğun 5 km lik hafif gerisi açık şekilde 6 civarı yaktığını da. Genel bir ortalama verirsek 6 litre dir ş.içi. ş.dışı ise 4.5-5 liredir. Otoban hızları 6-7 litre arasında. Bu değerler 1.2 tsi 90 hp rapid için geçerli ve daha 3500 km de.
Dizele göre diğer avantajı her sene 400 tl daha ucuz vergisi ve neredeyse 110 luk olan 1.6 dizel performansında. Yakıt tüketimini yokuş etkiliyor. Örneğin 5 litre ile 20 km bitirdim diyelim. 1 km de eve çıkana kadar.. 5.2 bazen 5.3 oluyor.

İçi çok dar değil b sınıfın üzerinde ama rapid de arka diz nesafesi c sınıfı kadar ve bagaj olarakta daha büyük. Tabi daha önce fabia dan sonra speaceback in boyutları bile sürüş açısından büyük geldi. Sürüş rahatlığında favorim fabia (manevra-park) arkama oturan kişi içinn lesinlikle rapid :)
Son olarak dirwksiyonuna her ne kadar hissiz densede bayılacaksınız. Çevirdikçe çeviresi geliyor insanın. Ş. İçi manevralar müthiş. Otobanda ise güvensizlik asla oluşturmuyor.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2015, 17:50:40 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;546421
Ben bursa trafiğinde 10 km üzeri mesafelerde 6 litrenin altını görüyorum ama 5-7 km gibi ve trafik ışığı bol yollarda 7-8 litre tüketiyor.  23 km lik menzilde trafik yoksa 4 litre tükettiğinide gördüm. 10 km lik yoğun 5 km lik hafif gerisi açık şekilde 6 civarı yaktığını da. Genel bir ortalama verirsek 6 litre dir ş.içi. ş.dışı ise 4.5-5 liredir. Otoban hızları 6-7 litre arasında. Bu değerler 1.2 tsi 90 hp rapid için geçerli ve daha 3500 km de.
Dizele göre diğer avantajı her sene 400 tl daha ucuz vergisi ve neredeyse 110 luk olan 1.6 dizel performansında. Yakıt tüketimini yokuş etkiliyor. Örneğin 5 litre ile 20 km bitirdim diyelim. 1 km de eve çıkana kadar.. 5.2 bazen 5.3 oluyor.

İstanbul da sabah ve akşam saatlerinde bu değerler pek mümkün olmuyor malesef =).

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;546423
İstanbul da sabah ve akşam saatlerinde bu değerler pek mümkün olmuyor malesef =).

Köprü trafiği dışında bursa trafiği istanbulu yakalar hocam 6 litre yaktığım zaman 23 km yi 1 saate gidiyorum genellikle :)

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSİ DSG... Ah o motor sesi yok mu... Pırrr... İnsanı kendine aşık ediyor... 5 yakmasın 6 yaksın yada 6 yakmasın 7 yaksın... Gazı köklediğimde homurtusu, kaçışı... Masal gibi, değil mi? Ama hepsi gerçek... Deneme sürüşüne çıkın, beni anlayacaksınız. Fabia=Aşk

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;546454
1.2 TSİ DSG... Ah o motor sesi yok mu... Pırrr... İnsanı kendine aşık ediyor... 5 yakmasın 6 yaksın yada 6 yakmasın 7 yaksın... Gazı köklediğimde homurtusu, kaçışı... Masal gibi, değil mi? Ama hepsi gerçek... Deneme sürüşüne çıkın, beni anlayacaksınız. Fabia=Aşk

Hocam motoruna atikliğine sesine aşık oluyor insan test aracını kullanırken haklısınız ama insanların butçesi bunu kaldırmıyor kimisi 15 yaksada sorun değil yeter ki gitsin diyor butçesini duşunen de 1.0 olsun zaten şehir içinde hız yapamıyoruz diyip onu tercih ediyor...

Sizin dediğiniz gibi sürekli atik kullanınca 8-9 dan aşağı düşmez ki buda 40 kuruşlara yaklaşan bi değer insan sormadan edemiyor sonuçta b sınıfı 40 kuruş yaktıktan sonra gider bmw ye binerim diyorsun şahsi kanaatim tabi alınma gucenme olmasın 1.2 tsi 110 hp ye bende aşık oldum ama öğrenci olunca şehir içi olunca bunu uygun gorduk
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2015, 21:14:46 Gönderen: Dre42 »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
# mslm bu konuda katılıyorum. Lpg + 1.0 öğrenci için can simidi ama lpg yoksa tsi daha mantıklı. Ben 1.0 ve 95 n/m de korktum açıkçası yoksa ağustosta 37500 e düşürmüştüm 0 aracı.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;546462
# mslm bu konuda katılıyorum. Lpg + 1.0 öğrenci için can simidi ama lpg yoksa tsi daha mantıklı. Ben 1.0 ve 95 n/m de korktum açıkçası yoksa ağustosta 37500 e düşürmüştüm 0 aracı.

Hocam konyada en yüksek ortalamayı bu ay gördüm hava soğuk olduğunda bide sık sık kısa mesafe yapıyoruz ondan da 4.9 yakıt aldıktan sonraki değeri bu da yaklaşık 22 kuruş çoğu lpgli araçtan daha az yakıtı birde lpg yi tavsiye etmiyorlar diye okumuştum

Korkulacak bişey yok hocam araba 1050 kg şehir içinde 75 ps yeterde artar bile çok atik kullanıyım derseniz de 6 üzerine çıkmaz konyada

Çevrimdışı crazyboy3506

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ankara ş.içi 5.8 yakiyorum. Ş.dışı 4.9 lt . Yakaladım. Motor sesi mükemmel olduğuna bende katılıyorum. Aracim 1.2 tsi dsg 6000km. De aracim.