škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dokunmatik ekran çatladı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iNSoMNiaTK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Küçük kızımın oyuncağı ile hafifçe vurması sonucu ekran bu hale geldi.

Aktif olarak çalışıyor ancak dokunmatik sadece sağ alt köşedeki dokunuşları algılıyor. Skoda yetkili servisi 5.500 TL fiyat verdi. Araç şirket aracı, kiralık yani ve benim bu parayı verecek durumum yok.

Sadece ekran üstündeki pleksi glass kısmın değişmesi sorunu çözecek düşüncesindeyim. Konuya hakim yardımcı olabilecek birisi var mı acaba?

Şimdiden ilginize teşekkürler.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Kırılan ekran değil sadece dokunmatik denen üst katmandır. Aksi halde görüntü de gelmezdi. Sonuç olarak tabletlerde bu tür kırılmalar sonucu dokunmatik değişiyor. Benim oğlumun eski tableti de iki defa aynı kazayı geçirdi, birincisini serviste o zaman 125 TL ye ikincide ise 10,1" dokunmatik için 75 TL ücret ödeyip montajı da kendim yapmıştım. Muhtemelen bu medyanın da uyumlu bir dokunmatiği vardır. Ölçülerini ve resmini alıp tamir servislerine sormanız gerekir. İnternet ortamından da araştırınız.

Çevrimdışı ibrahimyıldız

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam multimedyanın modeli ile nette araştırın. A7 kaşa octaviadaki bolero nun ekranı , VW RNS 510 ile bildiğim kadarı ile aynı..
75-80$ gibi fiyatlara LCD bulunabiliyor.. Dokunmatik paneli ayrı bulabilirseniz daha uygun olabilir...

Çevrimdışı iNSoMNiaTK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bende sadece üst katmanda bir problem olduğunu düşünüyorum. Servise telefonda sordum, komple değişim gerekli dediler ve 5500 TL fiyat çektiler. Kalbim duruyordu az kalsın. Bu dokunmatik ekranı nereden araştırabilirim? Servise gidersem direkt komple değişim önerecekler.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer resmini gönderdiğiniz halde komple değişime 5500 TL istemişlerse (içimden geçenleri yazmak istemedim) büyük ayıp etmişler! En kolayı internet ortamı olmak üzere dediğim  gibi, tablet, dizüstü vesair ekran dokunmatiği değiştirenlere sormanız gerekiyor. Boyutlarını da bilirseniz hatta nasıl söküleceğini öğrenip yanınızda götürürseniz ya da bağlantı resmini paylaşırsanız daha hızlı temin edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaş ateş almaya gelmiş, çakmak bulamayınca da gitmiş sanırım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı iNSoMNiaTK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar selamlar. Sorunu çözemedim ne yazık ki. Çıkma Orijinal satan bir yer buldum. 1000 TL fiyat çekti. Yine komple değişim tabiki. Acaba sanayilerde, elektronikçilerde bulmam mümkün olur mu? Aracın bakımı geldi götüremiyorum korkudan. Şirket aracı olduğu için direkt kitlerler. :D

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iNSoMNiaTK;646060
Tekrar selamlar. Sorunu çözemedim ne yazık ki. Çıkma Orijinal satan bir yer buldum. 1000 TL fiyat çekti. Yine komple değişim tabiki. Acaba sanayilerde, elektronikçilerde bulmam mümkün olur mu? Aracın bakımı geldi götüremiyorum korkudan. Şirket aracı olduğu için direkt kitlerler. :D

Sizin şirket ne çesit bir şirket ve ya araçları nasıl kiralıyorlar bilmiyorum ama şirket araçlarında kasko olmalı ve kasko da bunu karşılamalı. Sirket aracını sadece sirket islerinde kullanabilirsiniz diye bir yönetmelik imzalattilarsa ve ya idari mudür kılın tekiyse üzüldüm doğrusu.

arkadaşların da dediği gibi LCD panelde bir halt olsaydı panelin değişmesi gerekirdi ki yine komple değiştirmeye gerek yok. Ama sorun dokunmakte belli.
Onemli olan ona uygun dokunmatiği nereden bulacaksın.
Aliexpress veya banggood gibi sitelerden arastırıp bulabilirsin. gelince de iyi bir dıs serviste ekranı soktur, cep tel tamircilerine goturup orada değiştirsin. sonra tekrar montajını yaptır. toplamda sokme takma 20 25 tl malzeme 50 tl degişime de 100 tl verirsin 150 200 tl arası bir rakama çözersin aslında.
cep tel dokunmatiklerini 150 180 tl ye değistiriyorlar ama onda cok sirkülasyon var. Senin asıl amacın boleronun dokunmatığını bulmak bence, onu bulursan sorununun %80'ini çozmüş olursun.

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bunların çıkması yurtdışında 600 e gelir kargosu vergisiyle. 100 de takmasına alsalar 700 olur. Size sadece ekranı yeterli bu arada. Tr de çıkma bulursanız 500 e kapatırsınız.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı tenha kamera olmayan bir yere çek,  ekranin alt tarafını tornavida ile kanırt. Yan camı kır, polis çağır, hırsızlık diye tutanak tuttur. Personelini bu tıp kazalarda korumayan firman düşünsün nasıl çözeceğini.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;646103
Aracı tenha kamera olmayan bir yere çek,  ekranin alt tarafını tornavida ile kanırt. Yan camı kır, polis çağır, hırsızlık diye tutanak tuttur. Personelini bu tıp kazalarda korumayan firman düşünsün nasıl çözeceğini.

Haklı fesih nedeni bu saydığınız. Yapsa ve bu durum ortaya çıkmış olsa 1.000 TL'lik ekran için hayat boyu sahtekar damgası yiyerek bir daha iş bulamamasına kadar gider.

Vicdani olarak da çözüm yolu bu olmamalı. İşvereni kandırabilir belki ama yalan söylerek ve birilerini aldatarak bir yere gelemeyeceği kesin.

Bence amirine/işverene açık açık durumu anlat. Kendinden kaynaklı kusurun olduğunu bildir. Ben şahsen departmanımda çalışan personelin dürüstlüğünü her zaman göz önünde bulundururum (zam, prim gibi konuları buna göre belirlerim). Ama yaptığı bir hatayı saklıyor, ya da yalan söylüyorsa güle güle...