škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

şaka gibi... bu araca lastik bulamıyorum!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
rapide kışlık lastik bulamıyorum.firmaların sitelerinde bile o ebatta yok napacaz??????

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu lastik var ama yazlık bu kışlık deil birde michelin in bir lastiği var başkada markanın bu ebatta lastiği yok:S

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: einsteinn;451270
bu lastik var ama yazlık bu kışlık deil birde michelin in bir lastiği var başkada markanın bu ebatta lastiği yok:S

Kışlık lastikte hem taban yüzeyinin dar olanı hem de yanağının yüksek olanı makbuldür. Bu açıdan kışlık için alçak yanak ve geniş taban üretmenin  pek mantığı kalmaz. Yalnız  spor araçlar için pahalı üretimleri belki mevcuttur.

Size tavsiyem; yaz konforu kış lastiği ebatları ile sunulmadığından,  ölçülerin uygununa bakınız. Bunun için de aracın el kitabında verilen ölçülerden faydalanabilirsiniz

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.abdulkadirozcan.com.tr/page.php?ID=30
lastik konusunda bu siteye illaki bakın her tür ihtiyaç olan bilgi var nede olsa yerli üretici abdül kadir Özcan verdiğim link değişim tablosudur. oradan bakınız.

bu firmayı canı gönülden tebrik ediyorum yurdumun firması olduğu için çünkü firma zamanında meşhur Fransız marka distibütörü iken ülkemiz üzerindeki yanlışları yüzünden petlas ı satan alarak inadına sektöre imalatçı olarak girmiş ve inadına iş yapmaktadır benim kış lastiklerim starmax dır starmax da petlasın yurt dışı markasıdır. güvenle ve huzurla kullanıyorum evelce lassa cı idim ama fiat farkı çok neyse ya reklam yapmak değil amacım ama birden işte çoştum ölesine iyiki varsın AKÖ
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2013, 00:46:06 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
205-55 veya 205-50 kış lastiği olarak bakabilirsiniz ...

Çevrimdışı krutzo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
185*60*R15 al. ben öyle yaptım. iki lastik arasındaki fark (-0.5167527921320358)

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
215 45 16 R bulabilirsiniz. Şayet ben buldum :D . öyle michelin filan da almanıza gerek yok. nankang markası. tabi ben gittiğimde çok nadir bulunan bir boy olduğundan sadece 4 adet vardı. artık siz nerden bulursunuz bilmiyorum. taylandlı bir firma bu nankang lastik fena değil. çok yumuşak değil sertte değil. yani aynı lastiği alabilirsiniz. tabi bulursanız. yurtdışı testlerinde 4 yıldız alan bu lastik fena bir lastik değil. 1 aydır kullanıyorum sorun görmedim. tabi çoğu kış lastiği gibi bu da biraz tüketimi arttırdı. zor bir lastik arayana şimdiden başarılar diliyorum. yine çok ucuz değil 4 lastiğe 760 tl verdim.
burda var sanırım
http://www.lastik.com/catinfo.asp?bas=215&orta=45&son=16&alt=K%FD%FELasti%F0i&src=215%2F45%2F16%2FK%FD%FELasti%F0i
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2013, 12:57:16 Gönderen: professor »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;451267
Ebat neydi?

Alıntı yapılan: einsteinn;451268
215/45 r16

205/50/16 öneririm..

Çevrimdışı elleshar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben michelin fabrikasından siparişle aldım hiç bir lastikçide bulamamıştım, tek sıkıntı biraz pahalı olması tanesi 420 tlye geldi.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Pirelli' nin Sottozero serisinde bu ebat var ancak her bayi veya lastikçide de bulunmuyor bu ebat.
Ben olsam 205/55/16 takar yürür giderdim.

Çevrimdışı AlperY

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende lastik ölçüsü uyarlamıştım servise sormaya gittim motorla alakalı sıkıntıda bunu bilebildiklerini garanti kapsamına almadıklarını söylediler bana çok mantıklı gelmedi ama riske atmadım 4 tane sac jant lastik plastik kapak skoda amblemli :D 800tl servis 1900 lira çıkardı bu söylediklerime !!! (michelin alpin 215 45 r 16 kış 4X460=1840 adamlarda kafa var bizdeki bal kabağı sanki)
arkadaşlar ben 195/55 r15 aldım cooperın altmarkası starfire orjinalde bridgeston turanza ile gelmişti araba şimdi pamuk gibi oldu 185 60 r15 tercih etmedim 215 den 195 e 2 cm var tamam daralsın kış lastiğinin dar olanı ama çok da değil. şimdi kışlıkları da yazlıkları da jantlı saklayacam