škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Front asist hatasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;617801
Sağolun. Her kontak açışında onu iptal etmek yerine komple iptal yolu var mı acaba?
 çünkü çoğu zaman bir dakikanın altında oluyor beklemelerimiz. o da  verimli değil. 30 sn çalışmayıp bir kaç dakika çalışma ile şarj olacak enerjiyi tüketiyor her marşta.

Şurada var nasıl yapılacağı:
http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=561855&postcount=8

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi vag kablosu alacağız herhalde. 2 araç olduğu için sorun olmaz.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
vag kablosuyla yapılan işlemler masum gözüksede direk beyne girdiği için aracın garantisini devre dışı bırakır deniyor. Bu durum kaza arıza durumunda karşınıza çıkacak bir durum.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durum ne gibi bir arıza yapabilir ki? en fazla alternatör fazladan çalışmış olur.

Çevrimdışı Keser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;599929
Zafer bey İstanbul Bahçelievlerde Apo usta var belki tamir edilebilir aracınız orada

Merhaba, Konunun üzerinden çok vakit geçmiş ama aynı sorun benim de  başıma geldi. Henüz çözüm bulamayan arkadaşlar için yardımcı olabilir diye paylaşıyorum; Apo ustaya gittim. Elinde çıkma monte aparatı olduğunu söyledi. Fakat 3-4 saati bulacak bir kalibrasyon güncellemesi gerektiği için aracı tüm gün bırakmak gerekiyor. Fiyat olarak da 300 TL söyledi. Vaktim olmadığı için henüz yaptıramadım.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15814]Keser[/MENTION] inşaALLAH  istediğiniz gibi yaptrabilirsiniz ama keşke Temmuz kampanyasından faydalanıp fiyat alsaydınız indirimli belki iyi olurdu araçta garantiden çıkmazdı

Çevrimdışı faocsu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konuya bir katkı. Artık servisler monte edilen parçayı tek de satıyorlar.  Fiyat 150 tl. Bilginize.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Zafer1979;599504
Merhaba,

Yolda giderken bir anda Front Asisst ve Acc devre dışı hatası verdi ve sistem iptal oldu. servise götürdüğümde garantiden yapılır diye düşünüyordum fakat servis demesinmi arabayı biyere vurmuşsunuz ve Front Asisst sisteminin ayakları kırılmış ve yaklaşık 3.000-tl ye değiştirebiliriz. Arabanın önüne bakıyorum ne kapak kırık nede çizik var. böyle bir durum kimsenin başına geldimi ?

Uzun zaman olmuş konu aktifliğnii kaybedeli ama yine işine yarayan olur diye birkaç satır da ben yazmak istedim.
Bende de geçen sene aynı şekilde sensör arızası hasıl oldu. Sorunu bulup çözene kadar..  Yazın ancak giderildi.
Kalibrasyon denendi olmadı, servise gittim yok işte kalibresi için özel bir ayna gerekli bizde yok vb, dışarıda Vw ustalarına gittim, elektrikçilere baktırdım vb vb. Kimse işi çözemedi.
Sonrasında yakın bir arkadaşım ile sohbet esnasında, şu sensör kapağını bir söküp bakalım bi dedi.
Sensör kapağını çıkarıp bakmak ben dahil yukarıda saydığı kimsenin aklına gelmemişti.
Çünkü kapakta dışarıdan darbe, hasar, çizik yoktu.
Yukarıda da birçok arkadaşın bahsettiği gibi;
Kapakta dışarıdan herhengi bir hasar görünmemesine rağmen, sensör ayakları içeriden kırılmış. Sanırım birileri ön tampona/ panjura yaslanmış/ dokundurmuş ve kapağın sensörü tutan ayakları kırılmış.
Ayakları havya ve japon yapıştırıcı ile güzelce tamir ettik, sonrasında bi kalibrasyon yaptık (Ayna vb gerek yok) ve sistem çalışmaya başladı. 5 Tl dahi masraf olmadan.

Çevrimdışı zapachit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eger ayaklarda fiziksel hasar yoksa kalibrasyon ile alakali sorun olabilir. Yeniden kalibre edilerek duzelme ihtimali var. Yanliz eger problem bu ise cok kaliteli bir kalibrasyon gerekiyor, milletin yaptigi dandik kalibrasyon degil, ozel lazerli duzenekte arabanin olculeri ve rot-balansi ayarlanarak. Bu da anca resmi servislerde malesef yapiliyor. Eger Ayak kirilmis ise ayak degisimi + kalibrasyon.